bugün

erkeklerin kadına arkadan yanaşması haram olup bazı imamlar tarafından zina olarak değerlendirilmiştir. halk arasında her ne kadar livata olarak yorumlansada livata değildir. livata erkeğin erkeğe dübürden yanaşmasıdır. ancak kadın livatası olarak değerlendirilse daha mantıklı olabilir.neyse.
kadına dübürden yanaşmak günümüz modern dünyasında anal sex olarak nitelendirilir. normal yoldan ilişkiye girmek dururken insanların neden anal sexe yöneldiklerini bilmiyorum ve açıkçası anlamakta zorluk çekiyorum. ben hayatımda hiç sex yapmadım dolayısıyla anal sexte yapmadım fakat anal anal sexe karşıyım zira kadına dübürden yanaşmanın günah olduğu konusunda şer i deliller vardır.

allahu teala şöyle buyurmaktadır:
iyice tamizlendikleri vakit allah ın size emrettiği yerden onlara varın.
Hak yolu varken bok yolu niye sözünün destekleyicisi söz bütünü. Bir kere mantıklı düşününce bile pis yani orası. Posa atılıyor ordan. Her türlü mikroba gebe. Yani bir erkek olarak hoş karşılamıyorum. Bayanlar nasıl istiyorlar onu cidden anlamiyorum. Allah akıl fikir versin ne diyim..
her türlü sıhhatli değildir. islam dini çok isabetli hemen her konuda.
islami metinlerde ona livata denir.

dübür denmez çakma mü'min.
(bkz: gençliğini zinadan koruyan genç cennete gider).
eksik olan helali olan kadına makattan yaklaşmakta haramdır . islam bunu öngörür .
- hayatımda hiç seks yapmadım ama dübürden seks yasak..

+ ulan yarram.. önce bi karı bul da sonra dübürünü bırak, helal yola bak..

(bkz: amı bulmuş kıllısını kılsızını arıyor)
Hak yolu varken bok yolunu kullanmaktir.