Sekerli kahveye oldum olasi isinamadim. Hayret ediyorum, insanlar nasil da guzelim kahveye kiyip seker atabiliyorlar? Bu gece kahvelerinize seker atmayin, uzuluyorum. Gece gece bir de penguenlere uzuldum yine. Dusun simdi, penguensin mesela, kanadin var ama ucamiyorsun, bu da yetmezmis gibi kuslarla ayni kefeye koyuyorlar seni. Suda ucuyor hissi yasayabilirsin ama orada da can guvenligin yok. Hatta suyun disinda da yok. Oysa en sevimli hayvanlardan bence, koruma altinda olmalilar.

"bir kus ucar, gokyuzunde suzulur
bir cocuk butun oyunlara yazilir"

Ben ne zaman durup da bir seyi dinlesem ona asik olurum. Bir keman sesi, bir sokak kedisi, gok gurlemesi... Gok gurleyince korkuyorum gerci. Ama yalnizca yanimda birileri varken. O zaman korkmamin bir degeri oluyor. Evde tek basimayken gok gurleyince cok onemsemiyorum mesela. Kimse korktugumu bilmiyor cunku, sarilabilecegim kimse olmuyor. Uyuyan kiz kardesimi yatakta kenara itekleyip ona sokulamayacaksam korksam ne olur? Dogal olarak aciyorum penceremi, denizle yagmurun sevismesini izliyorum.

"yuzunu gormem, yerini sormam
elini tutmam oy oy
seni hic unutmam"

Yeri gelmisken; ask buyulu bir bileklige benzer. Yesildir ve kirildiginda butun buyu basindan asagi tas diye yagar. Taslar ruhunu kirarken sadece aglarsin. Yapabilecek bir seyin olmadiginda ruhun kirilir ve yapacak hicbir seyin olmadiginda sadece aglarsin.

"bir gul kokar, tum cicekler ezilir
bir tel kopar, ahenk ebediyen kesilir"

Yeri gelmemisti tamam ama ne fark eder ki? Yazdiklarimi okuyan var mi zaten surada? Gercekten sonuna kadar okuyan varsa biraz daha sacmalamaya varim diyorum.
Maydanozdan baslayalim. Boyle mi yaziliyor onu bile bilmiyorum. Maydanozu hic sevmem, nefret ederim, allah'im onu da sen yarattin sonuca nimet ozur dilerim ama sevemiyorum, ne yapayim? Annem maydanozlu yumurta yapardi ben kucukken, zorla yedirirdi her sabah kardesime de bana da. Yumurtayi da sevmem zaten. Ayrintilara girmeyelim ama geldigi yer hic hos degil. Nutella'yi sevmem bir de. Nutella da neyse artik, biz kucukken cokokrem vardi. Kasik kasik yemezdik, ekmege surer yerdik efendi gibi. Hem bal, recel falan varken nutella da neymis?
Sacimizi da derli toplu gorunmesi icin toplardik. Simdiki cocuklar bir fena. Hepsinin agzinda sakiz gibi kufurler, saygi desen s'sinden haberleri yok. Butun dunya ayni anda ergenlige girmis gibi hissediyorum. Vine'lar, instagram'lar... Flipagram diye bir sey varmis, bugun ogrendim. Bakiyorum, erkekler de dahil herkeste sac boyatma sevdasi, garip garip sekiller. (sacim sekil onumden cekil geldi aklima ahaha) Siz marjinal olmayin lutfen, rica ediyorum. Ergenlikte olsaniz da bir nebze anlayacagim, biz de boyattik sacimizi ama tas catlasin 13 yasinda cocuklar yapiyor bunlari. Ben 13 yasindayken en buyuk sorunum matematikti. Ve o sirada biz hollanda'da yasiyorduk. Yine de kiz kardesim ve ben bu kadar marjinal olmadik hic.

"tenine degmem, sesini duymam
Adini koymam oy oy
sana hic doymam"

Bazen o kadar aptal olabiliyorum ki biri ayni hatayi on bes kez yapsa on bes kez affediyorum. Hatta piskin piskin karsima gecip yine olsa yine yaparim dese, yine yapsan yine affederim derim. Bagislayicilik mi salaklik mi bilmiyorum ama kus kalamiyorum insanlarla. Hayat cok kisa. Hayat pazartesi sendromlari icin bile cok kisa, birakin kus kalmayi. Belki de dun yasadigimiz son pazartesiydi, kim bilebilir? Tek yapmamiz gereken sinirlari reddetmek ve gulumsemek. Cunku herkes ayni dilde gulumser ve ancak boyle iyi bir insan olabiliriz.

Bazi insanlar da vardir ki gulusuyle bir gulu soldurabilir. Onardan biriyle karsilasacak kadar sansliysaniz ne mutlu size. Onu asla birakmayin. Kör bir talihe gozlerini bagislak isteyen? Hic mi yok?
Neremin agridigini ben bile bilmiyorken agriyan yanimdan open adam.

- sana ne yapmislar boyle kizim, bir cirpinis kadar nefessizsin?

Sevilmeden sevebilen insanlar gucludur.

Biliyorum, bir gun gozlerimden opecek beni bu ruzgar.
sırt kaşındırılırken en çok söylenen söz.

aşağı yukarı sağa sola ha işte tam orası şeklinde cümle içinde de görebiliriz.