bugün

profesör adlı süper bir kitabın yazarıdır.
psiko analist, şizofren ve profesör isimli üç güzel kitabın yazarıdır. gerilim türünde tercih edilebilir.
--spoiler--
"Kalbimin karardığını hissediyordum. Varlığımın her zerresi bana kalkıp kaçmam, o odadan çıkmam gerektiğini, görüp duyduğum her şeyin feciliğini, sahip olmaya hakkım ve gerekçem olmayan, toplamak istemediğim bilgiler olduğunu haykırıyordu. Ama donmuş gibi kalakalmıştım, hareket edemiyordum. Kapıdan giren ve her biri korkunç bir şey yapmış olan adamlardan korktuğum kadar, kendimden de korkuyordum o anlarda. Onlar gibi değildim. Ama yine de, onlardandım."
--spoiler--
psikoanalist kitabini kesinlikle okuyun.
Şizofren kitabına başladığım yazar.
Ahan da arka kapak.

Yirmi yıl önce Francis petrel kendi iradesi yok sayılarak ailesi tarafından akıl hastanesine gönderilir ve uzunca bir müddet orada tutulur. Ta ki seri cinayetler işlenip hastanenin kapıları muhurleninceye dek. Yıllar sonra, üstü örtülü ve unutulmaya yüz tutmuş olaylar silsilesi kararlı bir dedektifin soruşturma talebiyle yeniden irdelenir.
Francis yaşadığı gerçekliğe dönmüş olmasına rağmen hala sesler duymakta ve ancak ilaçlarla bu sesleri düştü da bilmektedir. O günlere dair anıları içine bir korku salar ve o da yaşadığı anı zihninin tozlu raflarında indirip gün ışığına çıkarmaya, yazmaya niyetlenir; elinde kısalıp duran kaleme palamar gibi asılarak.
Kağıt yerine evinin duvarına yazmaktadır hikayesini.
Karanlığın içinde ona göz kırpıp duran, delilerin kendisine "melek" dediği ölüm saçan gizemli bir psikopatla baş etmek hiç kolay olmayacaktır. Gerçekte böyle biri var mı, yok mu, o bile bilinmezken.

"Okumayı bitirdiğinizde bile onun hikayesi zihninizi kurcalamaya devam edecek... Katzenbach'ın bu muhteşem, gerilim dolu romanı müthiş bir sürükleyicilikle sizi hayal bile edemeyeceğiniz derinliklere çekiyor."

-the Miami herald
Tabu kitabının yazarıdır.
Saplantılı bir adamı anlatan Okumakta olduğum ilk ve tek kitabı 305. Sayfadayım ama ben beğendim kitaptaki o yoğun psikoloji alıp götürüyor.
Diğer kitapları hakkında bilgilendirebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

"En güzel tehdit diye düşündü, açıkça söylenmeyen ama hayal edilendir"
S.51
Psikoanalist kitabındaki ‘otoban katili’ karakterini okurken henüz psikolojik danışman olacağımı bilmiyordum. Ve adamın analiz yeteneğine ve merakına hayran kalmıştım.

Velhasıl sözlük, okuyabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar