bugün

isteklere ulaşmak için anahtar kabul edilen teknik.
çoğu kadının master yaptığı sanat. erkeklerde ise genelde 2. sınıfta terk edilmiştir bu sanatın dersleri.
kadınlıktan bağımsız demagoji sanatıdır. demagogluk kimi erkek ve kadınlar için "sorunları çözmeme" konusunda ihtisas yapmak için oldukça işlevsel hâle getirilmiş bir tekniktir.

saatlerce bir konu etrafında dönülüp asıl meseleye dokunmamak üzere çok güzel kullanılır.

meselâ dün star ana haber'e katılan cinsel saldırı mağduru bir kadın 4 ay boyunca nedeniyle terapi gördüğü ya da gündemleştirmemeye uğraştığı tecavüze uğramış olma durumunun star haber tarafından bu kadının oynadığı dizilerden parçalar alınıp üzerini buğulamasıyla tarumar edildiğini, bunu bütün basının yaptığını, asıl mağduriyetin bu anda başladığını söyledi.

uğur dündar "sizi çok iyi anlıyorum, biz sizin hep yanındayız, vs." gibi herkese söylediği abuklukları tekrarlarken kadın bir kez daha "beni mağdur etmeyin" dedi. uğur dündar yine her zamanki bildik lâflarla kendini dışarıda bırakarak "sizin yanınızda olacağız" muhabbeti çekti. kadın, "bakın siz benim dizilerdeki görüntülerimi buğulayıp veriyorsunuz, her şey ortada, bu vtr'leri görür görmez kanalınızı aradım, ne yayınlayacağınızı bilmediğim için çok korktum" dedi ve uğur dündar yine bir özür dahi dileme zahmetine girmeden "siz suçlu değilsiniz, sizin yanınızdayız. vs." garabetine devam etti.

işte, kimi insanlarda demagoji sanatında o kadar yetkindir ki, kendine yöneltilen topu bir smaçla mağdurun suratında patlatabilir.
kadının olmazsa olmazıdır demagoji, kendilerince erkeği bertaraf etmenin en kolay yoludur...halbuki erkek üzüldüğünden değil, çok ısrarla demagoji yaptıkları için ve biran önce başından atmak istediğinden evet der..
(bkz: kendimden biliyorum)