bugün

sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. zaten futbol ile alakası olan bir bayana anlatmanıza lüzum yoktur. bu dünyada ofsaytı bilen bayanlarda vardır efendim. ancak inatla futbol ile alakası olmayan kadına anlatılmaya çalışılırsa yaptığınız eylem, deveyi hendek atlatmaktan faksızdır.
henüz savaşa gider gibi maça gitmemeyi öğrenememiş olan erkeklerin kendilerine dert etmemesi gereken durum.
Eğer futbol, o kadının ilgi alanına girmiyorsa nafile bir çabadır. ancak tabi durumun bir de tersi var, benim ilgi alanıma girmediği için manikür ve pedikürün hangisi ele hangisi ayağa yapılır sorusunu hala karıştırırım ki bunun için kızlar beni "aha aha bi manikürü anlatamadık" başlıklarıyla taçlandırmıyor.

Futbolla ilgili bir kız, ofsayt kuralının kralını sizi çarşıya götürerek anlatabilir, dikkatli olun...

(bkz: yaşayarak öğrenmek)
Deveye hendek atlatmaktan zordur.
tahmin edildiği kadar zor değildir.
kızlar sizin için ofsaytı anlatıyorum;

--spoiler--
mango'ya girdiğini düşün. yanında bir arkadaşın var. o kişi seninle aynı takımda yer alıyor. karşı takımda da sevmediğin kızlar var. lakin mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız.kasanın kale olduğunu düşünelim. karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. senin de şöyle bir planın var. takım arkadaşına diyorsun ki; "sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. bu durumda ofsayta düşersiniz. he ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. ama şöyle bir şansınız da var. sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. işte ofsayt böyle birşeydir ve mango'da işe yarayabilir
--spoiler--
anneye yeni alınan kameralı cep telefonu anlatmaktır gibi bir şeydir efendim adeta öss dir, kpss dir, hatta tus dur.
bence sadece kadınlar için değil; bazı erkekler için de problem teşkil eden durum.

10 adımda ofsaytı öğreniyorum adlı kitabın piyasaya çıkmasını elzemleştiren durumdur ayrıca.
erkeklerin bir kısmıda aslında ofsaytı tam anlamamaktadır. çoğuda zaten ' bak şimdi ' deyip daha sonradan ' sen anlamazsın boşver ' diyerek konuyu kapatmaktadır. kendide daha tam çözememiştir.
düzenli maç izlenmediği için unutulan ve belli aralıklarla en yakınınızdaki erkekleri çıldırtan eylem.
Bazı kızlarda anlamadıkları halde anlamış gibi yaparak bozuntuya vermez ve içtenlikle bir heaa çekerler ki o durum daha vahimdir.
harder than deveye hendek atlatmak...
geçen gün maç izlerken bir kız arkadaşımın ofsayt ile yaptığı bu açıklama beni benden almıştı. "şimdi ben sevgilimle yolda yürürken arkamızdan bir kız geliyor ve tam yanımızdan önümüze geçtiği anda benim erkek arkadaşım o kıza bakıyor ve ben erkek arkadaşımın o geçen kıza baktığını farkediyorum, işte bu ofsayt gibi bişeydir" dedi ve beni benden aldı çok enteresan bi gündü.
işte şöyle bişi.

http://amkspor.web.tv/vid...ti-ogretirse__ewq5z4fxd2k
'deveye hendek atlatmak' deyiminin bundan dolayı ortaya çıktığını düşündürecek kadar kafayı yemenize sebep olacak bir durumdur.
örneklendirelim. mesela babanız akşam dışarı çıkmanıza izin verdi, bu gol oluyor. ama kardeşin de seninle gelecek dediği zaman ofsayt oluyor.
bi' yerde anlatılmıştı bu konu. neresi hatırlamıyorum, fikir bana ait değil kısaca.

"markette kasa sırasında olduğunu düşün. iki sıra önünde bir kadın, üç sıra arkanda bu kadının arkadaşı başka bir kadın var. arkadaki kadın elindeki sepeti öndeki arkadaşına atıyor. işte bu ofsayttır."

hiç fena değil.
Varsın bilmesin, kadın için çok mu önemlidir ofsayt
Hatun kişi bana makyaj malzemesi anlatmaya kalksa ben de bilmem.
izmirliye bekareti anlatmak gibidir.
erkek olarak tamponla ped ayrimini bilmenin gereksizligi kadar gereksizdir.
geçin yamacıma ben size anlatayım. kekolar ya.
herkeste kendiniz gibi zeka geriliği var sanmayın dediğim..
Hangi kıza anlattıysam anladı. Bir adet kalem ve kağıt yeterli anlatmak icin.
Futbolu seven kadın anlar da görür de.sevmeyene anlatmak zor.