bugün

Kadın erkek eşit değilddir. Arada 10 santimden 30 santime kadar fark vardır.
hak ve özgürlükler açısından doğru olan savdır. ancak gel gelelim ki bu eşitliği çok fazla yanlış anlayanlar olduğu gibi hiçbir şekilde kabul etmeyenlerde mevcut. ülke koşullarından hiç bahsetmiyorum bile.
eşit değiliz, dengiz.
Kadın ve erkek kesinlikle eşit değildir. Hem fiziken hem ruhen farklı canlılardır. toplumun bize dayattığı, pozitif ayrımcılığın yol açtığı dayatmalar nedeniyle kadınlar bariz şekilde zorunlu eşitsizliğe doğru itilmiştir. Bu iki farklı cinsiyetin Eşitlik terazisine konulabilmesi için önyargılardan sıyrılmış, kadını ikinci sınıf varlık olarak görmeyen bir topluma ihtiyaç vardır. Şu an Böyle bilinçli bir toplumun çok uzağındayız maalesef..
Erkeğin doğası gereği daha kolay yapabildiği şeyleri abartıp erkeği üstün bir varlık olarak görmediğiniz zaman kendiliğinden olacaktır zaten. Çok kasmaya gerek yok.
barzo ve zorbalar erkeği daha üstün görse ne olur görmese ne olur? barzo ve zorbalar diğer erkeklerden de üstün görüyor kendilerini. kendisini erkeklerden üstün gören kadınlar da sürüyle mevcut. ne oldu yani? üstün mü oldunuz? yasalar karşısında ne oluyor önemli olan o. erkeğin sahip olduğu her hakka kadın sahip mi mevzu bu.
Bir de erkeklerin kadınları, kadınların erkekleri kötülemesi cinsiyetçilik değil midir acaba?
islam'a göre erkek kadından üstündür. Kadınlar da üstünlükten hoşlanmazlar mı hem. Kadınlar kendini üstün görüyorlarsa ya da bazı erkekler kadınları ya da eşitliği, o zaman dert etmelerine gerek yok. Zaten islam'a göre erkek üstün. Ama bu durum cinsiyetçiliğe girer mi orasını bilmem. Erkek ve kadın farklıdır ama bundan farklı olarak erkekler kadınları, kadınlar erkekleri kötülüyor. islam'da kötülemek şart mıdır acaba. Erkek üstün zaten.
Söz konusu eşitliğin toplumsal, hukuksal, bedensel farklılıklardan çok daha derinlemesine irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Kadın ve erkek eşit değil, farklıdır. Yaratılıştan gelen ve hiç değişmeyecek bir farklılığa sahiptir. Mental, duygusal, fiziksel farklılıklar vardır. Bu farklılıklar bir cinsi diğerine üstün kılmadığı gibi, diğerini de daha aşağı duruma düşürmez. Bunu reddetmek, kadın erkek eşitliğini değil, kadın erkek "aynılığını" iddia etmek olur ki bu da iki cins için de birçok sorunu beraberinde getirir.

iki cinsin aynılığı durumunda, yaratılışın cinsiyetlere yüklediği ödevlerin akamete uğraması kaçınılmaz. Kadının doğurganlığının, erkeğin "türünü devam ettirme" güdüsünün silikleşmesi, başat eril ve dişil özelliklerin bu aynılık uğruna yok olması ya da yer değiştirmesi hem insan soyuna, hem doğaya büyük tahrifat verecektir. Fromm şuna benzetir bu durumu; "tıpkı çağdaş seri üretimin ticari mallarda standardizasyon gerektirmesi gibi toplumsal süreç de insanın standardizasyonunu gerektirir ve buna 'eşitlik' adı verilir."

Ama insan (yani kadın ve erkek) standardizasyona gidilemeyecek kadar girift ve farklı bir yaşam formudur. Mantık ve idrak sahibi bir canlı olan insan, farklılıklarını aynılaştırmak yerine birbirini tamamlayacak düşünsel kudrete sahiptir.

Sonuç olarak toplumun biçtiği roller kişilerin bu kaideleri kabul etmesi durumunda bir problem arz etmez. Çoğu birey, bulunduğu topluma adapte olmak ve bu adaptasyonla mutlu yaşamak ister. Bunun aksi olarak hiçbir toplumsal kaide, gelenek, etik ve ahlaki değeri kabul etmeyen bireyler de vardır ki onlar da rollerini kendileri biçer ve yaşamlarına bu şekilde devam ederler. Bu da, tıpkı topluma adapte bireylerin seçimi gibi bir seçimdir.
Olmayan eşitliktir. Yasal ve sosyal bakımdan Kadınlar her zaman hor görülmüştür ve baskı altında yaşamıştır. Kadınlara karşı hep bir eşitsizlik adaletsizlik vardır. En çok eşi/sevgilisi/ailesi tarafından öldürülen/şiddet görenler kadınlardır.

