bugün

Lise yıllarında gerçek bir iş bulmak kadar zor bir vaka olamaz. Kimse mi iş vermez diyorsanız evet çoğunlukla işe almamaktalar. Bu başlığı görünce arkadaşımın geçenlerde iş teklifi almasıyla attığı anlamsız sevinç çığlığı geldi. işini kendisi bile anlamış bile değil ama hayırlısını diliyorum.
Kabul edilip gitmemekten daha cazip gelmiyor kulağa.
Kararsız kalmanızı sağlar, bazen şehir değiştirttirir.

Şu an belediye başkanlığı özel kalem personeliyim,
Cumhurbaşkanlığı ndan iş teklifi aldım danışman olarak.

Karar veremedim..
bugün karşılaştığım durumdur.

beklenmedik şekilde gelince anlık bir şok yaşadım ister istemez. 2 saatlik bir düşünme sürecinin ardından, özellikle de iş istanbul'da olduğu için reddetmek zorunda kaldım.

belki zamanı gelecek pişman olacağım ancak keşke dememek için şu an olması gereken buydu sanırım.

hayrola.
Alamayacağımdır.
Yeni işe başlama arifesinde yaşanınca dumura uğratan.

insan ben neymişim diye bir havaya giriyor ki sormayın.
Az önce acayip bir teklif aldım, şoktayım amına koyim.
daha önce cv bıraktığım ve hiç umursanmadığım bir yerden teklif aldım ama gitmedim. fakir ama gururluyum çünkü.
bana whatsapp dan iş teklifi geldi tanımam etmem lan! yok facebook'tan dürteydin.
bu hafta iki yerden aldıgım teklif
birine yakınım ama karar veremedim hala.
Microsoft'un türkiye şubesinde genel müdürlük yapmış, ardından kendi yazılım firmasını kurmuş bir kadın, grafik tasarım, 3D modelleme ve mimari tasarımlar için başlangıç için 5-10 bin maaş teklif etti, hem de ardından bir kaç ay içerisinde 40 bin lira kazanabileceğimi söyledi, bir de kendisiyle seks imkanını da verdi.

Gel kıbrısa dedi. yaşa burada dedi. Dedim olmaz. niye dedi ? kimse iş teklifi yollamasın diye tüm hesaplarımı kapadım, kendi iş dünyamı kurup, hiç çalışmadan ölene kadar para akışı sağlayacağım bir sistem kurmak istiyorum dedim. O yüzden reddettim. ara ara hala iş yollamaya çalışır, kendisini hatırlatır sağolsun.

sonuç: çok zor olum ya kendi iş dünyamı kurmak. hayatla uğraşmaktan işe odaklanamıyorum. ama hayaller gerçekleşmek içindir. Pes etmiyorum.

-Kendinizi geliştirdikçe iş teklifi alma ihtimalinizin yükselmesidir. BAşarılı olanlar için en büyük tuzak, alınan iş teklifleridir. Çünkü kabul ettiğiniz an kaybedersiniz. Herkes size baskı yapar ''mal mısın? kabul etsene! '' diye ama sürekli daha büyük teklifler alırsınız o reddetmeleriniz ve kendinizi geliştirmeleriniz sayesinde.
Çok güzel bir durum.

Ama kabul edememenin üzüntüsü o güzelliği gölgeliyor.