bugün

ilker aksum ve metin yildiz ile beraber oynama şansını buldugum dizi.. Ha bi de arif hoca var onu da unutmayalim.

Hayatimdaki ilk kamera karşısı oyunculuk deneyimini kazandigim dizidir ayriyetten.
Sacma sapan bir kürt dizisi daha. Ulan su doguyu tanitmak icin yaptiginiz reklam ve dizileri, ayirdiginiz butceyi ic anadolu ve karadenize ayirsaydiniz memleket cag atlardi. Tamam anladik arkadas kürtler aslinda yardimsever ve komik,sempatik insanlar. Ama artik yeter be kardesim bunu boyle sacma sapan dizilerle milletin gozune sokmayin. Yoresellik de bir yere kadar cekiliyor artik. Bir noktadan sonra cekilmiyor.
basit bir senaryosu olmasına rağmen yine de eğlendiren boyut filmin fox'taki dizisi.

usta oyuncuların bir araya gelişi ve mardin'in muhteşem güzelliğini göstermesi ile ayrıca izlettiren dizi.
jenerik müziğini merak eden olur, arayan arayıp da bulamayan olur*, buyursun linke.

(bkz: rebab resitali)
(bkz: desert night)
(bkz: hasan esen)*
http://www.youtube.com/watch?v=29DoF1WlyqI

dipnot: iş bu resitalde çalan def değil erbane olmakla beraber öncelikle mardin yöresinden ziyade sapır sapır iran çalgısıdır. Buna eşlik eden diğer arkadaş da santurdur ve o da bir iran çalgısıdır. Erbane ise Türkiye'de genellikle kürt gardaşlarımızın yöresel çalgısı olarak bilindiği için (ki öyledir de) mardin deyince de düz mantık kurarak bunu seçmişler sanırım. Hep öyle olur zaten bu şuursuz harmanlar. Neyse konu bu deği. Ama bence bu vaziyetin benim tüm bu teorilerimle hiçbir ilgisi yok. Biri bulup gelişigüzel "bu olsun hacı" demiş de olabilir.

Velhasıl her neyse ne, tüm bunları gözönünde bulundurmazsak -ki benden başka kaç ruh hastası bu kadar şeyi gözönünde bulundurur bilemiyorum- jenerik müziği olarak iyi bir seçim olmuş.
o kızıl saçlı kızın gönlümü feth ettiği dizi. kimdir olum bu.
başlamadı gitti dizisi.
kicimizla gulcegimiz bi kürt dizisi.

ama izlenir mi, izlenir. cunku millet gulmek istiyor. yazgunu izlenecek bisey olmadigini da hesaba alirsak gunahim kadar sevmedigim kürtleri benim bile izleyecegim gercegi.
Yayınlanan fragmanı güldürmüştür. Normalde Fox tv ATV dizilerine Kil olurum. Ama fragmanı tam içimizden geçenleri anlatmıştır.

Mardin'de Çekilen dizilerde kullanılan 1000 yıllık folklor elbiseleri ve sokakta gezen kalaşnikof lular falan. Sözde yöresel diziler amk. Bu saçmalığı yüz üstüne çıkartmış bir fragmanını gördüm az önce güzeldi.
Mardinde çekimleri yapılan yeni dizidir.

Bir başkadır benim Memleketim ya. Herkes dizi çekmek için Mardinime geliyor.
canim kardesim, dostum dedigim insan. sen elin yalovalarinda kicini gezdir, ben burda evde koskos oturayim. olacak is mi lan bu? * hep birlikte takilirdik biz bana bunu mu layik gordun? * * * neyse bak sen eglenmene, kendine de dikkat et. ozletme cok kendini... *
not: kadim dostum adli filmi bilmedigimden yorum yapamadim. * ama bahsettiklerinize gore insallah kalkar yayindan sayin yazarlar *
bi kürt dizisi daha. hem de filmlerde gorulen gibi degil dogu gibi bi dusunceyle yola cikilmis.

gecmis olsun turkiye.
bir tayyip erdoğan hitabı.

(bkz: kadim dostum sevgili silvio berlusconi)
Mahsun Kırmızıgül'ün yeni dizisi.
Fox tv'nin yeni sezon projelerinden biri. eylülde başlayacak...