bugün

onurlu erkekler onursuz kadınlardan üstündür kabul.
onurlu kadınlar onursuz erkeklerden üstündür kabul .
harun abi olarak erkek üstünlüğünü kabul edenler de vardır.
bir kadın olarak asla ve katiyen katılmayacağım hede.
neden ben tek çocuğum küçük yaşta da babamı kaybettim annem hayatı boyunca çalışmadı
ben çalışmaya 14 yaşında başladım okulumu da okudum eğitimimi de aldım kolay mı zor.
ama bir kadın olarak ben geçimimi kendim de sağlayabiliyorken.
erkeğin üstünlüğünü kabul edip karşısında elpençe divan susarak görmezden gelerek yaşayacağıma
eşşek gibi çalışmaya devam ederim yine kabul etmem.
"kadın olarak erkek üstünlüğünü kabul ediyorum.." dedi kadın ve şiddetten, dayaktan öldü..
"kadın olarak erkek üstünlüğünü kabul ediyorum.." dedi kadın ve 9 yaşında, 40 yaşındaki adamla evlendirildi, oyuncak bebek yerine gerçek bebeği verdiler eline.

bir kadın evvela kendini değerli olarak görecek ki diğerleri de insan olarak onun varlığını ve birey olarak hak ve özgürlüklerini tanıyabilsin. hoş canım ülkemde "kadın olarak erkek üstünlüğünü kabul ediyorum" şeklindeki absürd zihniyete hiçbir kadının kendi isteği doğrultusunda dahil olduğunu sanmıyorum; zira kadını bu şekildeki hastalıklı fikirlere kurban edenler kendini zirvelerde gören erkeklerden başkası değildir.
iyi de böyle zevkli olmuyo ki!
Alakası yok. Şuan genelde kadınlarda iş hayatına atılsa da çoğu kadın çalışmıyor erkek evin reisi oluyor neden gelenek böyle ve erkekler biraz daha yapısal olarak güçlü olurlar fakat beyinsel olarak da kadınlar üstündür. Her alanda erkekler üstün diyemeyiz.
Böyle bir cümlenin kurulmasını kabul edemiyorum hangi üstünlük kıyaslama yapacak değilim fakat tanrı sana doğurma özelliğini vermiş onun yarattığını dünyaya getiriyorsun değerlisin ama kadın böyle dediği için kaybetmeye mahkum. Nasıl bir üstünlük bu güç olaraksa eyvallah ama tanrı o gücüde kadını korusun diye vermiştir. Kadın bunu kabul ettiği an yenilir işte kadın yüzyıllardır erkek karşısında mücadele veriyor yine verecek devam edecek ama bunu kabul etmek saçmalık.
her kadının bir yerde, erkek tarafından korunmaya ihtiyacı vardır. her ne kadar onlara kadınlarını korumaları için verilen gücü kadınlarına şiddette kullanan hödükler, hayvanlar, şeref ve adamlık yoksunluğu olanlar olsa da. diyerek ucundan bucağından katıldım cümle.

dipnot: her alanda üstünlük değil ama katıldığım. bazı alanlarda kadın, bazı alanlarda erkek üstündür. kulvar farklılığı nedeniyle 'erkek-kadın eşittir' denilemez.
tam tersi erkek olarak kadının üstünlüğünü kabul ediyorumdur.
fiziksel üstünlükten bahsediliyorsa seve seve olmasa da kabul edilmesi doğru olandır.
Harun senmisin yiyenim..
kesin bunun altından bir şey çıkacak, kesin bir şey geçirecekler bize!

hayır, kabul etmiyoruz böyle bir şeyi. sizsiniz üstün, biz üstün falan değiliz...
eger bir kadin boyle kolay ve masum bir sekilde ustunlugunu kabul ediyorum diyorsa, hic durma, kac oradan. cok pis planlari var demektir.
Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur sadece herkesin uyması gereken kurallar vardır.
Köle fantezisi arayan bir kadındır. Bdsmci Şahap bulmalıdır kendisine.
Yok yaeaahh.. demek istediğim saçmalık. Olmayan üstünlüktür. Kabul Etmiyoruz, zorunda da değiliz..
bazı şeyler değişmiyor.