bugün

Ön edit: Bu yazıyı şundan dolayı yazıyorum: Bu coğrafya neden hep savaşa mahkum ediliyor, neden bu kadar insanın kanı dökülüyor diye düşünürken ''kadınları kendi ayakları üstünde durmayan bir toplum savaşa mahkumdur.'' diye düşündüm ve bu yazıyı yazdım.

Benim en çok sitem ettiğim konu ise kadınlar! Erkeğe muhtaç bir şekilde yaşamaları. ''Erkeğim, beyim güçlü olsun, her şeyi o yapsın.'' Ulan sen niye güçlü olmuyorsun, kendi ayakların üstünde durmuyorsun! Çevremdeki kadınlara bakıyorum. instagram vs. türevleri gibi yerlerde saçma sapan hikayeler atıyorlar. Az önce baktım birisi şöyle bir hikaye atmış: ''pijama ile dışarı çıktım, birisi bugünü tarihe düşsün.'' savaş oluyor, Millet senin pijama ile çıkmanı tarihe düşecek. Vayy prensese bak! Yarın bir gün kadın cinayeti olduğunda bas bas bağıracak ''kadına şiddete hayır'' diye hikaye atacak. Ee bunun neresi samimi. Bu oluşuma sen destek verdin böyle saçma şeylerin peşinde koşacağın yerde bir şeyler üretseydin en azından gerçekten karşı çıkmış olacaktın.

Ben kendi ayakları üstünde duran kadınlara ayrı bir hayranlık duyuyorum. Kimseye eğilip bükülmeden çalışan üreten kadınlar bu toplumun kurtarıcısı olacaktır.
Bilime, edebiyata, sanata, spora (spordan anlayış kilo vermek), teknolojiye bu kadar uzak kalmamalı bir kadın. Bu konularda kendini geliştiren kadınlara bakıyorum her gördüğü yakışıklı,kaslı erkeğe ağzı sulanıp bakmıyor. Zekaya, vicdana karaktere önem veriyor.

Asıl konuya gelirsek eğer bir kadın ''kadın şiddeti''ne samimi bir şekilde karşı çıkıyorsa bu dediğim şeyleri yapmalı. Sen kendi ayakları üstünde durmazsan erkeğin teki gelir seni ayaklarının altına alır. Kadın fizyolojisi bakımından erkeğe göre daha da fazla kendi ayakları üstünde durup güçlü olması lazım. Araştırmalı, öğrenmeli ve okumalı. Her zaman söylerim akıl her şeyden üstündür. Sen kendini geliştiren, okuyan bir kadın olursan hiçbir güç sana şiddet uygulayamaz. Çünkü kalem kılıçtan keskindir. Kadınların aydın olduğu toplumlara bakın yıllardır savaşsız, gürültüsüz yaşıyorlar. Bir de Orta Doğu'ya bakalım: yıllardır savaşın, çatışmaların sürmesinin sebebi neymiş coğrafya'dan kaynaklıymış. Bizi çok kıskanıyorlamış, ilerlememizi istemiyorlarmış. *
Yıllardır bu yalanı ortaya atıp istediği stratejiyi geliştiren politikacıların en büyük yalanı bunlar.
Kadın okumuyor, ayakları sağlam yere basmıyor diye savaştan, terörden kurtulamıyoruz. Bir çocuğu kadın yetiştirir erkek değil. Erkek sadece destek veriri kadına. Eğer bir çocuk ileride canavara dönüşmüşse bunun sebebi kadınların ezildiği bir ortamda yetiştirildiği içindir.

Kadına şiddete hayır diye bağırıyorsunuz. Siz sonuca karşı çıkıyorsunuz. Ulan başka ne yapacaktık diyeceksiniz şimdi. Twitter'da orada burada kadına şiddete hayır demekle olmuyor bu iş. Hiç samimi değil. Böyle yazanlara bakıyorum ne bilimden ne de başka bir şeyden haberdar. Atıyo kadına şiddete hayır diye twitini. 2 dk. sonra şu çocuk şöyle, şu kız şöyle demiş diye dedikodusuna devam ediyor. Bunun neresi samimi!
Sonuca karşı çıkmakla olmaz oluşuma karşı çıkmanız gerek. Zaten Türkiye'de birçok problemin, haksızlığın ortadan kaldırılamamasının sebebi sadece sonuca karşı çıkıp pasif bir şekilde beklemekten kaynaklanıyor.

Okuyacaksın, kendi ayakların üstünde duracaksın. Teknolojiden, ekonomiden bi' haber olmayacaksın. Eline kalemi alacaksın. insanı alt edecek en büyük güç kalemdir. Bak bakalım kendi ayakları üstünde durursan kadına şiddet vs. yaşanıyor mu!
işte oluşuma karşı böyle olur. Dağlara çıkıp isyan etmekle de, elinle bir hayvan figürü yapıp uğlamakla da olmuyor canım!

Velhasılıkelam kadın kendi ayakları üstünde durmak zorundadır. Evet birey olan herkes durmak zorunda erkeği kadını yok ama eğer bir toplumda kadın güçlü ve etkin değilse o toplum savaştan da , terörden de kurtulamaz. Bugün Afrin yarın Ankara olur!!!

edit: kendi ayakları üstünde duramayan kadınlar eksiliyor. Eksileyin de sayınızı bilelim *
görsel