bugün

dün geceki bölümüyle beni benden almış dizidir. mükemmeldi ve sanırım en güldüğüm bölümdü.
aslıhan gürbüz ve nurgül yeşilçayın son bölümde yaptıklarıyla keşke büşra tekinin yerine girselerdi dedirten dizi .
33. bölümüyle türk dizi tarihinin en komik bölümlerinden birine imza atmış dizidir. hiç bitmese dediğim dizilerin başında gelir. bizim elemanlardan da iyi seri katil olurmuş.
iyice bozdular artık.
33.bölüm de jenerik girişine; ahmet, murat ve sadi nin yerine boomcu onur ve tayfasıyla başlamışlamıştır. hoşluk olmuş. *
--spoiler--
-asitle öldürelim bence.
-asit ne oğlum walter white cılık oynama benle.
--spoiler--
öldüm ulan.
33. bölümünün giriş vtrsinde smokinler içinde ahmet kural, murat cemcir ve sadi celil cengiz yerine boomcu onur ve diğer 2 emekçi abimizi görünce karnıma ağrılar girine kadar güldüğüm dizidir. (tanım ver.1.o)

tanım ver1.1: türk televizyonlarındaki en yaratıcı komedi dizilerinden biridir.

tanım ver1.1.3: gidiş-hatları leyla ile mecnun gibi olmasın Allahım nolur. amin.
yoluna dolu dizgin devam eden dizi. on 3 bölümünü izleyememiştim bugün hepsini izledim

tebrikler diyoruz sadece. hiç bitmesin devam etsin...
cavit karakterinin varlığına bayıldığım dizi.. talihsiz bir ecevit denemesinden sonra diziye bence ilaç gibi gelmiştir..özellikle baş hekimle ve boomcu onurla dialoglarına katılarak gülünebilir.. *

- balla kesiyorum bu cümlede benim kuyruk sokumum nesne efendim özne değil..
- bu cümlede ki özne şu anda bana ettiğiniz küfürde elinizde tuttuğunuz şey olsa gerek efendim *
Bu dizide ki oyuncu Ahmet Kural, süper bir insan bence. Jestleri, mimikleri, konuşmaları...eğer ileride oyuncu olursam Ahmet Kural gibi olmak isterim, bu adam benim idolüm yaa.
33. bölümde pistonun aşağı düştüğü dizi. *
saatinin 22.30 olması itibariyle gözümde biraz daha değerlenmiş dizi. o yarım saat öylesine fark ediyordu ki \"beni izleme\" diyordu sanki dizi. ama bitecekmiş diye duyduk, keşke bir sezon daha sürseydi.

ekleme: ahmet kural, murat cemcir, sadi cc* nerede olsa izlenir arkadaş. onlar için romantik komedi bile izlerim a.koim.
33.bölümüyle gülmekten insanın karnına ağrılar sokmuş dizidir. cavit mükemmel bir karakter oldu. başhekim diyaloğu mükemmeldi.

--spoiler--
sözlerini bilmediğim şarkıyı makamıyla söyledim ya la.
--spoiler--
son bölümüyle en iyilerinden birini çıkartan dizi.

sözlerini bilmeden makamıyla söylenen şarkı için;
http://www.youtube.com/watch?v=1ygdAiDxKfI&list=FLWvsF3MtCMHWP2-uo8VBlzw&feature=mh_lolz
insanın aklına takılıyor ya ben bunu bir yerlerde duymuştum diye.

--spoiler--
-adamı 6 parçaya bölüp, 6 farklı şehre gönderelim. voltran gibi. eğer adam 6 şehirden bir araya gelip te birleşirse elini ayağını öpelim, müridi olalım.
--spoiler--

helal olsun lan uzun zamandır böyle gülmemiştim.
son bölümdeki ahmet kuralın almancı tiplemesiyle kendisine hayran bıraktığı dizi..
geniş aile ve leyla ile mecnun dan sonra at ekolünün 3. temsilcisi olan komedi dizisi.
Son bölümü az önce izleyip son zamanlarda en iyi bölüm olduğuna inandığım yapım.
Beni kahreden bi sahnesi var ki ahmet kuralın oyunculuğun dibine vurduğu bir sahnedir ;

Ahmet Feride'ye evlenme teklif etmiştir, Feride Avusturya'ya gideceğini, bunun kariyeri için çok önemli olduğunu söyler.. Ahmet bu cevap karşısında yıkılır..
Sonrasında Ahmet kör kütük sarhoşken sadi ve murat cemcirle arasında şöyle bir dialog yaşanır ;

Ahmet : şu hayatta birde benim istediğim olsa ne olur lan, beddua falan mı aldım olum ben..
Gerçi onuda beceremedik ya lan.. Ben gidiyorum ahmet, kariyerim için gidiyorum.. Bu ne demek lan ?
Ne demek bu.. Sadi ?
Katı mı sıvı mı gaz mı yenilir yutulur bişey mi allah aşkına söyleyin lan..

Murat cemcir : Kim gidiyo olum nereye gidiyo ahmet ne diyosun ?

Ahmet : Feride.. Feride gidiyo lan.. Bi insan sana evlenme teklid ettiğinde evet dersin, hayır dersin,
bi düşüniyim dersin ama ben gidiyorum diyemezsin kardeşim.. Bi erkeğin gardının en düşük olduğu anda ona böyle vuramazsın...

Bişey yapamazmısınız lan..

O benim sadece sevgilim değildi, doktorumdu oğlum.. her seni seviyorum diyişinde bana kalp masajı yapar hayata döndürürdü`...

Ne olur bişey yapın lan...

Hiç bişey yapamazmısınız.. ?

Sadi : Napalım ahmet ...

Ahmet : Doğru söylüyosunuz, napalım.. Hayırdır diyelim zıbarıp yatalım anasını satıyım..

http://www.youtube.com/watch?v=mmThp1zPBAc
sanki star tv çok izlenen kanalmış gibi abuk sabuk dizi ve programlarını tam insanların izleyebileceği zamana koyup böyle kaliteli yapımları öteleye öteleye gecenin bir vaktine koyduğu yinede bekleyip izlediğim dizidir.
yok arkadaş gerçeklikten uzaklaştıkları bölümleri sevmiyorum ben. film muhabbetini çok uzun tutmuşlar. ekseni kaydı dizinin. bide sağa sola gönderme yapıyorlar. yarısını yakaladım, yarısının sadece gönderme olduğunu anlayabildim. mahallenin kofrası patlamış diyo, hadi ben elektrikçiyim anladım da diğer izleyici nasıl anlayacak bunu?
amerikaya pazarlayabileceğimiz dünya standartlarında bir komedi dizimiz var. ne kadar yabancı dizilere gülsekte kendi argümanlarımızla yapılmış komedi cok daha tatlı. ayrıca ahmet kural'ın asistana bardaktaki suyu fırlattıgı sahnede dondurarak trainspotting'deki begbie'ye selam çakmıştır. ilk ben buldum işte uhuuuuu
bi hatun tavsiyesiyle izlemeye başlanan dizi.
hiç bitmesin, devam etsin...
içerdiği küfürler yüzünden behzat ç. uygulanan yaptırımlar ya bu diziye de uygulanırsa diye korktuğum televizyon dizisidir.
bu akşam 20:30'daki Macaristan-Türkiye maçının ardından 22:30'da yayına gireceğini öğrendiklerinde çocuklar gibi şen olan ekibe sahip dizi.

görsel