bugün

1986 doğumlu sol bek. tam adı José Enrique Sánchez'dir. Valencia alt yapısından yetişmiş, Villarreal'de bir sene oynadıktan sonra Sam Allardyce tarafından newcastle united'a getirilmiştir. umut vaadeden bir yetenektir.
bu sezon 11 lig maçına çıkmış ve açıkcası hiç ümit vermemiş sol bek. yaşının 25 olmasından dolayı biraz daha sabredilir ama görünen o ki agger bile sol bek oynarken ondan daha iyi maçlar çıkarıyordu.

edit: an itibariyle 12 lig maçının tamamında 90 dakika sahada kalmış futbolcudur. bence tek sebebi alternatiflerinin kötü olması.
Goal.com tarafından premier lig de ilk yarının en iyi 11 inin sol bekinde kendine yer bulmuş ıspanyol solak. Ya ben bu işten hiç anlamıyorum ya da Goal.Com kafayı yedi. Bu adam ilk yarının 11 ine seçilecek ne yaptı? Anlayan bana da anlatsın bi zahmet.
geçen hafta oynanan ve 2-0 newcastle galibiyeti ile oynanan maçın sonlarında reina nın kırmızı kart görmesi sonucu kaleye geçmiş sol bek.
Keşke john arne riise bu takımdan hiç ayrılmasaydı. Bizde bu jose enrique yi hiç tanımasaydık. Geçtiğimiz cumartesi günü oynanan fa cup finalinde takımın en kötülerinden biriydi. Gezdiğim tüm spor sitelerinde maç sonu yorumlarının neredeyse tamamında küfür yiyerek bu alanda da bir rekorun sahibi oldu. Andre santos un çakması kıvamında bir oyuncu.
newcastle united forması giydiği dönemde oldukça istikrarlı bir performans göstermiş,bu sezon da liverpool'un en istikrarlı oyuncularından biri olmuştur. fa cup finali gibi tek tük kötü performans gösterdiği maç vardır elbet el toro'nun,ama genelde fizik güç olarak hep tepede,defansif açıdan başarılı,sürekli olarak ileri çıkan bir sol bektir.
fabio aurelio fizik olarak onun gibi olsaydı yedek kulübesine mahkum olmazdı,kim ne derse desin iyi oyuncudur.
tabi leighton baines'i ezeli rakip mavilerden alabilsek jose'ye ihtiyacımız kalmaz,daha da iyi olur takımın sol arka tarafı ama eleştirileri fazla ağır tutmamak gerekir.

ayrıca kendisi el toro lakabını hak etmektedir; http://t1.gstatic.com/ima...bB9JikvC4QIAqSHQEUjutkfjm
Geride bıraktığımız sezondaki tüm ama tüm maçlarda şıçan , beni kanser eden yumruklarımı sıkmama ayriyetten tv* ekranına yumruk atmama sebep olan ismail köybaşıdan sonra gördüğüm en rezil sol bek. jordan henderson la birlikte hemen bu külüpten siktirip gitmesini diliyorum.
Liverpool un banko sol beki olmaması gereken oyuncu. ispanya nın euro 12 kadrosunda kendine yer bulamadı. Onu seyrettikçe riise yi gonderenlere bolca selam yolluyorum.
Sene başından beri brendan rodgers ın adam etmek için 80 takla attığı sol kanat oyuncusu. Son maçlarda oynadığı futbolla gözüme girmeye başladı. Arada güzel goller bile atıyor. Böyle oynamaya devam eder inşaallah.
dizinden ameliyat olmuş 10 hafta yokmuş. zaten son 1 ay yoktu. takımın en önemlilerinden olduğunu düşünüyorum ben. ligde defansı en iyi olan sol bekti kendisi, hücumda da en iyi birkaç sol bekten birisi. iyi ara pas ve uzun pas atıp suarez ve sturridge i iyi beslerdi. adamdan neden ölmüş diye bahsediyorum bilmiyorum ama kötü oldu 10 hafta oynamayacak olması. neyse ki john flanagan var. everton maçındaki gibi oynarsa her maç hiç sıkıntımız kalmaz.
bugün tüm liverpool'lu oyuncular hakkında değerlendirme yazacağım için ona da yazayım dedim ama bu sezon hakkında söylenecek bir şey yok gibi. sadece 8 maç oynadı ve birinde sonradan girdi. sakatlıklar mahvetti bu sezon onu. jon flanagan az çok doldursa da yerini hem defans hem ofans gücü ve defansın arkasına attığı uzun paslar çok değerliydi. sanırım bu kadar maç kaçırdıktan sonra seneye rodgers onu takımda tutmaz. ben enrique'yi çok sevsem de doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. geçen sene ne kadar iyiydi oysa ve bu sezona da müthiş başlamıştı. ynwa jose, umarım chelsea ve city maçlarına yetişirsin.
Eğer bu sezon sakatlık yasamayip adam gibi oynayabilseydi del bosque onu Brezilya ya götürürdü.
Sakatlıktan tam olarak kurtulmasını umduğum sol bek. Geçen sezon sadece birkaç maç oynayabilmişti. Yerine Alberto moreno da alınabilir. Hatta daha iyi olur ama yine de gelecek sene yoğun maç takviminde ona da çok ihtiyaç olacak. Bu yüzden inşaallah hazır olur.
Hantal , manda boku bişey olmuş lan bu. Zaten yetersiz bir oyuncu idi çabalıyordu koşuyordu şimdi onu da zor yapıyor.
geçen seneki felaket sakatlığa kadar müthiş bir bek performansı sergiliyordu. ama sakatlıktan dönünce aşırı vasat bir oyuncuya dönüştü. umarım sene sonu gönderilir, ve yerine daha iyi bir alternatif sol bek alınır.