şu anda çeşitli alışveriş sitelerinde çok az parçasını dünya fiyata sattıklarını gördüğümde anneme gidip "... anneeeaaa bana k-nex torbamı bul dediğim... " ve fakat koca adam olduğumun yüzüme vurulması neticesinde amacıma ulaşamadığım, sol frame'de görünce beni çocukluğuma götüren oyuncak. biz zamanında cips poşeti biriktirerek başlamış sonra yeniyüzyıl gazetesi sayesinde hatrı sayılır bir birikim yapmıştık, çok eğlenceli oyuncak türüdür.
yeni yüzyıl gazetesinin zamanında dağıttığı oyuncak.

sabah falan da lego veriyodu. olsada oynasak.
muhtesem tasarimli oyuncak.
hüzünlenerek hatırladığım oyuncaktır.ilkokul yıllarındaydım.annemin okulu sevmememden ötürü sus payı olarak satın aldığı legolarla oynardım.daha sonra o sınırlı sayıdaki legolar yetmediği için anneme bi kutu daha alalım diye yalvararırdım ama para olmadığı için alamazdı.bursa'da olay gazetesinin o dönemde yaşam eki diye bir hafta sonu eki vardı.* oraya ben yaştaki çocuklar yaptıkları bir resmi yollardı haftanın birinici seçilen resmine de bir kutu k nex ödül veriliyordu. bunu gördüğüm gibi yapmaya basladığım resmi ertesi gün anneme yollatmıstım postahaneden.ve 1 hafta sonra gazetede vesikalık fotorafım ve resmimimin yayınlandığını görünce öyle sevinmiştim ki dünyalar benim olmuştu.* neyse sonra onları aldıktan sonra bozana kadar hava atmıştım onlarla.
lego meybuzsa bu magnumdur.
farklı çeşitleri vardı ayrıca tekerlek, birleştirici vidalar da cabasıydı. kocaman sarı hardcase'e benzer kutusu vardı.
dünyanın en güzel "takmalı oyuncak" ıdır. açılar,üçgenler,tekerlekler eşsiz parçalar. belki lisedeyken bile oynadım. şimdi bir oğlum oldu. ve onun için k'nex bulmam lazım. ama bulamıyorum... alternatifi gerçekten yok... dünya güzel bir yer olmaktan çıkıyor...
hey gidi hey. çocukluğumu düşününce aklıma gelen ilk ve tek oyuncağımdır.

caps: http://barney.gonzaga.edu/~aburton/house/knex.jpg
sadece internet sipariş edildiğini düşündüğüm ve hiç bir yerde göremediğim harika şey. şey diyorum öyle tek tek bakıldığında birşeye benzememesine rağmen ilk gitarımı bununla yapmış biriyim ben.*
yaratıcılığın tavan yaptığı oyuncaktır. Az oynamadım bununla. çok güzeldiler. Legodan daha iyiydi bana göre. Futbol stadyumu yapmıştım kocaman. *

http://www.thetanooki.com...6/Knex-e1275672364961.jpg
çocukluğumun vazgeçilmez oyuncağıydı. her alışverişe gittiğimizde carrefour'a aldırırdım ufak da olsa bir paket. şimdi yok nedense ortalıkta hiç. istediğim her oyuncağı yapardım da. dana gibi tır yapıp vitrinin en üstüne koyduğumu hatırlıyorum. laptop altı da yapmıştım, motoru ile de soğutucu yapmıştım. güzeldi lan. nerede acaba.
Kimileri için çocukluk anısıdır.
Aşağı yukarı 15 sene önce aldığım ve hala sakladığım oyuncak. Hatta bugün çıkardım coin sorter yaptım. Oturdum bozuklukların ahenkle ayrılışını izliyorum.

Not: sanırım gidip yenilerini alacağım. 92 yaşına geldim ama hala bunlarla oynamaktan zevk alıyorum. Evet mühendisim.
Coin sorter...

http://i.imgur.com/aPh8uMph.jpg
Zengin legosu.
Bugün gidip 1000 parçalık bir setini aldığım oyuncak. Yerim yerim.