bugün

(bkz: çamaşır suyu kokusu)
(bkz: pembeleşinceye kadar kavrulmuş soğan kokusu)
(bkz: kuku kokusu) anladın sen.
(bkz: ağdanın keşfi)
Yani romantizm akıyor gerçekten.
katıldığım önerme. zira arkadaşlarım(erkek)dan iki tanesi şahsımı hali hazırda odun olarak nitelendirmişlerdir.
duymadigim palavradir. romantik kadin mi olurmus allasen.
doğru olması ihtimal dahilinde olan önerme.
adam ne yazmış be. sıkılmadan okuttu valla. ama kadın kendini ele vermiş, adam hayatını kurtarmış ve sessizce olay mahallinden uzaklaşmış
kadınların %99'u romantik değildir sadece erkekten beklerler bu romantizmi.Romantik kadınlarsa yatakta adeta bir leopar gibidirler.
Kadınların duygusal olması ve romantik, duygusal yaklaşımlar beklemesinden düşülen yanılgı. Hiç bir kadın ben romantik biriyim demez ki, romantik olsun isterim der. Onun da anlamı ilgili dusunceli yaklaşım beklentisi. Özetle öyle bir palavra yok.
karşısındaki romantizmi çökertmediği sürece kadın romantiktir.etki tepki meselesi yani. incinen bir insan romantik olabilir mi?...
hükmü palavra olan bir iddia.

ülkemde en rastlanan, kendi gözleminden, yaşanmışlıktan genel-kategorik sonuçlara varma hastalığı demeyelim de; belki kolaycılığı, belki kendini beğenme, kim bilir belki intikam duygusu.

her duygunun mutlaka nesnel tabanı, insansı bir yanı vardır. edebiyat duyguların yoğunlaştırılmış ifadesi. romantizm, romantik, romantik çağ; bu ve benzer kavramlar yoğun düş dünyasında; ya kurgunun, ya da yaşanmışlıkların yüceltilmesi.

şimdi biz tek tek insanlar; bu kavram dünyasından etkilenim altında; birinde ya da kendimizde bu duyguların kiminden yansımalar hissederiz; o zaman romantik oluruz, kahraman oluruz; ve/ya öyle yorumlarız karşıdakini.

kendinizi duyguların en tepesinde hissettiğiniz bir anda; karşınızdakinin sıradan bir ifadesi; kurduğunuz aşk şatosunu tuzla buz eder, aslında öyle bir şey yoktur, siz bir an tepeden yuvarlanırken; içinizden ne kadar duygusuz biri diye geçer.

aslında bütün mesele "aşk" olmanın, bakın aşık olmak demiyorum; aşk olmanın kavranmasının alabildiğince subjektif temele sahip olmasıdır. aşk yolu insan kadardır.

aşk yolunda rastlaşmışssa insanlar; artık romantik, realist şu bunun esamesi okunmaz. gözler konuşur, eller buluşur. bu aşktır. tedrisi, tedrisatı yoktur.

kadın, erkek; kendileri romantik olamaz; belki romantik algılanır. hayat tiyatro değil ki, ben bu sahnede romantik takılayım falan. ay ne romantik çocuk; ay ne içten kadın yada ne soğuk........ hayat böyle bir şey; ama aşk çok dehşet duygu.
Katıldığım önermedir. Kadınlar odundur bence, yani bizden daha duygusallar ama iş romantikliğe gelince odunlar.
Bi kadının romantik olduğuyla ilgili bir örnek verin bana?
Mesela ne yapıyor? Romantik bi akşam yemeği? Romantik bi evlenme teklifi? Yıldönümümde yerlere gül saçıp mum yakmak mı? Şiir ezberlemek? Çiçek almak? Güzel sözler? Pardon bunlar erkeklerin yapması gereken romantikliklerdi değil mi?
Harbiden oturdum kafa yordum o arada iki entry girdim. Kadın da romantik şunu yapar diyebileceğim bi şey gelmedi aklıma hocam.
palavra değildir.

iltifat da eder , romantik bir akşam yemeği de hazırlar , özel günlerde uğraşarak pasta da yapar vs. vs. şeklinde gider bu liste.

özet olarak , kadınlar da romantik olabilir.
katıldığımdır..kadınlar romantik değil. sadece romantik sürecin tetikleyicisi. erkek kadından daha duygusal bir canlı.çok uzun bir makale yazısını özetlemiş gibiyim.
Palavra palavra palavra...
palavra değil gerçek bilgidir. kadın romantiktir ama sadece sevdiği erkeğe. ve karşılıklı rızayla yaşadığı fuckbuddy ilişkilerde partnerinden romantizm bekler. kim kimi sikiyor belli değil
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar