bugün

herhangi iki erkek de birbirine eşit değildir; ya da herhangi iki kadın da birbirine eşit değildir.
hatta kişinin bir saat öncesi ile bir saat sonrası birbirine eşit değildir.

ne yapacağız o zaman, "eşitlik" denen kavramı ortadan mı kaldıracağız? hayır, bunun yerine herhangi iki şey birbirine "hangi anlamda" eşittir sorusuna cevap üreteceğiz.
kadın her türlü üstündür.
Türkiye de eşit değil o yüzden yasasın feminizm.
Kadın > Erkek.
formulize hali için :

kadın + erkek = hayat

kadını çıkarırsanız erkek, erkeği çıkartırsanız kadın yalnız kalır.
Biyolojik ve sosyal farklar vardır. Her canlının cinsinde var. Eşitlik hukuk anlamında kastedilir. Bunu anlayamamak gerizekalilik degilse nedir? Erkek ayilarla dışı ayılar eşit değil erkek karga disi kargalarla esit değil önermesi kadar tuhaf önerme. Aileler çok paşa yetiştirmiş bazi erkekleri ama paşa değiller ne mülkleri var ne itibarları.
doğru. insan hakları eşittir.

ancakkkk kadının beyanının esas olduğu bi ülkede eşitlik yoktur. kimse kimseye istemediği hiçbir şeyi yapmamalı cezası ağır olmalı ancak birinin sözü diğerinden daha önemli olmamalı. iki tarafında sözü yetmeli durumu açığa kavuşturmak için.

şu an sizi sırf tipinizden beğenmeyen bir kız kadın ne haştsa artık hayatınızı kolayca karartabilir. sırf bu yüzden bakmam yüzlerine uzak gezerim.
demokrasi çerçevesi içerisinde incelendiğinde söylenebilecek eşitlik dışında hiç bir canlı veya ırkın cinsleri birbirine eşit olamaz. olması da gerekmez. üstün olunan durumlar değişiklik gösterir. modernizmin getirdiği saçma bir kavramdır kadın erkek eşitliği. burada sorun olan tek şey ise kadının erkeğe benzerliğinin gözetilerek eşitliğin aranmasıdır. kıstas erkek değildir. kadın da değilidir. kadın erkek, erkek kadın eşit değildir.
kadın üstündür.

türkiye'de yüzyıllardır kadın ve erkek eşit değildir. kadına pozitif ayrımcılık yapılmaktadır.

bir kadın sırf kadın olduğu için el üstünde tutulmaktadır. yorulmasın istenmekte, zahmet çekmesin istenmekte, elini sıcak sudan soğuk suya sokmama deyimi bile dilimizde yer etmektedir.

doğduktan sonra bir kız çocuğuna ve erkek çocuğuna farklı davranılır mesela. kız çocuğu hep sevilirken erkek çocuğu yazları bir yerde çalışsın hayatın zorluklarını öğrensin denilir.(mesela ben de kızım olsun istiyorum)

taa osmanlı'dan beri, taa islamiyetin gelişinden beri. okulda iki erkek birbiriyle kavga etse gayet normaldir olay kapatılır taraflar barıştırılır, kimse üstünde durmaz ama bir kız ile bir erkek kavga etmiş ve kız ağlıyorsa konunun ne olduğuna bakılmaz bile ve o erkek bku yemiştir.

e hal böyle olunca da kezban dediğimiz kızlar, ne oldum manyağı vicdansız kafasız kızlar türemeye devam ediyor. hepsi öyle mi? tabi ki değil, ama herkes müsamaha göstermeye, kız olduğu için tolerans göstermeye devam ettiği için manyaklaşan büyük bir kitle var. yani eşit falan değiliz sizler daha üstünsünüz kızlar.
hiçbir insan cinsiyetinden dolayı daha az ya da daha fazla hakka sahip değildir bu bağlamda düşününce kadın ve erkek eşit olmalıdır.

tabii başlıkta da denildiği gibi maalesef ülkemizde kadın ve erkek eşit değildir. bu toplumsal dayatmalar bizim ülkeye özgü, bu bizim sorunumuz. bizim ülkede böyle sorunlar var diye kadın erkek eşit değildir demek yanlış.
kadın daha üstün bir varlıktır, ne güzel söylemiş Neşet Ertaş:
"kadınlar insan, erkekler insanoğludur"diye.
Katıldığım önermedir. Durun baylar bayanlar, bitmek tükenmek bilmeyen ön yargınız ile beni yaftalamadan önce dinlemenizi rica edeceğim. Amacım cinsiyetçilik değil.

