bugün

çok güzel olan aktivitedir. müdürün veya rütbeli bir kişi yanında yapılması muhasebe'ye uğramanıza sebep olabilir.
öğlen yemeğinden dönüpte masaya oturduğunuz anda bastıran o tatlı mayışma ve ağırlık halinin biraz daha ilerlemesi durumunda ortaya çıkan eylemdir.telefonların çalmaması patronun odaya girmemesi için dua etmeyi unutmamak lazımdır.
gece geç saatlere kadar çalıştıktan sonra, yolda vakit kaybetmeye ne gerek var, şimdi git gel en az yarım saat, yarım saat uyku ile ben ihya olurum düşüncesi ile müdürün odasındaki deri kanepeye uzanmak suretiyle sabahı etmek olayıdır. hiç bir mahsuru yoktur bir erkek için. fakat eğer bahsi geçen bayan ise o zaman aynı elbise ile işyerinde ikinci bir gün, üstelik saçlar bozulmuş, yenilenememişsin, makyaj desen feci durumda, zordur bayan için.
sürekli bilgisayarın başında çizim yapan çalışan, zoom in/zoom out yaparken birden çizgiler bulanıklaşmaya rekler birbirine girmeye başlar. tam gözlerin kapanma anında, uyumakla uyumamak arasındaki o ince çizgide elindeki mouse sanki seni hayata bağlayan son şeydir. parmakların tıklamaya devam etmesi uyanmana da neden olur ve karşında autocad arkanda patron uyanmışsındır.
sabahlara kadar sözlükte entryi giren , gözünden uyku akana dek yataga girmeyen , sabahın altısında kalkmak zorunda olan *, yazarların işyerlerinde düştüklerı acınası durumlardan biridir .
hastane de çalışanlar için sedyeye uzanıp uyumak ya da boş bir odada devrilmek kadar iyisi olan durum .
derslikte uyumanın mezuniyet sonrası versiyonu
Riskli olduğu kadar zevkli ve dinlendirici bir aktivitedir. * *

--spoiler--
Olay şöyle gelişir: Bir öğle yemeği sonrası, bütün çalışanlar çeşitli sebeplerle şirket dışına çıkar, böylece ofiste yalnız kalınır. Bilgisayar başında çalışılırken bir yandan da sıcak çay yudumlanır. Bir süre sonra gözler kaymaya başlar, çöken ağırlığa ve sandalyenin rahatlığına karşı konulamaz, çalan bir iki telefona güçlükle cevap verilir ve uykuya dalınır.

Öyle bir uykudur ki bu; bir süre sonra çalışanlardan bazıları şirkete döner ve * içeri girebilmek umuduyla zile basarlar, hatta tekrar tekrar basarlar. Fakat açılmaz o kapı bir türlü, açılmayacaktır, ta ki dış kapının anahtarına sahip olan bir personel şirkete gelene kadar. Söylenerek içeri giren çalışanların ayak sesleri bu güzel şekerlemenin sonu olur.
--spoiler--
gece isinma problemleri oldugundan dolayi sabahi musalla ta$inda kar$ilamak istemedigimden gercekle$tirmekte zorlandigim eylem. lakin gece evde uyumayip gunduz herkes yemek molasindayken toplanti odasinda koltuklari birle$tirip 1 saat kestirmenin tadi bamba$kaymi$.
sessiz , sakin bir günde yapılabilecek en güzel eylem. *
iş yoksa, patron da yoksa kaçırılmaması gereken eylem.
gece el mahkum biyiklar gardiyan vaziyette iş yerinde kalindiği vakit kişinin kendini köprü alti berduslari gibi hissetmesine sebebiyet veren eylemdir.
gunde 18 saat calisirsaniz, calistiginiz odaya bir dosek attiriverirsiniz. tanim olarak iste budur.
*
her gece uyuyamam sonucu iş yerine geldiğiniz zaman istemdışı yaptıgınız bir harekettir.mükemmel derecede tatlı bir uykudur.
öğle yemeğinden sonraki paydos zamanında yapılacak bir aktivitedir.
uzun yol şoförlerinin yapması halinde ana haberlere konu oldukları icraat.
(bkmayınız : 18 ölü, 71 yaralı)
(bkz: Allah korusun)
bazen sizin dışınızda bu aktiviteyi kimsenin yapmadıgını gördüğünüzde garip hissetmenizi sağlayan olay.

(bkz: ulan sadece ben mi uykusuz kalıyorum)
(bkz: bunların hepsi nasıl böyle dinç olabiliyor)
--spoiler--
iş hayatı benim özel hayatımdan çalamaz , öğrencilik yıllarındaki gibi geç saatlere kadar haftaiçi de takılabilirim,içerim de gezerim de hayat bana güzel.... diye gaza getirilen bünyenin ertesi gün özellikle öğlene doğru kaçamadığı aktivitedir. Akabinde ya masaya doğru çok başım ağrıyor biraz gözümü kapayayım geçer diyerek hafifçe uzanılır ya da wc'ye gidilir, kestirilmeye başlanır.
--spoiler--
an itibariyle yapmayı çok istediğim eylemdir.
(bkz: ruyanda gorursun)
(bkz: koltukta uyumak).
kolları masanın üzerinde bağlayıp, kafayı kollara bırakarak yapılan dünyanın en tatlı şeyi.

alâkalı olarak;

(bkz: sıçrayarak uyanmak)
inşaat işçilerinin bir çoğunun hergün yaptığı eylem. onlar sadece geceleri uyuyabilirler, orası ayrı.
aşmış eleman eylemidir.
yazın çok sık başıma geliyor. vantilatörü de açınca inanılmaz uyku bastırıyor tam uyuyayım diyorum bu sefer de ya müşteri gelirse korkusu bastırıyor.