bugün

(bkz: sözlükteki kız yazarları bulma yöntemleri)
hiç bir zaman utanmadım her zaman gururla dile getirdim bilirim ki onurdan vurmak onurlu insan eğlemi değildir .
kadınlaşmaya çalışan erkeklerin var olmasından utanıyorum. kendi cinsiyetin gibi davranmak neden zor gelir ki.
mantıklı bir açıklama. seksten başka bir işe yaramayan kölelerin utancıdır.
kadınlık, güçsüzlük değildir. biraz akıllı olan kadın erkeğin bile yapamayacağı şeyleri yapabilir.
erkeklik, kadın olmaktan çok daha zordur. kadınlık için utanmak yerine şükretmek gerekir.
(bkz: seni boynu bükük koyan utansın)
Psikolojik sorunları olan insan söylemi.
Pardon da deli mi s*kti seni? Dedirtir.

Utan tabi, ama kadınlığından utandığına utan.
utanma cnm utanma, ben sana kadınların ne kadar değerli varlıklar olduğunu hatırlatır kendine getiririm... ne diyosun cnm hııı şşşt!
(bkz: am var dediler geldik)
Utananin sorunu.
Ne mal insanlar var aq ya. Sen eziksen eğer bunun kadın olmakla hiÇ alakası yok.
Eziksin, kadinlar ezildiginden degil kendini ezik gordugun icin eziksin.
utanılacak zerre durum görmediğim başlıktır.

türkiye'de kadın olmak evet zor, hatta çok zor. bunu zorlaştıran ise kadınlığın utanılası bir şey olması değil aksine kadını maddesel bir kimliğe bürüyerek öyle görmeye çalışan zihniyetlerin çokluğundan ve varlığından ötürüdür.

burada, sokakta, sinemada, herhangi bir yerde, kadına fiziksel özelliklerinden, tavrından ve birçok şeyden ötürü yakıştırılan tonlarca sıfatın mağduru kadın değil o zihniyetlerin var oluşudur.

kadın olmak bundan utanmayı gerektirmez, kadın olmak utanılacak şeyden ziyade, bu ülkedeki aşırıl ataerkiye karşı güçlü olmayı gerektirir.

kadını yalnızca tatmininin bir objesi olarak görenler, belli kalıplar içersine sokmaya zorlayanlar, onlar, onlar utansın. kadınlar değil.
Utanıyorsan olma bre müsvedde.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar