bugün

Bazen yurdu bazen kurdudur bence.

Mesela bir örnek vereyim. karısına şiddet uygulayan erkeklerin anaları oğluna destek verir. Böylece yurdu değil kurdu olmuş oluyor. Yeri gelince.

insan böyle bir trajik gerçektir.
Daha çok kurdudur bencehh.

Erkekler için Birbirlerinin kuyusunu kaziyorlar falan.

Swh...
Kurdu dur arkadaşlar.

Hatta ana bacı abla bile tanımaz bunlar hep rakabet halindeler.
Yurdudur da kurdudur da. Kadından kadına fark var.
görsel
kurdudur kız kankasını kıskanan kızları görünce bir şok oldum. kızlar geldi bu kızda bebeğim hayatım aşkım canım kız kalkıp gidince o çantayı nasıl almış hiç yakışmış mı varoş falan yuh dedim.

kız arkadaşım var bunun kız kankası habire beni kötülüyormuş kızdan ayrıldık hatta çoğu ayrılığım kız kanka yüzünden oldu. kız arkadaşının ilişkisini mutluluğunu kıskanan çok tip var.
Kurdudur diyen ya erkektir ya da günümüz tabiriyle pick me girl. Hemen açıklayalım bunu;

"erkek onayı alabilmek için hemcinsini aşağılayan, alttan alttan kadın düşmanlığı yaparak kendini hemcinslerinden üstün göstermeye çalışan kadın anlamına geliyor. örneğin, "kadınlarla anlaşamadığım için en yakın arkadaşlarım erkektir(pick me)", "kadının en büyük düşmanı yine bir kadındır" demek, cinsel açıdan aktif hayat süren kadınlara slut shaming yapmak, türk kadınının varoş ve kültürsüz olması minvalindeki başlıklara damlayıp "ben, onlardan değilim bakın:))" alt metnini iliştirerek sayfalarca kadınları aşağılamak, aldatan evli erkekleri suçlamak yerine onların birlikte olduğu kadınlara "yuva yıkanın yuvası olmaz" demek, saçlarını boyatmayan kadınlar başlıklarında doğal saç sinyalciliği yapacağım derken saçları boyalı kadınları gömmek veya tam tersi. tekrar ediyorum, birini eleştirmek ayrı, onay için aşağılamak ve diğer kadınların üstüne basarak öne çıkmaya çalışmak ayrı."
Yurdudur demek isterim ama çoğu zaman kazığı hemcinslerimizden yiyoruz. Yine de ümidi kaybetmek yok kız kardeşlik kazanacak.
ufak kız 3 yaşında ablası 10 yaşında akşamki kavgadan vardığım sonuç kurdudur.
iki anlamda da aptalca bulduğum bakış açısı.
kesin ve net adı konamayacak durumdur bu, derinlemesine düşünüldüğünde.
Evli adamla birlikte olan kadının adamın karısını düşünmemesi. Sağlam bir kurtluk örneği...

Swh...