bugün

kadınlar arası dayanışmanın bir örneği. erkekler birbirlerine günahını vermezler. bu açıdan da kadınları takdir ediyorum.

evet vardır böyle; genelde toplu taşım araçlarında, çantasından bir şey arayan ayaktaki kıza, hemen ayağının dibinde oturan bir bayan tarafından selpak mendil uzatılması ve ikili arasında tebessümleşme yaşanması gibi pozitif bir durum.
(bkz: erkeklerin birbirine prezervatif ikram etmesi)
var böyle bişey. biz de oldukça paylaşımcı bir cinsel kimliğiz hakkımızı yeme.
sigaram bittiği için yine annemden otlandığım bir gündü. sağolsun kadın ikram konusunda tereddüt bile etmedi. her şey çok güzeldi ta ki sigarasını yarıda söndürünceye kadar. bugüne kadar bastırılmış tüm gerçekler ortaya çıkmış oldu. ve öğrenmiş oldum ki bir kadının sigarasini içiyorsanız israf etmeyeceksiniz. çünkü ikramlarını takip ederler.

erkek paylaştığı veya ikram ettiği şeyin akıbetini merak etmez ama kadın öyle değildir. size selpak ikram eder ve o mendil parçasını hayırlı işlerde kullanmanızı bekler ve bunun takipçisi olur. mesela ikram edilmiş bir selpağı sehpa üzerinde unutursanız şahsına ciddi anlamda hakaret etmiş olursunuz ki bununda bir bedeli mutlaka olur. arkanızdan demediği kalmaz hatta taksici rüstemle yasak aşk bile yaşayabilirsiniz. bu yüzden kadınların ikramlarının samimi olmadığını düşünüyorum. erkek öyle midir peki? asla. erkek size sigara ikram eder, lan bu sigarayı nasıl içersin tezek bu deyip yere fırlatıp ayakla ezersiniz, yinede gıkı çıkmaz.