bugün

Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaşın sosyal medyada olay olan bugünkü yazısı.

"Biliyor musunuz kadınlar aslında sadece solcu erkeklere âşık olur. Gerisi fasa fiso. Sağcı bir adamla çıkabilir, dolaşabilir, hatta yeri geldiğinde pek başarılı bir evlilik yapabilirsiniz. Mutlu da olabilirsiniz. Ama bir kadının yüreğini hoplatan, içini sızlatan, asla unutamadığı hep o mahalledeki serseri solcudur."

yazının tamamı için;

http://www.gercekgundem.c...tasbastan-tartisilan-yazi
zeki erkeklerden hoşlanıyorlar işte.
(bkz: seni tanıdılar ben kaç)
Kesinlikle doğrudur efendim.
Bu mudur.
görsel
sol görüşlü erkekler kadınlarında bir birey olduğunun farkında olan ve onlara değer veren erkekler olduğu için katıldığım söz. ne zaman bir kadını şort giydiği için döven ya da açık giyindi diye tecavüz eden solcu bir erkek gördünüz?
Hiç mi ülkücü yok lan herkes artılamış?

Yalan.
sağcı erkeklerden intikam aldığını düşünmenin başka bir yolu. artık ne yaşadıysa....
Hani şu bindiği arabadan oturduğu eve kadar herşeyi standart üstü hayal eden kadınlar mı?

Ulan ne ezik bir tespit. Kendi cinsine hakaret meraklısı herhalde. Allah akıl fikir versin ne diyelim. Cumhuriyet adlı gazetede yazıp "sol" dan bahsetmek ayrı bir enteresanlik.
Amk benim niye haberim olmuyor.

Denk gelmeyen durum.
Ibne erkek seviyor yani.
(bkz: türbanlı ablalar sağcı sever).
Sol görüşlü biri olarak bana göre çok sığ bir düşünce bu.

Her solcu diye geçinen "adam" olsa solun ilkelerini hayatında uygulasa doğru da o işler öyle olmuyor işte.

doğal olarak diyalektikten yanaysam benim için zıtların birlikteliği daha cazip.
başka kadınları bilemem ama ben benimle görüşleri zıt olan bir adamı sevemem. zıt kutuplar birbirini çeker sözüne de inanmıyorum. size zıt olan insanla kavga dövüş yaşarsınız. bir taraf hep alttan almak zorunda kalır. her konuyu da keyifle konuşamaz, tartışırsınız bir yerden sonra. ha sevebiliyorsanız, sevdiyseniz ona lafım yok. hatta helal olsun. büyük konuşmayayım diyorum ama konuşacağım. ben sağcı bir adamla hiçbir şekilde mutlu olamam. solcuyu da aha bu solcu hemen sevmeliyim şeklinde düşünüpte sevemem. çok nadirdir ama kafanızın birebir uyuştuğu insan çıkabiliyor karşınıza. ve o inanılmaz enerjiyi de hissediyorsanız sevin gitsin!

edit: bir insanın vicdanı varsa eğer, solcu olmaktan başka bir seçeneği yoktur.

demiş sabahattin ali.
sen gel de solcu olma şimdi, sevme solcuyu.
kişisel fantezilerini elinde hiçbir veri olmadan keyfi olarak tüm kadınlara genelleyen aslı aydıntaşbaş'ın her yazısı gibi bu da zaman kaybıdır. yahu bir de toma, biber gazı falan demiş... çekici geliyor demiş... 15 temmuz direnişi'nde tanka ve helikopterlere karşı duran aslan parçaları solcu değildi? solcular atm kuyruklarında paralarını kurtarmaya çalışıyordu?

amaan, menopoz aslı'nın yazısının kritiğini yapıyorum ciddi ciddi ya. ne oluyor bana?

http://inciswf.com/ssssss.swf
Sağ sol çok klişe

Ben yukarıcıları sseverim.
...gücü ya da kurulu düzeni savunmak hiçbir erkeği seksi kılmaz. Brad Pitt bile olsanız, bu hayatla ilgili bir derdiniz, bir kavganız olacak. Bir itirazınız olacak.
Kadın solcu sever sağcıyla evlenir.
Valla bana niye hiç denk gelmiyor böyleleri dedirten şehir efsanesi. Ha şöyle bir geçerliliği olabilir: Solcu erkekler daha bilgili, kitap okuyan ve daha asi ruhlulardır. Düzene kafa tutan ve bunu değiştirmeye çalışan erkeklerdir. Bunuda kadınlar etkileyici bulurlar. Ama her solcu dediğimiz kalıba uyuyor mu? Işte bu olayın kırılma noktasıdır.
güncel Önemli Başlıklar