bugün

14 mart 1990 doğumlu galli orta saha oyuncusu. britanya forması ile olimpiyatlarda yer aldı. swansea de geçen sezon iyi maçlar çıkardı. liverpool fc ye transferi gündemdedir.
liverpool kendisini transfer ederse 15 milyon poundu gözden çıkaracaktır ki bu çok büyük meblağdır. umarım yeni bir hayal kırıklığı olmaz. şu abartılmış britanyalı oyunculara ederinden fazla bonservis ödemekten vazgeçmeli liverpool. newcastle, hatem ben arfa'yı, papis cisse'yi, demba ba'yı transfer ederken üçünün toplamının 3 katı paraya joe allen'ı almamalı ya, neyse bir şey demiyorum, brendan rodgers kendisini tanıyor ve güveniyor, umalım ki liverpool'a gelirse faydalı olsun.
Bu sezon ki pas istatistiklerinden şöyle bir durum dikkatimi çekmiştir. Rakip yarı alanda yaptığı pasların isabet oranı yüzde 85. Kendi yarı alanında yaptığı pasların isabet oranı ise , evet tamı tamına yüzde 100. Henüz kendi yarı alanında pas hatası yapmadı. Üstelik gelip topu savunmadan alıp , yoğun pres altında oyuna sokuyor.
Liverpool fc nin bu sezonki en formda oyuncusudur. Böyle muazzam bir pas tekniği dünyada sadece birkaç orta saha oyuncusunda var. Sterling , shelvey ve kelly ile beraber liverpool fc nin geleceğe daha güvenle bakma sebebidir.
Geçenlerde yapmış olduğu 'yeteneklerimi geliştirirsem xavi gibi olabilirim. Benden beklenenleri biliyorum ve bana ödenen bonservisin hakkını vermek istiyorum' şeklindeki açıklamasıyla liverpool fc taraftarlarını umutlandırmış orta saha oyuncusu. Bu aralar ilk 11 de sene başındaki kadar forma şansı bulamasa da sonradan oyuna girdiği maçlarda ara pasları ve pas oyununa katkısıyla yine beğeni topladı. Önümüzdeki yıllarda xavi kadar iyi olup olamayacağını bekleyip göreceğiz.
bu sezon boktan bir maçta sakatlık yaşayarak kendisinden mahrum etmiştir bizi. çabucak dönüp orta sahayı rahatlatmasını istiyoruz. umarım bu hafta döner lucas ın yokluğunda palace maçında orta sahada oynar.
maçın hakemi ile birlikte bugünkü everton maçında 1 puanı ezeli rakibimize hediye etmiş orta saha. yüzünü görmek istemiyorum zira everton maçında yapılan bir hatanın affı olmaz allen. bundan böyle kara listemdesin. istersen efsane ol bu kulüpte sevilmezsin.
istikrarsız. bazı maçlar müthiş bazı maçlar silik. umarım kendine gelir.
Yokluktan kendisini büyük potansiyel zannetmistim geçen senenin başında. Sakatlık yaşadı tamam ama hiç mi kendini gösteremez bi adam. Xavi falan da olamaz bu haliyle.
norwich maçında muazzam oynadı. yanındaki lucas kazmasına rağmen hem de. oyunun her yerindeydi. pozisyona girdi, pozisyon bozdu. orta sahada pas trafiğini iyi yönetti. ikili mücadelelerde yıkılmadı, her şeyi yaptı. umarım henderson'un yokluğunda kendisi böyle oynamaya devam eder. yanındaki lucas da iki maç düzgün oynamayı becerebilirse şampiyonluğu kazanırız. everton maçından sonra kendisini asla affetmeyeceğimi, sevemeyeceğimi yazmıştım fakat böyle oynarsa ve şampiyon olursak o laflarımı seve seve yiyeceğim.
5 mayıs 2014 crystal palace liverpool maçında yapmadığı faul nedeniyle takımı liverpool kontradan gol yemiştir. o maçta gol atsan da önemi yok.

bu gereksiz centilmenliği şampiyonluğu zora sokmuştur. atılmadın ne güzel, haftaya da oynarsın!!
Yeni sezonda mevkisinde gerrard , henderson , lallana , lucas ve emre can ile forma rekabetine girecek galli orta saha. Bugün Milan a hazırlık maçında 1 gol attı ve fena da oynamadı aslında ama yine de tüm bu isimlerin içinde bence ilk 11 için son sıradaki alternatif hâlâ.
rodgers ve kendisinin ilk sezonunda, lucas sakatlıktan dönmeden önce en beğendiğim oyuncuydu takımda. suarez'e rağmen hatta. fakat lucas döndükten sonra bir şeyler oldu oyunu bozuldu bu adamın. lucas büyük ihtimalle gidecek ondan sonra allen'ın performansının birkaç seviye üste çıkacağını düşünüyorum.
formda olursa dünyanın en iyi orta sahalarından birine dönüşüyor, formda değilse takımın ağzına sıçıyor. ortası yok. umarım lucas'ın yokluğunda formunda olur da yerine gerrard falan oynamaz. kaptan bu sene takımı baltalıyor maalesef. joe allen çok sakatlanıyor bir de. umarım bu sene bir daha sakatlanmaz, ama sene sonu da gönderilsin. bu takım daha istikrarlı ve daha iyi oyuncuları hak ediyor. hak ettiği seviye swansea, west ham united falan.
Güya welsh xavi. Saçı sakalı da pirlo ya benzetmiş ama pirlo nun yanında imitasyon adidas lar gibi kalır. Şu futboluyla tam abidas tam nixe.
stoke city'e transfer olmuştur.

görsel
Tutunamayanlardan biri daha. Shelvey , joe allen ve henderson üçlüsünden sadece henderson sağlam çıktı.