Basit örnekler;
Kızlar, gece tek başına rahat gezemez, taciz edilebilirler. erkekler ise gezer.
Kızlar, hem cinslerine canım, tatlım, kuzum diye hitap edebilir ama erkek edemez, top derler.
Bir kız kalabalıkta bu erkek beni taciz etti dese, cahil çomar halk olayın aslını öğrenmeden çocuğu linç eder. Erkek, bu kız beni taciz etti dese deli heralde diye kimse siklemez.
Evli çift boşanırsa erkek muhtemelen nafaka öder.
Biyolojik olarak bile elit değiliz. Eşit olmamız gereken konular var sadece o kadar.
kadın ve erkeğin eşit olmadığı bir çok husus mevcut. Mesele farklılıklara saygı göstermek ve kabul etmek. Zaten saygı söz konusu ise gelecek kimseye korkutucu gelmeyecektir. erkeğin üstünlüğünü savunan binlerce insan mevcut lakin erkek icat ettiği ve kapital sistemin dişlisinde eriyip gittiği her şeyi kadın için yapmıştır ve yapmaktadır.
kadın tabii üstündür.
namaz konusuna gelince dinci yobazlar yorgandan bile şehvet duyuyorlar önlerinde eğilen bir kadın olunca kesin götlerine bakarlar. bu sebeple öndedirler.
kadın daha dayanıklıdır, daha sebaatkardır, daha sadıktır. daha insanda olması gereken vasıflara sahiptir. o yüzden daha üstündür.
fiziksel üstünlüğünüz size kalsın.
Kadın erkek eşit drğil tabi de siz yine de insanoğluna denk olmaya çabalayın önce. Sonra cinsiyet yarışına girersiniz.
doğru bir tespit. erkek kadından üstündür o kadar. konu kapanmıştır.
neden güçle alakalıdır? güç derken insanın aklına kas gücü geliyor ama durum böyle değildir. güç anlık durumda şartların ölçüsüne göre uygunluk ne ise ona sahip olana yüklenilen anlamdır.

mesela, bizim pençelerimiz yoktur, kanatlarımız da yoktur veya de cüsseli de değilizdir, birini ağzımızla bile parçalayamayız, ama bizim aklımız var. işte bizi evrimsel süreçte öne çıkaran ve bizi bu hale taşıyan şey beynimizin gelişmesidir. dolayısıyla kas gücü algısıyla bir güç tanımı yapmak ilkel doğada bile bir işe yaramaz. zeka üzerinden yaparsak ise kimsenin zekası zaten bir değil. o yüzden kimse eşit olmamış oluyor.

ancak tabi bu doğada olan yanı, insan ilkel doğada dolanan bir varlık değildir. bir sistemin veya toplumun parçasıdır ve bu toplumda tüm bireyleri kapsayacak, ona yaşam imkanı sunacak algı şarttır. işte buna eşitlik diyoruz.

beni 50 kilo kaldırıp diğerinin kaldırmaması toplumsal bir sorun veya eşitsizlik olamaz. bu beni daha güçlü de aslında yapmaz. dolayısıyla toplumsal olaylara böyle ilkel ve çarpık anlayışla bakmak saçmalık oluyor.
Degildir abi.

Az once kadınlar tuvaletine girdim. Cok sıkıştım lan.

Neyse mekanin erkek tuvaleti dandik pisuvar ve klozetlerden oluşuyor. Duz lavabolar ve ustunde yer alan siradan ogrenci evi aynalari.

Kadinlar tuvaleti ise koçun malikanesi gibi amk. Boy aynasi, makyaj aynası, kenarlari eskimis tahtayla kapli lavabo ustu aynasi fala falan.

Korkuyorum da ama cikamadim lan. Biz iseyip cikalim kadinlarin bi masaj koltugu eksik. Yalnjz klozet kapagini kaldirmistim oyle kaldi. Az sonra sarhos bi kadin aramizda ayakta iseyen "ibneler" var diye bagirmaz umarim.
fiziksel olarak ikisi de ayni diyemeyiz ama ikisinin de yetenekli, gelismis oldugu alanlar farklıdır. Bu yuzden hicbir cins asagilanamaz ya da birinden üstün görülemez. Yapan olursa kendi cinsine hakaret etmis sayilir gözümde.
erkek eve bakmakla yükümlüdür. Ama bu devirde kadın da çalıştığı için ki kadın çalışmaz okumaz diyen andavalları bir kenara koyuyorum bu hakkı bölüşürler.
Ama velev ki kadın çalışmasa bile evi derler toplar , çocuklarla ilgilenir vs vs .
Analık hakkından dolayı kadın her zaman bir adım öndedir.ancak burada erkeğe eziyet eden , tatmin olmaz , gözü doymaz , kıskanç , geçimsiz kadınları ayırmak lazım.
Eşitliği de geçtim , öyle kadınla ne yaşanır ne de beraber nefes alınır.
kadın erkek eşitliği yoktur. kadın üstündür.
kadın haklarında eşitliği kapsayan haklar zaten kadın cinsiyeti üzerinden verilmez insan olma üzerinden verilir.

kadın kadın olduğu için erkekle eşit değil insan olduğu için eşit haklara sahiptir.
gece gece ne desem de saçmalasam diye düşünen yazarın bulduğu saçmalıktır.

(bkz: bi bitmediniz amk)
az öküz erkek vardır.
doğrudur, erkek denilen varlikla eşitt olunmaz öhhhhh.