bugün

çevremdeki kadınları; voleybol oynayan ,güvenli kadınların yerinde hayal edip gülmeme sebep olan reklamlardır.. (bkz: ilhan mansız)'a çalım atan regl kızıda gördük..
olayı çocukta yaparım kariyerde noktasına getirdiler..

(bkz: şampuan reklamları) kadar kötüdür..
(bkz: kadının pedi erkeği yendi)
kadınların normal yaşayışlarında herhangi bir değişime ugratmadan devam etmesini engellemeyen ama ürün reklamı olsun diye aman şöyle oluyor aman böyle oluyor diye abartan ve mahrem duygusunun aman ne var bunda bunlara doğal şeyler seviyesine getirerek kadın cinsinin özelini kaldırıp alalade alım gücü olarak algılayan reklam ajanslarının ürünleri olan reklamlardır.
regliyken inşaatta hop oraya hop buraya koşturan, çok mutluyum imajı sergilemek için kasan mühendisler mi ararsın, yazın sıcağında o haliyle beyaz şort giymiş, plajda eleman kesen bir de gidip voleybol oynayan lise bebeleri mi ararsın her cins kadın bu reklamlarda boy gösterir.
mühendis hanım sorarım size, inşaata ağrılı ve sancılı girmek yasak mıdır? nerededir sizin kıvranmalarınız?
peki ya siz liseliler, zıp zıp zıplayacak enerjiyi nereden bulmaktasınız?
mecbur olmasak var ya, o senaryolarla o pedleri ancak erkeklere satarsınız!*

(bkz: salak mıyız lan)
feministliğin dibine vurmuş reklamlar topluluğu.
antropoloji dersine giriş isteğiyle pedin rahatlığını bir bütün içinde işleyebilme yeteneğine sahip olanları da görülmüştür,nefretle hala da görülmektedir..
ped reklamı deyince akla gelen ilk ismi akla getiren reklam cesidi. (bkz: hulya avsar'ın basrolunu oynayabileceği filmler listesi)
neden hiç şişman kadınların kullanılmadığını merak ettiğim reklam çeşididir oysa kadınların şişman olanları azımsanmayacak kadar çokdur...
yetkililere sesleniyorum

şişman kadınlar regl olmamakta mıdırlar?
oluyorlarsa kilolardan dolayı kan çıkış yolu bulamamakta mıdır?
yoksa bu meretleri kullanan tombulca ablalar filinta gibi çıtırlara dönüşür mesajı mı verilmektedir.
bu zımbırtıyı kullanan bünyelerde spor olayında patlama yaşatacak yetenekler mi ortaya çıkmaktadır?
(bkz: erkek pedi reklamları)
(bkz: silenta)
(bkz: hakan plastik)
orkidim var en zor günümde kanatlandım özgürüm bende deseler geçicek bu heveste çocukta yaparım kariyer de ...
ya benim bildiğim kadınlar regl oldukları zaman küs küs otururlar, yazık acı çekenleri de vardır karınlarında sıcak su şişesi kıvrana kıvrana bi hal olurlar, bazısı psikopata bağlar olura olmaza kızmaya ağlamaya başlar gel gelelim bu reklamlarda kadınlar o kadar şen şakrak o kadar enerjik hareketli canlıdırlar ki a.b.m.o * * * * durumuna geçmemek elde değildir.
kadınların regl dönemlerinde hijyen ve temizlik için kullandıkları ürünün halka tanıtılmasıdır ki en mide bulandırıcısı kokulu olanıdır ki reklamda pedlere açan bi çiçek görüntüsü verilmiştir.
giyilen pantolonların kesinlikle beyaz olduğu reklamlardır.
kadınların regl dönemlerinde vücutlarının ve giysilerinin "mavi" renge boyanmasını engelleyen ürünlerin reklamlarıdır vesselam... mavi ?
(bkz: kizsal mazeretler)
hangi marka olursa olsun sözkonusu sıvıyı mavi göstermek konusunda anlaşmış gibi duran reklamlardır.

küçük yaştaki çocukların "kadınlar neden büyüyünce de altına işer?" şeklinde soru sormalarına neden olur ayrıca.

mÂsumiyet...* *
en guzel sloganı=adet yerını bulsundur bana gore.
son derece gereksiz reklamlardır. hayır şimdi bu kızlar eminim özel günleri haricinde ne voleybol oynar ne ilhan mansız calımlar. bi de madem regl olmussun dur di mi durdugun yerde. hadi durmuyosun diyelim canın voleybol oynamak istedi. e be kızım planjon atlayıp manşet almasan zıplayıp smaç vurmasan olmaz mı? yap çemberini kızkıza oyna voleybolunu yere düşüren oyun dışı kalsın..
küçükken anneye o reklamdakinin ne olduğu sorulduğunda, "yara bandı o çocuğum" diye karşılık alınabilirdi.**
reklam çekiminde o an regl olmayan kadınların oynatıldığı reklamlardır.
kesinlikle ispatlayamayacağım fakat seyrettiğime yemin edebileceğim ilginç bir reklam hatırlıyorum..en meşhur kadın pedi markası yaklaşık 6-7 yıl evvel anneler günü için bir reklam filmi hazırlatmıştı.yani diyordu ki; anneler gününde annenize ürünümüzü hediye edin.düşünebiliyor musunuz annemize güzelce süslenmiş bir paket veriyoruz.o da pakedi açıyor.bir de ne görsün...yani yuh...
çoğunluğu orkide ait reklamlardır bunlar. hatta orkidin benim hatırladığım eski reklamlarında kemik çerçeveli gözlük takmış bağyanlar oynardı. bunlar genellikle 30 yaş ve üstü kadınlar olurdu. şimdi ise sanırım hedef kitleleri değişmiş tüm reklamlarda ortalama 18 yaşında kızlar oynuyor. hayır yani orta yaş civarı kadınlar orkid, rozi * filan almaktan çekinir oldular.

- bey bekle bir ben şurdan orkid alayım.
- hanım genç kız mısın sen orkid alıyosun?
- ???
neden hepsinde sıvı rengi mavidir diye düşünülen reklamlardır. Tamam kırmızı olsun demiyorum ama neden siyah pembe mor değil de mavi anlayabilmiş değilim.