bugün

elma ile armut mukayesesidir. her ikisi de meyvedir ama eşit değildir.
kesinlikle değildir.

abdurrahman uzun hocamın, iq su 50 leri bulamayan bir feministin ''biz toplumda eşit yaşamak istiyoruz'' lafına cevaben,

''eşitlik diye bir şey yoktur, adalet vardır'' demesi tarihin en sağlam ayarlarındandır.
Değildir.
Sebepler çok durun size bir kaç tane yazayım.
1-neredeyse her yıl kadınlar çok fazla astronomi ve fala vakit ayırıyor bu sebepten hayatına bu şekilde anlam verebiliyor,sonuç acı değil mi?
2-kadınlar değerlidir evet fakat hayatta kalmaktan sonra en temel içgüdümüz üremektir.
Erkek her an üreyebilecek kapasitededir,kadın ise her ay yalnızca bir kez bu olaya girer yani her an hazır olan erkek daha girişken daha yaratıcı daha fazla düşünen,akıl eden kişi olacaktır.
3-erkeklerin evrim sayesinde kazandığı bazı avantajların arasında olan avcılık ve eve yemek getirme olayı ise,erkeğin bazı zor ve aşılması güç olaylarda daha sakin ve daha kararlı olmasını sağlamıştır.
Silah gören bir kadının çığlığı veya kaçma isteği oluşuyor iken,erkek daha fazla silaha ve karşıdaki kişinin gücüne odaklanıyor hatta sakin ortam yaratıp tehdidi yavaşça bitirebiliyor.
Daha fazla isterseniz araştırın ve dönüp insanlara,kadınlara ve erkeklere bakın onlar durumu size gösterecektir.
Bizim evrimimiz de bu eşitlik yok,doğanın kanunlarında bu yok eşit değiliz.
kadın ile erkeği kıyaslamak elma ile armudu kıyaslamak gibidir. onun için yanlış bir kıyaslamadır.

ha illa ben feminiğim kıyaslayacağım dersen erkek her yönden kadından üstündür.
ek: kılıbıklar hariç.
neden eşit olsunlar ki? kırmızı elma tatlı olduğu için, yeşil elma ekşi olduğu için güzeldir. doğada hiçbir varlık ötekine eşit değildir.
hayır biz avcıyız onlar toplayıcı mesela benim hanım bizim mağaraya yaban meyvesi toplayıp taşıyor ben ise trex ile dövüşüyorum.
(bkz: ilk çağlardan kalma başlık)
görsel
Değildir kadın ve erkeğin çeşitli üstünlükleri vardır kadın erkeğe erkek kadına muhtaçtır.ikisi bir arada olmazsa tamamlanmazlar. Kanuni hak olarak eşittir. Kadın erkek kadar miras alır öldürdüğü zaman erkek gibi ceza alır.

Şüphesiz balikesirli kadınlara değer verir.
Bütün insanlar eşittir ama bazı insanlar daha eşittir.
kadin erkek esittir utopyasini bu ulkede otobuse binerek bile cozebilirsiniz arkadaslar yapmayin lutfen.

kadin erkek esit degildir, kadin erkek 'denk'tir.
kadin zerafeti, nazikligiyle bircok meseleyi hallederken erkek gucuyle halledebilir.

kadin iyi yemek yaparken erkek iyi tamirat yapar, simdi bu ikilinin esit olduguna inanmak tam manasiyla avelliktir.

bu esit yapma durumu cok manasiz zaten, bu ulkede erkek kadindan guclu diyenlere anlam veremiyorum lan. bir kadin bir erkegi istese kolesi yapabilir. agzini avmasa gunlerce yalvartabilir.

ayriyetten ulkemizde hanimcilik ciddi yayginken hala bu esitliklerle ugrasmak manasiz. ben bilmiyorum ki bie eve hanim onay vermeden bir sey alinsin ve yahut verilsin.

erkegin kadinin ustunde koruyuculuk hakki varsa kadinin da erkegin ustunde karar vericilik, yonlendiricilik hakki kesinlikle vardir.

