bugün

Fitnecilerin yeni uyduruk tespitlerinden sadece biridir.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
Zaten put olan bir şey putlaştırılamaz. Putlar yıkılmadı sadece sayısı bire indirildi.
kabe semboldür. yeryüzünde allah'ın tecelligahıdır. kabe'nin kendisi taş bir yapıdır. o olmasa bile biz onun olduğu yerde allah'a secde ederiz.
kabenin içinde kırılmadan kalabilen tek bir put olduğu düşünülerek söylenmiş bir laf.
ironik.
inanç o ki; peygamer efendimiz başta "Hubel putu” olmak üzere irili ufaklı onlarca putu, deyneği ile devirip kabe'yi putlardan temizliyor.
putperestlerin putlarını kırmakla övünenleri gördüğümüz başlık. sonra 'benim dinim bana senin dinin sana'.

yahu 'al putlarını git başka yerde tapın, inancına saygı duyuyorum' demek yerine 'kırmakla' övünürken kendilerine yapılan en ufak eleştiride 'inancımıza saygı duyun' da derler böyleleri.

kabede put kalmamıştır diyenler için de şöyle bir şey var

(bkz: hacer ül esved isimli meteoru öpmek)
burası yine kafir kaynıyor.
les gibi cenabet kokmus burasi inancsizliklariniz size kalsin havladikca yerin dibine batiyosunuz.sen benim inandigim degere saldirirsan ben direkt sana saldiririm kusura bakma bu boyledir. kisisellikten cikarip inanc meselesine sokarsaniz konuyu hic acımam kirarim da doverimde saldirmaycaksin ki saldirmayim simdi s*#tirgit cehenneme kadar yolun var.
Kâbeyi öpmek için sıraya girenler birbirini ezenler oraya dokunmak isteyenler. Bu açıdan bakınca sakıncalı görünüyor olabilir aşırıya kaçılmış olabilir. Lâkin orası kutsal bir yerdir. Biz fotoğrafını görünce bile duygulanıyorken orada olduğumuz zaman kim bilir biz nasıl oluruz. Şuda var oraya biz kutsallaştırmadık. Orası müslümanların merkezi orası kıblemiz orası bizim yönümüz. Putlaştırmak değil bu. Kutsal olan birşeyin değerini kıymetini daha da, artırmaktır. Araplar bu dini bozdu araplar pis araplar şöyle böyle diyerek de bir yere varamayız hafız. Bu din bizim sadece arapların değil. Biz sahip çıkmaz isek olanlar bunlar. Bi doğruyu araştırmadan bulmaz isek olanlar bunlar hafız.
IŞiD çi zihniyet yine gelmiş.
kabede geçen sene üzerine kazayla vinç düşüp ölenleri kepçelerle kamyonlarla taşıdılar siz hala uyanamadınız tanrı öleli çok oldu.
görsel
görsel