Erkeklerin derdine bakar mısınız? ilişki durumundaki eşitsizliği tartışıyorlar.. kadınlar ölüyor/öldürülüyor ulan! Derdinizi si....
karşı cinsten* birden fazla kez çıkma teklifi, arkadaşlık teklifi almışlığım vardır. hatta ortaokulda aşk mektubu bile almıştım. teklifte bulunan sözkonusu kızların tamamı ruh hastası tiplerdi.

hiç tanımadığım halde yediği şeyden ikram eden kadınlar tanıdım. ancak hiçbirisinin yüzünde muhabbet yoktu. ya acıma vardı, ya yokluk korkusu, ya o an içinde bulunduğumuz toplumun baskısı vardı.

ben bana hiç sebepsiz kibar ve güler yüzlü yaklaşan kadınlar biliyorum. hepsi ya prim kaygısından, ya işveren korkusundandı.

ben beni öpen kadınları hatırlıyorum, havalı olduğumdandı. her şakama gülen kızlar tanıyorum, paramdandı. sabahtan akşama yanımda olanları arabam olduğu içindi. kocasını bırakıp gelenler kocasından daha iyi sikebildiğimdendi. işyerinde beni tutanlar, onların da işlerini yaptığımdandı. çaycı kızın beni sevmesi çayımı kendim aldığımdandı.

bir kadının bir erkeği sadece insan olduğu için kabul ettiğini gördüğüm an bu eşitliğe inanacağım. benim için şu an kadın erkek eşit değildir. travesti erkek eşittir... kusura bakmayın.
Kadın ve erkeğin eşit olmaması hiçbir ahlakı düzende söz konusu bile olmamalıdır.
insanın insana eşit olması gerçeğinden farkı yoktur. Bu cümle iyi niyetle kurulmuş olmasına rağmen ayrımcılık içermektedir.
Kadınlar da erkekler gibi ayakta işeyebilince sağlanacaktır.
Hayatında cocuk doğurmamış o acıyı, izdirabı bilmeyen adam gelmiş ame Ben 5 gun askere gidecem onlar gitmiyo ühühü diye zırliyor, ne tuhaf millet bu müslüman milleti ya. Kadın olmasam bile biraz mantık var bende.
Maalesef yoktur. Mağdur edebiyatıyla götümüzden kan alıyorlar aq. Ayrıca dikkat ettim bu feminik takılan kadınların çevresindeki erkekler genellikle meriç, konuşmayı bilmeyen, karşısındaki çok konuşunca onu haklı sanan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen kişiler. Ağzının payını verip susturacak adamlarla aynı ortamda vakit geçiremezler korkudan. Evet. Teşekkürler.
O zomon nofokoyo do korşo çokon.

Ayrıca, ‘kadın erkek haklarının eşitliği’ olarak değişmeli başlık.
istemediğimdir. intikam varken. Erkekler olarak önce biraz yaptıklarınızın karşılığını göreceksiniz. Sonra eşitlik belki.
Ütopya.
kadın lehine pozitif ayrımcılıkla, ilga edilen, hakikat.
fizyolojik acıdan imkansızdır.
Fazla laga luga yapmayın islam kadin erkek esit diyorsa olay kapanmistir
2 tane halter kaldirip pazı yapinca kendini ustunmu sandın
Turkiyedeki yasananlar ise tamamen insanlarin kendi hatasindan kaynaklaniyor yazarsan ole agzinda salya varken onune gelene onlarda seni istedi gibi kullanir kanunlarida arkasina alir anayasayida medeni kanunuda istedi gibi yazar ciźer o sizin hataniz kadinlarin ustun olmasindan kaynaklanmiyor.
Size cennette bile özel yer yok bacılar fazla önemsemeyin böyle şeyleri. Bekar olanlarınız da pay edilecek. Hahaha...
önemi olan adalet tutturmuşlar bir eşitlik türküsü ayakların üstünde durma ve feminizm adı altında erkek düşmanlığı. tmm kızlar sizsiniz. hep bir cinsiyetçi yaklaşım. yok kadın hakları niye insan hakları denmiyor. kadınlar tarafından maddi manevi psikolojik şiddet gören erkeklerde var. niye buna ses çıkmıyor. ayakları üstünde duran kadınlar niye herşeyi erkekten bekliyorlar acep. işinize geldiği gibi davranın neymiş kadın diye imtiyaz istiyen siz. neymiş kapısını açacakmışız yok yer verecekmişiz erkek değil mi bana bakacak istediğim düğünü yapacak boşandımmı takılar benim nafaka isterim. niye siz hava atacaksınız diye üstünüze birşey almayın sonra kabanı montu verip erkek zature olsun bunada romantizim. biz kadın, kız düşmanı değiliz. ama cidden bu muhabbet bayıyor. gidip serseri tipli erkeklerle takılın sonra üüü erkekler şiddetçi. geçenlerde haberlerde gördüm erkek kız arkadaşını dövüyor kız esnaftan yardım istiyor ve esnaf erkeği dövünce 5 dakka önce dayak yiyen kız esnafa saldırıyor. artık şu prenses, peri modundan çıkın kezoluğu bırakın ve her erkeğide şiddetçi olarak lanse etmeyin. hep beraber birleşip kadın erkek olarak adalet isteyelim birbirimize yardımcı olalım sevelim sevilelim. yurtdışındaki kızlarda inanın hiçbir ego felan yok. ama ülkemizdeki kızlarda egoizm, narsistlik. küçük dağları ben yarattım havası var. kusura bakmayın kızlar elbise giyerek, makyaj yaparak ,starbuckstan story atarak medeni batılı olunmuyor biraz kitap okuyalım.
O 250 gram icinde eminim gece gunduz kari profili kovalamissindir ne ironi ama.
kadınların inanmadığı eşitlik.
lakin savunurlar, yersen.