sozun ozu bu tarz sacmaliklardan artik vazgecip kutuplasmanin bi manasi yok. hepimiz birer insaniz.

bir erkek olarak da sunu net soyleyeyim kadinlarin bir cogu (tumu degil) hakettigi degeri gormuyor, asagilaniyor ve kucumseniyor. ulkemizde bir yaradir, ozellikle inanan bir toplumda kadinin bu kadar kucumsenmesi akil tutulmasi yasatiyor bana.
Gece ve gündüz kadar hem de.
Değildir. Kadınlar daha üstündür!
Yasalar önünde eşittir. Gercek hayatta ise eşit değil denktir. Erkeğin ve kadının toplum içinde belli sorumlulukları vardır.

Hatta yunan mitolojisinde gecen bir hikaye var bu denlik ile ilgili. Olimposta tanrılar ilk insanları cezalandırmak için onları iki eşit parçaya bölüp baska yerlere dagıtmışlar. Parcalardan birine kadın diğerine erkek demişler. Bunlar hep eksik hissetmişler ve eksik kalmışlar. Sürekli diğer eşini arayarak hayatlarını mutsuz bir şekilde sürdürmüşler. Ruh eşi sözü de buradan gelmektedir.
Değildir;
Kadınlar güzeldir, zariftir, ince ruhludur, birden çok şeyi bir anda tasarlayıp yapım aşamasına geçebilirler, normal bir insan 45 del acıya katlanabilirken; anneniz sizi doğururken maksimum 57 del sancı çeker,
kadınlar ped alırken bile gizli saklı alırken erkekler davullu zurnalı sünnet töreni yaparlar...
Kadin ile erkek eşit değil denktir..
Evet, buradaki pek çok erkekle eşit değilim, olamam.
bir soru.
değildir.
bizim memelerimiz, sizin pipinizden daha kıymetli çünkü.
kadın erkek eşit değildir. canın kaynağı kadındır. o yüzden kadın muazzam bir varlıktır.
Değildir.
çok özür dilerim....
aynı deliklerden çıktığımızı var sayarsak.
Yapı, güç, duygu, fikir bakımından eşit olduklarını düşünmüyorum. Ancak kanun önünde eşittir, eşit olmalıdır.
Hiç bir zaman eşit olamazlar....

Taa ki, sıkışınca, -ama aşkım sen erkeksin- sözüne sığıntı olan kadınlar ölene dek!

Eşit olmak istiyorsan, eşit şartlarda yaşamayı göze alacaksın. Kendini aciz ve savunmasız gösterecek fizyolojiyi genlerinden sileceksin.

Daha neler neler..
Hayır değildir. Ama herhangi bir tarafın üstünlüğü yoktur. Ama artık öyle bi hal var ki kadın ve erkeğin salt bir eşitliği olsun istiyorlar ve bunu yaparken de eşitlik bahanesiyle erkekleri eziyorlar. Kadın daha hassastır daha duygusaldır daha ince düşünür detaylar hakkında daha çok fikre sahiptir vs. Erkek fiziksel olarak daha güçlüdür daha düz düşünür daha içinekapanıktır daha içgüdüseldir vs. Yani herkes kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Yaradılış itibariyle de zaten herhangi bir eşitlik yoktur. Buradan erkek üstündür veya kadın üstündür demiyorum.

Edit: eşittir çünkü ikisi de insandır diyen çok zeki kardeşlerime sesleniyorum o zaman herkese insan diyelim. kadına kadın erkeğe erkek diyerek o eşitliği kendiniz bozuyorsunuz. Ben erkek değilim insanım veya da kadın değilim insanım deyin. O çok sevdiğiniz örnek aldığınız batı bile erkek için he, kadın she; erkek için lehrer, kadın içün lehrerin diyor. Uyanın.
Eşittir.
hiçbir insanın bir başkasına üstünlüğü yoktur.Çeşitli yönlerden bakıp karşılaştırmak anlamsız bir uğraştan başka bir iş değil.Kadın olmadan erkek olmaz.Erkek olmadan kadın olmaz bu kadar basit.