bugün

mersin maçında yedek kulübesinde olan aslan.

hakem faciası ile teknik heyetten herkes bir bir temizlendikten sorna bana kalırsa kenarda bir abilik örneği göstermiştir.

o kadar hafta oynamadı, bu sezon bekleneni veremedi ama adam kulübü sahiplenmiş resmen ben bu maçta bunu gördüm.

hep ayaktaydı hatta masör abi herkes gidince o yetkili konuma geçince elmander hep yanındaydı yardımcı oldu sanırsam.

yani uzun lafın kısası adam gibi adam!
çok özletti kendini. drogbayla iyi bir ikili olacağını düşündüğüm, en sevdiğim futbolculardan biri.
kötü oyuncu değil ama herkes unuttu bi anda bu adamı, adam sanki hala sakat ve kadroda değilmiş gibi, çok ilginç.
gelmesiyle sevindirdi. sonunda sakatlıktan kurtulmasına o kadar sevindim ki. bu adam çok büyük oyuncu lan. o kadar rekabet olmasa forvette, yine de kulubede olması bile yeter o aslanın.
onun yerine orta alana emre colak gibi biri girse daha faydali olurdu. ama yinede cok iyi oyuncu. bu adam ileride hasan sas, umit davala, tafarel gibi teknik kadroda gorev alir.
sonunda geri dönmüş oyuncu. özledik viking.
saha kenarında görününce mutluluğuma mutluluk katan futbolcu.

galatasarayda kalması gereken müthiş insan.
yüzünü gören cennetlik futbolcu. oyuna gireceğini görünce sevindim. özlemişiz keratayı.
saha kenarında, oyuna girdiği sırada görmenin bile sevindirdiği karakterli, çalışkan forvet.
sene sonu istanbul büyükşehir belediyeli olacak olan topçu. dediydi dersiniz.
eboue nin sakatlığı nedeniyle bu akşam oyuna zoraki giren futbolcu. Onun girişiyle sağ kanada yaptığımız yol geri kapandı. Eboue reyiz çok iyiydi bugün. Elmander de Çok iyi oyuncu ama formsuz bu aralar.
geçen yılın kahramanlarından, özledik kendisini.
yaşadığı sakatlıklardan dolayı bir türlü toparlanamayan oyuncu. ortada bir vefasızlık filan yok. tam olarak hazır olsaydı bugün zaten umut yerine o ilk 11'de çıkardı sahaya.
elmander canımız ciğerimiz eyvallah. geçen sene bizi 4-5-2 oynatan adam. defansif santraforun son örneklerinden ama kendisine fazlasıyla duygusal yaklaşıldığını düşünüyorum. geçen sene profesyonel davranıp sakatlığının üstüne gitmeseydi şimdi bu halde olmayacaktı. bu adam bu sene ne yaptı peki? hiçbir şey. bir kaç maça çıktı onda da pek bir varlık gösteremedi ve şimdi taraftarın istediği ne? elmander'in 12 mayıstaki derbide drogba ile birlikte oynaması. afedersiniz ama gerizekalı mısın derler adama. sırf geçen sene yaptıkları yüzünden derbi maçında sezon boyu fazla maç oynamamış adamı oynatmak nasıl bir kafa arkadaş? kestiğin adamda gol krallığını uche ile paylaşan, takımı sırtında taşıyan burak yılmaz. kadıköydeki derbide en çok oynamayı hak eden adam.

kendisine yapılanın vefasızlık falan olduğunu da düşünmüyorum. demekki sakatlığı kendisini görünenden fazla etkilemiş. yanlış anlaşılmasın elmander'i çok seviyorum ama duygusallıktan uzaklaşıp düşünmek gerek biraz.
geçen seneki halini, drogba-burak forvet ikilisine ekleyerek oluşturulmuş üçlü hücum hattıyla ilgili kurulan hayalin adamıdır. sneijder ve selçuk'tan gelen yüksek topları, solda burak, sağda drogba'ya indiren bir pivot santrfor. aman yarabbi... ama ne yazık ki geçen seneki halinden eser yok.
drogba ya burak tan daha çok uyum sağlayacak futbolcudur bence. bunun nedeni yıllarca ibrahimovic in partneri olmasıdır. biri sürekli basarken diğeri golü koklar. iste elmander o basacak futbolcudur.
vikingimiz, canımız.

