bugün

görsel
kadıköy'de 2-2 biten maçta, bir gol ve bir asist ile oynamış geri dönüşün mimarı olmuştur.
özellikle ikinci golde fb'li oyuncuyu omuz atıp yere yıkarak hakan balta'ya:
al da sok şu topu kaleye demiştir.
görsel
Türk futbolunun sonunu getiren yabancı kuralının son kurbanlarından biri

Drogba Sneijder vs transferi olunca yabancı sınırına takılan ulu johan gönderilmek zorunda kaldı

Hala ararız onu .
Galatasaray da kısa süre oynamasına rağmen kulüp tarihinin en çok sevilen oyuncularından biri olmuştur.
görsel
http://sampiy10.gazetevat...36-futbol-sampiy10-haber/
gelen gideni aratırmış. özleniyorsun reis. evet.
Bazı forvet oyuncuları yardımcı forvet rolündedir. Gol sayıları yüksek değildir ama takıma mücadelesiyle oyun anlamında birçok şey katar. Her gol atan forvet iyi değil, her gol atamayan forvet de kötü değildir. Elmander yardımcı forvet rolünde olan, orta saha ile forvet arasında bir köprü olabilen bir forvetti. Mücadeleci ve istekli bir furbolcuydu. Zaten başarız olsaydı ne premier lige gidebilir, ne fransada yıllarca oynayabilir, ne de isveç milli takımda sürekliliği olabilirdi.
vasat forvetti. uzun kariyerinde 500 civarı maç yapmış ve toplamda 100 golü bile geçememiş adam.

şimdi getirdiler adamı futbol oynarken antrenör yaptılar ve yüzyılın işi gibi pazarlıyorlar. nasıl bir beklenti içindeler, cidden ilginç.
gelişi o kadar mutlu etti ki, hoş geldin gönlümün efendisi
elmander elmander açı dar elmander iki oluyor!
Yuvana hoşgeldin güzel adam.
görsel
Galatasaray da doğru tercihlet yapıldığını görmemizi sağlamıştır yine.

Fatih terim'i kutluyorum.

Kaleci antrenörü olarak bu sefer keşke mondragonu cağırsalardı. Neyse.
ulu johan.
futbolu bıraktığını açıklamış.

"Bugün, yeni jenerasyona yol açmak için doğru zaman. Yeni macera başlıyor."

görsel

https://www.cnnturk.com/s...m&utm_campaign=buffer
fatih terim denilen adamın tek kabul edilebilir yanı elmanderdir. yalnız şu hasan şaştan niye vazgeçemedik hoca ya?
hoşgeldin golmander.
Galatasaray tarihinde gelmiş geçmiş oyuncuların hepsini topla, sevdiğim sadece iki üç futbolcu olmuştur. Elmander bunlardan biridir. Savaşçı, dürüst, centilmen ve çalışkan bir forvetti. Bizim janssen'i de onun stiline benzetiyorum.
fatih terim in yardımcısı olacak eski balon forvet. muhahah.
süper final maçında tarak kemiği kırılmasına rağmen sahada kalmaya çalışan 4-5 dakika dayanıp vücudunun izin vermemesinden dolayı yere düşen ulu elmander. şimdi böyle futbolcular varken, ben adamım, en adam benim, en kral galatasaraylı benim safsatalarını söyleyecek futbolcuları izlemek beni üzüyor. keşke türk futbolcular en az elmander kadar ‘’adam’’ olabilse. yerli sınırının getirilmesini savunuyorum.
görsel
bugün ntv sporda güzel oyun belgeselinde gördüğüm efsane forvet.

valla o günleri özledik.

fenerin sahasında kupa alan
bjkye inönüyu dar eden
trabzona dep de 3 çeken
cimbomu özledim.
görsel
(bkz: king in the north)
Bizde seni çok özlüyoruz kral.
Dön gel bildiğin ne varsa..