bugün

var böyle bir durum sanki. özellikle son zamanlarda. etrafın kötü olması düşüncesiyle midir nedir. haklılar evet. ya da ben tamamen yanlış düşünüyorum zaten böyle bir şey yok diyebilirsiniz. yalnızlıktan kasıt, hepsinin çıktığı biri olması değil elbette. ama ne bileyim, bizim kadar belli etmiyorlar gibi.
Yok kardeş öyle bişey.
Bir de böyle birşey var dimi? Güçlü olduklarını gösterme zorunluluğu.

Halbuki yardım isteseler hayat çok daha güzel olacak.
kadınlar kendilerine meşgale bulma konusunda erkeklerden daha iyidirler, kadınlar o kadar çok şey düşünür ve ilgi alanlarına bağlı kalırlar ki yalnız olduklarını bile unuturlar, belli etmemesi istediğinden değil öyle geliştiğinden, karşılarına öyle biri çıkıp gelir ki işte o zaman anlarlar şimdiye kadar yalnız olduklarını...

yalnızlığın faydalarını bilen kadınlar akıllı olanlardır...
onlara çok dokunmaz...

yalın olmak yalnız olmak erkekler için katlanılmaz bir durumdur...
Ne yapacaktı "yalnızım dostlarım yalnızım yalnız" diye mi dolaşsın? Birinin gerçekten yalnız olup olmadığını onu gerçekten tanıyan biri bilebilir. Kalabalık ortamda dahi yalnız olduğunu hisseden çok insan bulabilirsin. Yani bana göre yalnızlık dışardan çok kolay görülebilen bir şey değildir, belli edilemez. Sen yakınsan anlarsın.
Katıldığım durum. Özellikle hayatinda herşeyin yolunda ilerlediği düşünür. Cevresinde arkadaşı,dostu çokmus gibi yaparda ben güçlüyüm imajı verir.
kendilerini bolca kandırırlar.
Bir iki sağlam arkadaşı vardır. Onunla dertleşir. Onun için yeterlidir. Küçük şeylerle mutlu olmasını bilir çoğu yalnız kadın. Korunma iç güdüsüyle kendi kabuğuna çekilir. Hep tedirgindir. Çevre faktörü korkutur. Herkesin iyi niyetli olmadığı sezer bu kadınlar. Tuhaf bir şekilde kadınların iyiyi ve kötüyü sezinleme kabiliyeti doğuştan kendilerine verilmiş bir özelliktir. Bu onlara verilmiş bir hediyedir sanki korunsunlar diye. Bazıları daha temkinlidir. Tecrübe sahibidir. Adamın yüzüne bakar seceresini çıkartırlar. Çünkü bilir ki her iyi niyet hayırla neticelenmez. Ne hikmetse bu tip kadınların kıymeti de bilinmez. Enteresandır. Bilirler ki Uzak dururlarsa selamet bulacaklardır.
YalnıZlıklarını güvendiği ortamlarda güvendiği biri varsa gösterir dediğim kadınlardır.
Dogru onermedir.
Gecenlerde bir lise arkadasimla bulustum. Sohbet muhabbet derken anlatiyor iste. Bir suru festivale, tatillerde degisik yerlere, arkadaslari nereye davet ederse oraya gitmeye calisiyormus. Cunku oyle oyle insanlarla tanisma firsati bulacak bir sekilde bir seylere baslayacakmis. Yani cocugun yaptigi kotu bir sey degil. Bir yerde belki hakli da. insanin basina nerede ne gelecegi belli olmuyor. Yolunu bir yerde kendin ciziyorsun.
Ama burada bir caba var. Birini bulma cabasi. Birini bulmak icin debeleniyor. iste buna gerek yok bence. Aramaya inanmiyorum galiba.

Kadinlarin da arayani var ama bu denli can havliyle degil.