sampiyonluk sonrasi roportajda “we played very very good the whole season” diyerek gecen seneki “we fucking played great the whole season” demecine goz kirpmis bizleri gulumsetmistir.
ulu johandır.

şampiyon takımın şampiyon oyuncusu. emeğine sağlık aslan.
elmo'dur. 2 sezondur sahada duruşu ve hırsıyla fark yaratan adamdır.
kendi kulübüm hakkında beni kötü konuşturacak futbolcu. ulu johan.

efendim bazı haber sitelerinde eskişehir' in alper potuk' a karşılık para+elmander' i istediği söyleniyor.

türk sitesi bu, her boku söyler ama doğru olduğunu farz ederek yazayım ben:

o transfer görüşmesini yapan arkadaş eğer gerçekten böyle bir teklif aldıysa ve ardından o masaya yumruğunu vurup da orayı terk etmediyse yazıklar olsun. geçen sene sakat sakat fener maçında oynamaya çalışan, derbileri sana kazandıran en önemli oyuncuların başında gelen ve hadi her şey bir tarafa kariyer olarak eskişehir forması giyen her oyuncunun fersah fersah önünde olan, ibrahimovic' in partneri olan ve istediği an kendine avrupa' da takım bulacak olan ulu johan' ı sen böyle bir konuşmanın içine dahil edemezsin.
tamam ünal başkan ve yönetiminin profesyonellik anlayışına lafım yok ama her şeyi de profesyonellikle halledemezsin. elmander gibi bir adamı böyle bir konuşmanın içine dahil edemezsin işte amk. bir adap, bir yol yordam vardır. elmander' i istiyor olabilirsin. gelirsin, sorarsın adam gibi. alay eder gibi para artı elmander diyemezsin. dedirtmemelisin. sikerun yabancı sınırını da ayrıca. elmander lan bu boru mu! bugün dünyanın en zengin kulübüsün ve orta sahaya xavi' yi almak istiyorsan diyelim. barcelona' ya gidip de kaç para lan bu diemezsin. sen barcelona kaptanının bonservis fiyatını striptiz kulübünde kucak dançsınının fiyatını sorar gibi soramazsın.
eskişehir böyle bir şey dedi mi bilmiyorum. dediyse ve bizimkiler de okkalı bir cevap vermediyse o kulüp binasının önüne gider ortalığı ayağa kaldırırım.

üsluba bak amk. para artı elmandermiş. hesabını sikerun lan senin.

görsel
gitmesi üzücü olacak değerli forvet. hele ezeli rakibe ya da başka bir türk takımı' na gidecek olursa çok büyük bir transfer yanlışı yapılmış olur. mutlaka kadroda düşünülmüyorsa avrupa' ya gönderilmelidir.
yaptıkları için teşekkür edildikten sonra tutulmaması gereken değerli futbolcu.
Beşiktaşa giderse Galatasaraylılar yıkılır.

Onun yeri her zaman ayrıdır. Oynamamasına rağmen ayrıdır.

Gitme Elmander..
cok kaliteli golcu. gitmesi onun icin iyi olur. simdiden tesekkurler elmander.
umut bulut'un yokluğunda fenerbahçe maçında 18 kişilik kadroya girecektir. inşallah maçın son 20-30 dakikada oynama fırsatı bulup, tıpkı geçen sene yaptığı gibi 1-2 tane kitler fener'e. seviyoruz seni ulu johan!!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar