bugün

insanın aklını kurcalayan sorulardandır.

abi şovmenler falan genelde erkek o kısmı geçtim ama,

normal hayatta da kadınlar espri yapamıyolar.

sözlükte bile baktığınızda,

kızlar ya götlerini başlarını açıp,

ya da cinsellik hakkında abazaların ağızlarını sulandıracak şeyler yazıp gündem oluyorlar.

onun haricinde ben komik bir kız görmedim de duymadım da.

çok enteresan.
büyük ölçüde doğru önerme. malesef türk kızlarının %95'inde espri yapabilecek (yapsada komik olabilecek) zeka yok. beyinlerini ara sıra kullanırlar onuda teşhircilik için.
ülkede kadın komedyen de yok zaten.
kızlar espri sever yalanından yola çıkarak hepimiz fütursuzca espri yapmaya başlamadık mı beyler ve bu konuda kendimizi fazlasıyla geliştirdik. fakat kızlarda öyle mi onlar espri yapmak zorunda değildi, onlar düşünmek zorunda değildi. bir gel işaretiyle gelebilecek erkekler varken başka birşeye ihtiyaç duymadılar. hadi sende yalan konusunda kızlarla kapış da görelim. kim neye ihtiyaç duyarsa o yönünü geliştirir.
siz bir de onları baş başa görün.
evrim teorisi gereği salt tipsiz erkekler espri yapabildiği için.
benim taıdığım bir arkadaşım var ve gördüğüm diğer erkekleri alt üst eder diye düşünüyorum. gerçekten çok iyi espiri yapıyor ve dersleri sıkıcı olmaktan kurtarıyor.
siz öyle sanın. biz aslında öyle güzel ve kolay kolay anlaşılamaz espri yapıyoruz ki siz espriyi anlamadığınızdan bizi espri yapmıyor sanıyorsunuz.

not: sakın yavşamayın zeki kadın taklidi yaptım, erkeğim normalde.
toplumuza göre gerek yoktur.

televizyonda ekmek reklamı olmaması gibi bir şey. zaten alıcı gani.
kızlar espri yapan erkekleri sever adlı argüman yüzündendir.

eskiden bu argüman doğruydu. nasıl türk pop müziği nerden nereye düştüyse bu da aynı şekilde düştü, değişti. kızlar farklı şeylerden hoşlanmaya başladı. ''üniversitede kızlar teklif ediyor'' efsanesindeki gibi türk erkekleri bu konuda da zamanında azmettiği ve çalıştığı için her biri default cem yılmaz oldu. metrekareye 13 espri sığdırdık. kızlar da espri yapmaya ihtiyaç duyamadı bu yüzden. yapmadılar değil, yapamadılar. çünkü zaten ortamın espri ihtiyacı erkekler tarafından fazlasıyla karşılanıyordu rusya'nın doğalgaz vermesi gibi. kızlara da yalandan gülmek düştü.
Osuruğa gülen bi milletiz olm biz.
(bkz: recep ivedik in yaptığı hasılat)

Bir kadın ne yapabilir ki komedyen olmak için bu durumda. Çıkıp sahnede osuran bi kadın ne kadar komik olabilir?
çok dolular çünkü espri boş erkeklere özgü, bunlar dünyayı kurtarıyor .
kısmen doğru olan önermedir.

tabiki istisnalar vardır.istisnalarda kaideyi bozmaz.zannımca kızlar akıllarını daha çok insanları güldürmeye değilde dedikodu falan yapmaya odakladıklarından ortaya çıkıyor.
(bkz: sarah silverman)
yapabilirler. ben gördüm çok komik çok espritüel kıvrak zekalı kızlar var sözlükte ve gerçekte.
Çünkü erkeklerde iki kadınlarda bir tane kafa vardır.
Espiri yapamayan kız yoktur hoşlanmadığınız kız vardır.
Öyle boş islere kafa yormuyorlardır belki. *
O zaman ben neden bu kadar espiritüelim acaba?

diyesim geldi lan sözlük...!!!
erkekler de yapamaz. Sadece ne kadar salakça konuştuğunuzu çaktırmamak için gülüyoruz.
çünkü kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır. eğer kendi kendilerini güldürürlerse erkeklerin hiç şansı kalmaz.
Espirinin alasını yapar yapması da, anlamak biraz zeka ister. Kadınların espirileri belden aşağı olmadığı için her yiğit anlayamaz. Kadın espiri yapar. Erkek laf soktuğunu sanır. Kadın espiri yapar, erkek boş boş bakar anlayacağınız.
yalannn soylüyorsun. gülse birsel var.
Gülmek yakışır çünkü bizlere. Güldürmek değil.
Oha şimdi farkettim.