bugün

Instagramda fotoğrafını beğendiğiniz merve'Nin aslında sizde gözü olduğunu iddia edebilecek kadar zeki olan bir insanın bazı durumlarda aşırı salaklaşabilmesini cidden aklım almıyor. ufacık bir lafınızdan onu artık eskisi kadar sevmediğiniz anlamını çıkartabilen bu dişi sharlocklar bazen sizi çileden çıkartıp "salak mısın!" diye tepki vermenize neden oluyor ki bu cidden tezat. bunun tek bir açıklaması olabilirdi elbette... o da kızların salak ayağına yatması.

misal uzak mesafe ilişkisinde:

kız: nrdsn?
erkek: ya bizim sınıftan bi arkadaştan istatistik notlarını alacağım.
kız: arkdşn km?
erkek: tanımazsın ya. burcu diye bir kız.
kız: ya sana inanmıyorum. iyi aferin git onunla mesajlaş bundan sonra.
erkek: ne alaka bebeğim? notları alıp fotokopi çektireceğim sadece.
kız: ya bu kadar saf mısın sen? kızın amacı belli... notları alma ayağına seni avucuna alacak. inanamıyorum sana cidden... git o orospuyla mesajlaşırsın.
erkek: bebeğim ne alakası var ya?
kız: istemiyorum o orospuyla görüşmeni... is-te-mi-yo-rum!
erkek: peki bebeğim. almayacağım notlar.

(olay ciddileştikçe kız sesli harfleri kullanmaya da başladı. burcu'dan notları almayan esasoğlan istatistikten kaldı ve okulu uzadı. okulu uzayınca da kız arkadaşı terk etti onu)

duruma bir de diğer taraftan bakalım.

kız: bebeğim biz arkadaşlarla biraz kafa dağıtıp sonrasında ders çalışmaya geçeceğiz.
erkek: arkadaşların kim ki?
kız: ya bizim serkan var işte. başka gelen olur mu bilmiyorum.
erkek: ne yapacaksınız tam olarak? bu serkan'ı hiç gözüm tutmuyor
kız: ufffff saçmalama bebeğim ya. serkan bana o gözle asla bakmaz. soyunup yanına yatsam dokunmaz bile... o derece!
erkek: lan ne diyon amk? NE SOYUNMASI?
KIZ: YA BiKAÇ BiRA iÇiP ONLARA DERS ÇALIŞMAYA GiDECEĞiZ. bu ara çok duygusalmış. onu bitek ben anlarmışım.
erkek: saçmalama hayatım. gitmeyeceksin o herifle bir yere.
kız: ya sen bana orospu muamelesi mi yapıyorsun? cidden hiç tanımamışsın beni. serkan'ın aşık olduğu biri var ve bana hiç o gözle bakmadı...
erkek: eeee delirtme beni be!
kız: inanmıyorum sana... arkadaşım da mı olmasın yani! mesaj falan atma bana! telefonumu da kapatıyorum. yarın sen sakinleşince konuşuruz.

(serkan o gece amacına ulaştı. esaskız bahane olarak sevgilisinin ona güvenmemesini gösterdi. zaten bunu yapmasa da yaptı muamelesi görecekmiş. bizim esasoğlan delirdi tabii... serkan orgazm sigaralarını içti ve kıza "biz sevgili olamayız, ben bağlanmaktan korkuyorum" dedi. her şey olması gerektiği gibi)

elbette bu sadece ilişkileri kapsayan temsili bir olay. ama ne dediğimi erkekler anlayacaktır. biz erkeklerin ortak sorunu... ondan sonrası iyilik sağlık.

Köftehorlar..
o işleri çok iyi bilirler.