bugün

call of duty 4te yönlendirdiğimiz sas komandosu. cpt price ve gazın ekürisidir.
finalde zachaev in kafaya sıkmış yeni yetme sas komandosu. ayrıca lütfen:

(bkz: gotcha/#3149879)
call of duty'te yer alan 2 karekterden biri. oyunun kafkasya'da geçen bölümlerinden sorumludur. sas komandosudur...

diğer karakter için: (bkz: paul jackson)
oyunda yer alan 3 karakterden biridir. 3. şahıs ise lt. price tır. ayrıca lütfen:

(bkz: captain macmillan/#3046177)
(bkz: soap mactavish)
modern warfare 2'den itibaren "captain mactavish"tir.

ilk defa bir cod oyununda (her ne kadar adı cod olmasa da) yönettiğimiz (önceden de yönetmiş olsak) karakterin yüzünü görecek, sesini duyacağız. hatta komutasında olacağız.

captain price yoksa captain mactavish var!
cod'nin karizmatik mi karizmatik herifi. ikinci bölümde suratini görünce, "yakisikliymisim lan ben?" dedikten sonra, bana verdigi ilk emirle "seni ben bu yerlere getirdim ulen!" tepkisini yemistir.

ayrica askerlerine "soap" lakabini hic anlatmamis olacak ki, cpt.price: "soap? sen misin?" diye sorduktan sonra, diger askerler: "soap kim emmi? hapiste kafayi mi siyirdin?" tepkisi koyuyor.
3.oyunda acayip gazla dönücek olan ilk modern warfare da çaylak olan fakat şimdiyse modern warfare gibi dehşet bir oyunun ana karakteri hem oynanış hemde konu olarak ana karakteri olmuştur.

--spoiler--
bunlar şimdi 3 kişi kaldı ya soap,priece,nikolai

acayip bir planla dönücekler öldüğünü zannetmiyorum büyük ihtimal modern warfare serisini bitiren adam olacaktır.
--spoiler--
ilk olarak cod 4 de karşımıza çıkan şu sıralar ise cod 6 da bizi etkileyen karizmatik, yakışıklı, kaşlı gözlü, döşü kıllı ancak ve ancak amerikan tıraşlı süper güçlü 10 numara ingiliz asker.
dertdaş yazar. 7.nesil. hoşgelmiş.

adam gibi adamdır...
muhabbeti güzel,idealist yazarlarımızdan.
geç olsa da hoş geldin demeyi borç bilirim.
Modern Warfare'nin değişilmez yüzü,FNG olarak girdiği Sas ekibinde captain rütbesine erişmiş karizmatik iskoç aksanlı asker.Lakabını eski kulağı kesiklerden Cpt. Price dışında pek bilen yoktur.

Zakhaev'i ve Shephard'ı haklamıştır.Captain Price'ın her operasyonunda yanındadır.Price'ın gidişi sebebiyle birden rütbe atlamıştır.

işinde profesyoneldir,çok konuşmaz.Roach'ı çok sever ki öldüğümüzde falan bi Mactavish'in sesi duyulur "Roach is down!" diye.

Shephard'ı öldürdükten sonra Cpt.Price ile Nikolai vasıtasıyla kaçmışlardır.ikisi de dünyanın en çok aranan adamları listesine girmişlerdir.akıbetleri belli değildir.
--spoiler--
son oyunda* ... olan karakter.
--spoiler--
(bkz: The best sniper ever)
mw3 de herkesin öldü zannettiği ama ölmemiş olan efsanevi karakter.
--spoiler--
modern warfare 3 te hakkı rahmetine kavuşan kardeş, dost, can yoldaşı dır. hadi be infinity ward yaparsın sen tekrar döndür şu soapı
--spoiler--
öldüğünde üzünülen karakterdir.
gaptan prays tarafından bir operasyonda
--spoiler--
bu sefer ölmemeye çalış
--spoiler--

dediği ancak oyunun sonlarına doğru hakkın rahmetine kavuşan iskoçyalı.
bir ghost değildir. ghost cayır cayır yanarken göz yaşları döken kimse yoktu. soap da kendi götünün derdindeydi. ama soap paşalar gibi price ın elleri arasında öldü. adına intikamlar alındı. ahh ghost yiğidim..
modern warfare serisinde birçok defa yanımızda savaşmış task force 141 askeridir.

--spoiler--

vatan sağ olsun.

--spoiler--
--spoiler--
malum bolumde catidan dustukten sonra bicak yarasi acilan ve feci kan kaybeden dag gibin yigittir.
Son bolumde ise price in goreve baslamadan once 'for soap' demesi yurekleri yakar
--spoiler--
güneşin gözyaşlarında çok benzeri vardır.

görsel

görsel
zakhaev ve shepherd ı haklamasının ardından makarov u da kesin o alır denilen ancak beceremeden hakkın rahmetine kavuşan çok sevgili askerdir. yüzbaşı rütbesinde olsa da kalbimde her zaman FNG olarak kalacaktır.
'I can still teach you a thing or two, old man.'
görsel
--spoiler--
Bugün gözümün önünde can veren silah arkadaşım. O değil de gider ayak beni ispitlemeydin iyiydi.
--spoiler--