bugün

torpil. bazen götte patladığı da oluyor ama en sağlamı budur.
kendi işini kurmaktır.
(bkz: büyük düşün)
dayı bulmak.
en yakın akp binasına gitmek. ya da namusunla gidip su satmak, hamallık yapmak.
Internetten aramaktır efenim. Artık gez dolaş iş ara devri bitmiştir.
kadınsanız problem yok anında bulursunuz ama erkekseniz hemen cinsiyet değiştirin.
kendini geliştirmektir. mal gibi olmayacaksın. girişimci yaratıcı olacaksın, öğrenmeye açık olacaksın, ne olursan ol gözün bir basamak yukarıda olacaksın ki iş bulasın. sen git üniversiteyi bitir ee üzerine hiçbir bok eklemeden bekle. ben üniversite mezunuyum ya iş gelsin beni bulsun. bi siktir git affedersin.

adam gibi okulunu bitirip kendini geliştirirsen biraz da sabırlı olursan çok güzel işler bulabilirsin.
kendini geliştirme lafları yıllardan beri insanlarımızın dilinde pelesenk olmuştur.
ancak doğrudur da . autocad'i muhteşem derece iyi bilen ingilizcesi çok iyi olan adamla
dil bilmeyen programlardan bihaber olan adam arasında ki farkı nasıl açıklayabiliriz ki .
onun için kendini geliştirme lafına inanmayan insanlara da sesleniyorum ; kendinizi geliştirin.

he bu arada demin ki dediklerim bir mühendis için geçerliydi. benzer durumlar diğer sektörlerde de vardır tabi ki.
şunu da ekliyim bu memlekette iş bulma kaygınızın olmasını istemiyorsanız tıp falan okumanız lazım.
anadolu'nun en ücra köşesindeki tıp fakültesinden mezun adam bile direk atanıyor devlete
ancak ben paranın kölesi olamam sevidğim, hayranlık duyduğum bir işi/mesleği yaparım diyorsanız zaten gerek de yok istemeyen adamın tıpa gitmesine.
çünkü mesleğinizi gerçekten severek icra ederseniz istediğiniz konumlara gelebilirsiniz
tek yapılması gereken gençken yapılabilecek her şeyi yapmak bu kıymetli zamanları boş yere harcamamak

bu arada bu memlekette en iyi para kazanma yolu ticaret yapmaktır. bu da böyle biline.
iş yeri olan bir akrabanın yeğeni filan olmak lazımdır, ya da babadan şanslı olmak. Yoksa zordur bu devirde iş aramak, bulmak.
dayılı bir prezantabl olmak.
işkur ve bulunduğunuz ilin ticaret odasına başvuru yapabilirsiniz. inanın yine bir katkıları var bu devlet dairelerinin, bir nevi aslında hiç yoktan iyidir, eşe dosta sorsanız yardımcı olmaz.
(bkz: iş aramak)

başka bir yolu yoktur. ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı iyi bilin yeter. götü kalkık olup, yükseklerden uçmayın. tabi ki iyi bir işte çalışmayı herkes ister ama öyle pat diye olmaz bu. zaman gerektirir. iş beğenmemezlik yapmayın. en azından iyi bir iş bulana kadar kötü de olsa bir yerde çalışın. en kötü iş işsizlikten iyidir.
Hatun kişi her türlü(akıllı ise) bulur ama bulamıyorsa gururludur!
ilgili sektordeki butun firmalarin mail adreslerine cv gondermek. firmalari arayip issizim abi, is var mi, cv yolladim mailinize dedim. su andaki isimi bu sekilde buldum. heryere mail atin, donus oluyor. is bulma sitelerinden medet ummayin, 100 yere basvurdum. ozgecmis goruntulunme sayisi 15.
iş bulmanın yolu chalilozdemir.com dan geçer. (bkz: http://www.chalilozdemir.com)
Çalışmak isteyen ve para kazanmak isteyen her şekilde işini bulur. Aramak önemli.
Ancak iş bulmaktan ziyade sevdiğiniz mesleği yapmak kolay kolay sahip olduğumuz şey değil. Sadece para kazanmak değil eğlenerek mesleğimizi yapabilsek keşke.
Elimde olsa grafik tasarım gibi bir alanda kendimi geliştirmek isterdim.

Hayatı zor yapan ayrıntı budur.
Günümüzde artık sadece torpil
başvuracağınız işin gerektirdiği bölümden mezun olmak değildir. bu devirde torpiliniz varsa turizm otelcilik bitirip öğretmenlik yapabilirsiniz. eğitim fakültesi mezunları dirsek çürüttüğüyle kalsın. şu dünyada hakkımı helal etmediğim tek grup bu tipler. tanıdık vasıtasıyla mezunlarının senelerce iş bulamadığı sektörlere kapılananlar. ha bir de en az 2 yıl deneyim arıyoruz diyen ancak sektörde 2 sene deneyimi olmayan okullar var onları hiç sormayın. hepsi deneyim ararken yeni mezun insan nerede deneyim kazanacak o tamamen muamma. insanın siktiri çekesi geliyor yüzlerine karşı ama yapamıyorsun işte.
internette kariyer. net yenibiris. com gibi iş bulma sitelerinden , gazetelerde yer alan sarı sayfalardan veya çevrenizden araştırarak bulma yolları mevcuttur.