bugün

aynı kadınların boşluğu bulduklarında zengine veyahut herhangi başka bir adama kaçmaları da çok komiktir.

taparcasına aşk?

(bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
bundan 20 yıl önce bitme aşamasına gelmiş alışkanlıktır.
evet taparcasına kariyer, para ve popülariteye aşık olurlar. ha bir de kıroluğu unutmamak lazım. kıro olmak şart.

(bkz: ortam yavşağı)
aziz augustinus'un öğretisinden yola çıkarsak, aşkın ölçüsü öçüsüz sevmektir'e inanan kadınlardır. kadınlardır diyorum dikkat, çünkü genellemesi imkansız bir önermedir bu.
bir gün taparlar ikinci gün din değiştirirler.
bir kadının en çekilmez versiyonudur.
ilahlar söz konusu olduğunda bahsedilebilecek durumdur. normali de budur. çünkü ilah olmazsa niye tapılsın ki? değil mi? popun ilahı, futbolun ilahı gibi. para ilahı olmak da yeterlidir. para yaratabilen kişilere tapılabilir. yaratıyor ne de olsa.
Pek görülmemiş versiyonudur. Ha görülsede erkek değerini bilemez o da ayrı bir konu.
sonucunda kadın hayalkırıklığıyla düşecek, yıpranacak, artık bir daha kendinden başka kimseye tapmayacaktır.
(bkz: ota boka tapmak fiilini kullananı domaltmak)
(bkz: kadınların aşklarını babalarının yerine koyması)
Doğru kişi ise bulduğu, pişman olmayacak kadın. Fakat durum genel olarak böyle değildir. genelde bir öküze tapılır ve 2 ay sonra göz pınarları kurur.
taparcasına aşık bir kadın en ufak bir sekmede yakarcasına bir nefrete dönebilir.
bazı etkenler olduğu taktirde gerçekleşebilecek aşk türüdür. ama kişiye mi etkenlere mi aşık olunur, araştırmalara devam ediyor.
(bkz: para)
taparcasın diye birini bulup ona aşık olmaları. çok az kadının başına gelir. hatta hiç bir kadının başına gelmemiş olabilir.
kadınların ellerinde olmadan yaptıkları eylemdir, alışkanlıklarıdır. bu alışkanlıktan vaz geçilmesi de genel anlamda mümkün değildir. erkekler tarafından anlaşılamayacak bir durumdur. zira bir erkek hayatının belki de hiç bir döneminde, o şiddetle birine aşık olmayacaktır.
valla ne kariyer var ne para ne pul taptıkları içerisinde yokum tapılacakta bi yanım yok sevicekse adam gibi sevsin sevmiyecekse sktirsin gitsin.
yalandır. en azından karşıma çıkan kızlar için durum bu değildi. ya da ben hep duvara tosladım. bilemedim bak şimdi..
hastalıklı aynı zamanda tehlikeli ruh halidir. bir erkeğe tapınma derecesinde aşık olmak!.. onu hayatının merkezine oturtmak! her iki taraf içinde ilişkiyi çekilmez hale getirme durumudur. dillere pelesenk olmuş bir deyişle "herşeyin azı karar çoğu zarar"dır. zaten aşkın doğası gereği duygular en uçlarda seyretmekteyken;
aşk gibi olağanüstü bir duyguyu yaşarkan ekstra tapınmaya gerek yok...
yahu bi espiri yapıyon hemen aşık oluyorlar.
Erkek ile kadın arasındaki fark olarak da tanımlanır.