bugün

sözlük sınırlarında bolca bulunur bu mallardan. önce kürtlerin olmadığını iddia ederler, sonra kürt gibili başlıklar açarak akılları sıra kürtleri aşağılamaya çalışmak gerizekalılık değilde nedir. hani kürt milleti yoktu. hani onlar 1900'lü yıllarda çıkmıştı. ne oldu kendinizle çelişiyorsunuz. yoksa siz kürt milletini kabul mu ediyorsunuz.
(bkz: neverland)
ırkçılığın dayanılmaz hafifliğinden mütevellit bir aktivitedir.
yok laf anlatamadık bir türlü, ama bin kere de olsa söyleriz.

hoş beyinleri almıyor galiba ama yine de tekrarlayacağız.

kardeşim bizim kürtleri yok saydığımızı nereden çıkarıyorsunuz? kürt milleti yok mu var..

bizim yok saydığımız, sizin gibi kürt olup da dağda askere kurşun sıkanlardır!

şimdi anladın mı? ilk önce çocuğunu eğit, de ki bak burası senin vatanın bu vatanın ekmeğini yiyorsun, bu ekmeğini yediğin vatanına ihanet etme deyü, ondan sonra gel bana ahkam kes.

ha senin savunman da hazırdır, köylerde, okul mu var öğretmen mi var dersin;

köye kurulan okulları basıp öğretmenleri öldüren babamın uşağı aslında, ama ben sıkıyorum bol keseden di mi?

iş mi var, daha akarsularda köprüler yok, doktor yok diyeceksin;

iş kurmaya gelen iş adamlarını siz kovalamıyor musunuz?, köprü yapacak mühendisleri siz öldürmüyor musunuz? doktorların yolunu kesip de ahkam kesen yine benim babamın uşağı aslında ve ben yine bol keseden atıyorum.

geç bu muhabbetleri efendi, ilk önce ekmek yediğiniz kaba sıçmamayı öğrenin, sonra gelip burada bilmişlik taslayın.

tamam mı?

tamam değilse bir ara gel, tarih dersi de vereyim ben sana.
güncel Önemli Başlıklar