bugün

kadınlar şiir gibidir, çok basit gibi görünürler fakat çok karmaşıktırlar onları anlamak için onlardan olmak gerek.

kadınları anlayamamaktır.

kavga edersin gider saçının ucundan birazcık kestirir ve bunu da anlamanızı bekler, işte böyle bir psikolojik vakayı anlamaktır.
kadınları tam anlamıyla anlayabilen erkek allah diyen kediden daha ilginçtir.
ayakkabıcı olmaktır.
Cok kolaydır efendim. Mutlu edip, yoluna cikmamaniz kâfidir.
Bazı hödükler için imkansıza yakındır.
kadınlar vazodaki çiçek gibidir. çiçeğinle ilgilenmezsen (suyunu hiç dökmemek ya da çok dökmek, güzel sözler sarfetmezsen) o çiçekten sana hayır gelmez.
sadece biraz daha ince düşünmek gerekir ayrıntılara dikkat etmek gerekir.
Her kadının içinde küçük bir kız çocuğu vardır, ona göre davranın aslında bu epey kolaydır.
valla anlaşılmaz.
einstein bile anlayamamıştır bence.
Zor değildir kadınları Anlamak.

Onları kırmayın yeter. Mesele üzmemek, hor görmemek, onlar erkekler gibi olmayabilirler fakat, bir kalplerinin olduğunu unutmamak lazım.
NiRVANAYA ULAŞMAKTIR. KEMERLERiNiZi BAĞLAYIN, UÇUŞA GEÇEBiLiRSiNiZ.
imkansızdır. kadını başka bir kadın anlayamıyorken bir erkeğin anlamasını beklemek densizliktir. illa kadını anlayacaksın diye baskı varsa herşeye "yav he he" deyip geçiştirin.
(bkz: dünyanın en kısa fıkrası) dır kendisi.
tabi burada anlaşılmaz olan güzel kadın psikolojisidir.

*unutulmaması gereken en önemli şey kadınların konforist varlıklar olduğu.

bunu sadece para ya da zenginlik olarak algılamayın, onun konforu özünde sorumluluklarını
alacak bir erkekten geçer...özellikle ''beni taşıyabilecek biri olmalı'' derken bunu kast ederler.

bunu biraz daha açarsak, kadınlar süs köpeği istemez, yanlarında gerçek bir erkek isterler.
onun adına kararlar alacak ( bu özgürlüğünü kısıtlama anlamında değil)
onun adına planlar yapıp, hatta bazen ona izin vermeyecek erkekler ararlar.

dünyanın tüm kadınları ama istisnasız tüm kadınları güçten hoşlanır.
bunun haricinde sanılanın aksine iltifat doğru bir yöntem değildir.
kadın kendisini sürekli öven bir erkekten hoşlanmaz, iltifat sadece egosunu okşar ve geçer.

son olarak bazı kadınlar vardır, onların aşkı ölümüne kavgadır.
bazı kadınlar ilişkiyi sadece erkeğini yenmek için isterler.
güzel kadın psikolojisi özünde budur.
erkeği kadına yenilmediği sürece onunla kalır.

yenilmek ne midir?

1-ilk taviz.
2-haklı olduğun konuda özür dilemek.
3-direksiyonu tamamen ona bırakmak.

güzel kadın sizin olsun istiyorsanız şayet, ona dünyanın en özel insanı gibi hissettirmeyin,
siz dünyanın en özel erkeğiymişsiniz gibi hissettirin...

yahudiler ne demiş, 10 doların varsa 1 dolara ürünü 9 dolara reklamını yapacaksın.
Kadından kadına değişen olgudur. Bazı kadınlar o kadar komplikedir kendi kendilerini bile anlamazlar kafalarında sürekli cevaplarını bulamadıkları "neden"lerle dolaşırlar,ne istediklerini tam olarak bilmezler.
Not: buradaki amaç kadına eleştiri değil,ben de öyleyim karakterle alakalı.

Bazı kadınlarınsa istedikleri bellidir. Belki para,belki erkek hakimeyeti,belki kendine hakimiyetleri vs.

Yani aslında bunu cinsiyete indirgemek yanlış kalıp yargılarıyla bakmamak lazım olaya. Toplumun büyük kısmı güncel olaylardan etkilendiği ve sürü psikolojisinde hayatlarını sürdürdükleri için "kadın"ların hepsi "zenginlik,moda ve iç çamaşırı"ndan ibaret olarak gozukuyor fakat esasında birbirinden farklı isteklere sahip birçok kadın/erkek var.

Yani birinin psikolijisini anlamak için olaya cinsiyet uzerinden değil karakter analizi uzerinden yaklaşmak daha faydalı olacaktır.
Kadınım diye söylüyorum, imkansızdır.
iddialı niyet.

denemedim dememek için denenebilir.
(bkz: kim bilir neler yazıyor)
Şimdi ben buraya yazardım ama siz anlamazsınız.