bugün

Gelişmiş Bir Ülke Olmasına Rağmen Japonya'da Metroların kalabalık olmasının tek sebebi taksilerin çok pahalı olması.

Bu sebeple fakir halk bu rezilliğe maruz kalır.

Ayrıca belediye otobüs hatları çok azdır. Halk mecburen metro ulaşımına yönlendirilir.
ince, upuzun bir ülke, üstüne üstlük gelen turisti, işadamı hariç 125 milyon nüfus.. muhtemelen hat uzunluğu 40-50 km olan yer vardır.. hızlı trenleri zaten saymıyorum.. taksiye, arabaya can mı dayanır, hatta o trafik çekilir mi..
köleliğin en büyük işaretlerinden biridir.
devletlerin kaynakları adaletli dağıtmadığını gösterir.
neden yetecek kadar metro yapılmıyor?
pahalı.
lan oğlum pahalıysa pahalı. sen o vergileri metroya tıkış tıkış binmek zorunda olan adamlardan almıyor musun?
e peki neden onlar için harcamıyorsun.
Toplu ulaşımı tercih etmelerinden de kaynaklı olabilir. Mütevazı insanlar, ayrıca çevreyi kirletmek istemezler.
tokyo metrosunda, kapı önündeki insanları içeri zorla iterek kapının kapanmasını sağlamakla görevli insanlar çalışır.
Nüfusları o kadar fazla ki gayet normal bu yüzden. turkiye'nin yarısı kadar bir ülke ama nüfus 125.000.000. Bana korkunç geliyor.
bak şimdi, buna normal diyen kölelere diyorum ya da bahane üretenlere.
o kadar kanıksamışınız ki köleleştirilmeyi, gerçeği göremiyorsunuz.
diyelim bir japon taksici, taksisine 12 tane insanı ittire ittire doldursa, buna japon devleti ne der.
"ラン・アイオール・アイ。 bu kadar insan tıkış tıkış gider mi、koyun mu bunlar" der.
a sen metrolara insanları tıkış tıkış sokuyorsun. o ne oluyor kılıç kafalı ninjam.

hatta ben işi ileriye götüreyim.
metro ile yeraltına sokulmak nedir ya.
insanların yeryüzünde seyahat etme hakkı yok mu?

valla japon insanına diyorum. hakkınızı arayın aga.
japonyaya gittin mi diye sor bi sonra metronun kalabalıklığını tartışırız.
Göt kadar ülkede 130 küsur milyon nüfus olduğu içindir .
(bkz: Nerede çokluk orada bokluk)
Göt kadar ülkede 130 küsur milyon nüfus olduğu içindir .
(bkz: Nerede çokluk orada bokluk)
Yüzölçümü Yaklaşık türkiyenin dörtte biri kadar ve az toprağı olmasına rağmen nüfusu 130 milyon civarı olunca metrolarının kalabalık olması gayet normal. Japonlar alışmışlar böyle yaşamaya. Anlaşılan o. Otellerinde Kapsül odalar var. Yine de yer yok. Evet dünyada En kalabalık metro - Tokyo Metrosu. Başka enleri de var japonların;

en kalabalık havuzu - Summerland tokyo
en kalabalık yaya geçidi - Shibuya Yaya Geçidi Tokyo
En kalabalık otel - Tokyo.
En kalabalık yürüyen merdiven - Tokyo

https://www.cnnturk.com/y...anin-en-kalabalik-25-yeri

görsel
görsel
görsel
görsel