bir realitedir. ben işsizim diyen tiplere bakın iş konusunda seçicidirler.
işsizlik vardır. Rakamlarda oldukça yüksektir.

Ekonomi eğitimi alan biri kurye veya garson olamaz. Misal bir turizm eğitimi alan kişinin ekonomist olamayacağı gibi.

insanlar çeşitli eğitimler ile özelliklerini artırıyor. Doğal olarak bu özelliklerine uygun iş arıyor.
Sen gel bunu kpss atama klavuzunda bölümünün olmayışına üzülen kişiye anlat.

En çok önem verilmesi gereken sektörlerden olan enerji sektöründe atama yok. Neyin kafasını yaşıyorsun? O kadar okuyan kimse gidip asgari ücretle bir yerde karın tokluğuna çalışmak istemez. Yüksek Lisans mezunu olup işkurun verdiği 1500 tl ile çalışan var.
Bunu diyenler okumamış ya da dandirik bölüm okuyup ticarette şurda burda yolunu bulan tipler oluyor genelde.
dünyada kaç tane meslek kolu var illa okudun branştamı iş bulmak zorundasın unıversıte mezunu olup köyde çobanlık yapan bıle var onlar ınsan degılmı uygun zaman gelınce kendı meslegınıde yaparsın omur boyu o işi yapcan diye bişey yok benım kaç tane unıversıte mezunu arkadaşım garson olarak calıstı sımdı bır cogu kendi branşındakı mesleklerı yapıyorlar unıversıte bıtırdım hemen muhendıs olım hemen atanıyım yok öle dünya her sene kaç tane mezun çıkıyor bunların hepsını aynı anda nereye yerleştırıyon.
evet haklısınız, aynen karşim iş beğenmeyen var. makine mühendisi olup alanında iş bulamadığı için garsonluğu reddeden insanlar var.

bu ülkede kimse kendi mesleğini yapmamalı zaten aynen amına koyayım aynen. adam kendi işini yapmak istiyor ama sen git garsonluk yap diyorsun, git tuvalet temizle diyorsun. o da yapmak istemiyor. doğru, iş beğenmiyor. haklısınız.
Ortada bu kadar çok okul varken işsizlik vardir kalifiye meslek yoktur.
Ne iş olursa yaparım abicilerin katıldığı önerme.
bir gerçek. iş beğenmeyenlerde genelde cehapeli tiplerdir. yok o işte çalışamam yok bunun maaşı az otur aşağı o zaman.
20 sene ülkenin alanında en iyisi okulllarda okudum. Birinde felsefe yapacak, diğerinde derdimi anlatmaktan fazlasını yapacak kadar iki yabancı dilim var. Yurt çapında yapılan sınavlarda derecelerim var. Söyle bakalım dalyarak; ihl'li cühelâ benim mesleğimin adını kirletip bir de bundan dünya paralar kaldırırlarken ben inşaatta amelelik mi, AVM'de tezgâhtarlı mı yapayım?
şimdi yasalar 45 saat haftalık çalışılacak diyor fazlası mesai ücreti ödemeli ya da izin kullandırmalı, patron elinden gelse eve göndermiyecek. sabah 5 dakika işe geç gitsen surat izin istesen surat. ayda 60 saat mesai yapsan ortalama maaş 3150 tl olmalı eline verilen 2324 tl verilmeyen mesai çık 1630 tl ye gelir. sigortayı asgariden yatır hatta eskiden eksik gün yatırma girdi çıktı yapıyorlardı. bir iş için alıp 3 farklı görevde çalıştırması vb. maaştan çeşitli bahanelerle kesmesi neler neler.

ne iş olsa yaparım derseniz semer vuran çok olur. iş beğenmiyor diyen bakan , vekil i alalım görevinden normal bir işe koyalım kabul eder mi ya da kaç ay dayanır.

ha bir grup var tembel, iş beğenmiyen ona bende hak veriyorum. yeni mezun hiç birşey bilmiyor deneyim yok mesleğinde uzman kişiyle aynı parayı istiyor. işe rica minnet geliyor işte nasıl arazi olsam akşam olsada kaçsam derdinde. habire offlayıp pofflayan elinden telefon düşmeyen bilgisayardan alışveriş sitelerinde fink atan en büyük hayali memur olsam atm ci yan gelsem yatsamcılar var.

torpilin tanıdığın yoksa aile işi ya da maddi durumun yoksa ülkede iş gerçekten problem. birde devlet politikası yanlış oldu herkes okusun diye pompaladılar her köşe başına üniversite açtılar sonra her okuyana iş veremek zorundamıyız.
inkar edilemez bir gerçektir.
bu ülkede istediğin, sevdiğin işi yapamıyorsun ki hep bi engel var mecburen sevmediği işte çalışıyor bi çok insan sırf geçinmek için.
işverenin daha ucuza çalışan mültecileri işe almak için uydurduğu bahane.
Bir yerde doğru bulduğum olay.
Taşı sıksa suyunu çıkarıp evine ekmek götüren insanlar var.
https://pbs.twimg.com/med...rmat=jpg&name=900x900
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar