bugün

erkekler arasında geçen bir sohbetin olmazsa olmaz cümlesi.
nedense bu cümleyi sarfeden kişiye kötü gözle bakılmaz, alışılmış bir durum değerlendirmesi yapılır.
kişi o kadar cok kadınla yattım kalktımki sayısını ben unuttum demeye çalışmaktadır. gülün geçin. insan görünümlü öküzdür o.
(bkz: erkek olsam abazan olurdum)
"herkese verirdim" seklinde devam ettirenlere sahit oldugum bir ozelestiri cumlesi. *
her erkegın soyledıgı replıktır bu. ıs ıcraata gelse mum gıbı olacakları asıkardır.
kadın olsan orospu olurdun da erkek olup bir adam olamamışsın diye karşılık verilebilecek bir cümle..
a: valla düşünüyorum da.. kadın olsam kesin orospu olurdum..
b: heh heh.. ben de kadın olsaydım kesin aşufte falan olurdum..
c: şıllık olurdum ben..
d: ben kevaşe..
e: yosma dendi mi..ben yosma olurdum. hatta yosmayım ben..
f: müsade var mı götümü gostermek istiyorum!! lütfen!..
g: beni dağa kaldırın! çabuk beni dağa kaldırın!..
(bkz: yiğit özgür)
"erkek olsam jigolo olurdum" demek gibi bir şeydir.
Charles bukowski'nin "kadınlar" adlı eserinin arkasında yazan ilk cümledir.
(bkz: kadın olalım orospu olalım kampanyası)
kız olsam kesin sana verirdim gibi erkek muhabbetlerinin olmazsa olmazıdır.

Bayanları aşağılayıcı bir cümledir ama aslında bu, erkeklerin hayatta önem verdiği üç şeyi anlatır.

Para, seks ve futbol.

Futbolla alakasını ben de bağlayamadım. *
gerizekalı erkek mottosu. sanırım en son cem davran demişti. lan bir insan anca bu kadar empati yapma özürlü olur.

kadın olduğunu düşünsene. güzel olma çabaları her gün saça fön, ağdasıydı, makyajıydı. güzel görünmek kolay bir şey mi sanki. ha tamam hadi güzelsin orospu olacaksın hedeflerin var aferin peki nasıl yapacaksın. güzelliğine göre değişecek. tipsizin tekiysen gidip elin krolarına zerre zevk almadan vereceksin. güzelsen elin zengin piçlerine verip gününü gün edeceksin.

bak buraya yazıyorum. ben kız olsam orospu olmazdım. neden mi ? çünkü en nihayetinde bende bir insanım. kız bile olsam bekaret sikimde olmazdı onu bekaret önemlidir diyen salaklara burdan belirtmek isterim. insan aşık olduğuna, deli gibi sevdiğinle sevişir ve bu da orospuluk olmaz. kendini ona teslim eder. çünkü seviyordur ve onun için ne olursa olsun yapar. muhtemelen sevişmeden erkekten daha çok zevk alacak ve gayet mutlu bir şekilde erkeğinin kollarında sıcakça uyuyacaktır; ama bu ülkede bunu yapan bildiğin orospu oluyor. istediğin kadar aşık ol. yine de verdim mi orospu oluyorsun. çünkü ülke gerizekalı dinci, bekaretçilerle dolu.

bu ülkeye göre şunu şöyle tanımlayabiliriz sanırım. tüm kızlar orospudur ve tüm erkeklerde kadın olsaydı orospu olacaktı.
vermeye meyilli insan modeli.
söyleyen kişiye, homo olsan gene verirsin buyur seni tutmayalım denilebilecek saçma önermedir.
tüm kadınların orospu olduğunu hayal eden minik beyinli erkeklerin komik bilinçaltı tezahürüdür.
ergen çağlarında sölendiğinde arkadaş çevresinden olumlu tepkiler alan fırlama genç söylemi..
düz insan olmak. düşünce biçimiyle bu tezi kanıtlayan insan modeli.
(bkz: he la he)
- kamil, hayatım. yeminle söylüyom, kadın olsam orospu olurdum.
+ sen benim gönlümün orospusunun abbascım, kadın olmana ne hacet.
-içelim o zaman...
-diyen kişilerin erkek iken de gay olma ihtimalleri yüksek tutulur...
(bkz: bekara karı boşamak kolay)
'kadın olsam eşcinsel olurdum.'
-Abi kız olsam sana verirdim.
+...
-Kız olsam sanada verirdim.
++...
-Kız olsam ben herkeze verirdim.
+++...
Gibi hazırlık cümlelerinden sonra söylenen sözdür.
Her gördüğü bayana asılmaya çalışan erkek söylemidir. Tasvip etmiyoruz.
- kadın olsam kessin orospu olurdum şevki abi..
- bende seni bi güzel sikerdim zikri..
- bende onu diyorum ya, ne güzel sikerdin be şevki abi.
- olm siktir git lan, yauşak, uzak dur..
- çatur çutur kayardın bana..
- ağzına sıçarım lan senin!! defol!! it!!
- gel yanaş şevki abi, hem senden para mı alıcaz?
- .......