bugün

en sık görülen halüsinasyon biçimidir. şizofrenide sıktır.
bu hastalıkla başı belada olanlar için çok sayıda tedavi merkezi var. bunlardan bir tanesi de ankara'daki özel fısıltılar ve çığlıklar ruh sağlığı merkezi. web sitelerinin linkini de vereyim. konuyla ilgilenenler için bilgilendirici bir site.

http://www.fvcpsikiyatri.com/
kişinin hayatının kararmasına sebep olan, çok ciddi psikolojik hastalıkların -ki bunların başında şizofreni gelir- sonucunda meydana gelen ya da bu hastalıkların belirtisi olan gaipten sesler duyma hadisesi.

sözlük yabancı değilsin... ben 24 haziran gecesi(23 haziran'ın gecesi oluyor yani), 3 sene üst üste aynı saatte uyanmış ve aynı sesleri duymuştum. bu sene, 23 haziran'da gün boyunca keyifsizdim, yatağa da götün götün ilerledim. sabah ışık vuran odada olduğumu, gece uyanıp hiçbir ses duymadığımı fark edince sevindim, normal bir insan gibi yaşadım o gün hehehehe.

evde yalnızken, hiçbir şeyin ses çıkaramayacağınızı düşündüğünüz durumdayken bile bir şeyler bir boklar yapıyor olabilir. gaipten sesler duydum deyip "şizofrenim yha" diye gaza gelmeyin. kulaklarınızı tıkayın. sesleri hala duyuyorsanız ve kendinizi çok rahatsız hissediyorsanız, bunun haricinde görsel halüsinasyon görüyor, ara sıra "o neydi lan!" deyip bir şeylerden ürküyorsanız...

geçmiş olsun, yarraaa yediniz. hehehehehe.