bugün

özgüveni sıfırlayan, insanın aklına geldikçe belirsizlikler içinde bırakan, hayata pozitif bakamamayı öğreten bir süreçtir. okul hayatı mutsuzluklarla geçmişken ve özel sektörün insanı ne kadar yıpratacağını biliyorken o aradaki kasvet zamandır.
Tecrübeniz yoksa şirketler sizi elemek için elinden geleni yapar. Sınav tarihi koyar onu beklersin. Daha sonra sınav tarihi olur bir mülakat 2 mülakat derken referans beklerler onu da bulursun ancak bir bakmışsın başka bir adayı seçerler.
Gençlere çok üzülüyorum bu konuda özellikle üniversite mezunları için iş adamları istihdam yaratmalıdır. Çünkü mavi yakalı işler çok lise mezunları iş beğenmiyor.
1930'ların amerikasında büyük buhran zamanında bir iş bulmak umudu ile oradan oraya sokaklarda gezen işsiz vatandaşlardan biri;

görsel
önümüzdeki ay sonundan sonra yapmaya başlayacağım eylem. tabi bu kadar işsizlik varken ülkede, öğrenci olarak iş bulmak kolay olmayacak.
Cileli ve streslidir. Allah is arayanlarin yardimcisi olsun. Amin.
iş miş yok. Tanıdık yoksa iş falan yok bu devirde. Üniversiteyi bitirip asgari ücretle çalışcaksak niye okuduk biz o okulu.
1 haftadır arıyorum. Umarım kısa sürede düzgün bir iş bulurum. Yoksa işsiz olmak zor zanaat.
Tanıdık yoksa zor bulunacak hede.
bir uçak bileti alabilecek kadar çalışıp yurt dışına gidin, zira bu ülkede ki torpil dünyanın hiç bir yerinde yoktur.
Bu yaşıma kadar 3 günden fazla iş aramadım, hiç bir zaman torpil, tanıdık vs vasıtasıyla işe girmedim. Kendi potansiyelimin farkındaydım, her ek olarak yapacağım işin bana katkısını düşünerek giriştim. tek alanda kalmak değil, bir çok konuda kendimi yetiştirdim. Çalıştığım şirkete ise öğrendiğim kendime oldu.
http://galeri8.uludagsozl...492/ismail-abi_593864.jpg
bir işten kendi rızası ile ayrılıp başvurduğu işlerde kazanacağı maksimum rakam ayrıldığı firmadaki maaşının 3 te 1 i olunca şöyle suratında malca bir ifade ouşur.
yeni mezunların işe yaradıklarını hissetmek için yaptıkları yıpratıcı eylem.
ağlama melis, şaka şaka umarım bir gün o nicke ihtiyacın kalmaz.
Şu aralar ben bana göre değil.
Hayaller gel yarın başla, hayatlar biz sizi ararız.
arıyoruz efendim ama ulaşılamıyor.
görsel
Rezalet bir arayıştır. Var olan işinden istifa edip sürünenler tayfasına katılmış bulunmaktayım. işiniz varsa sıkı sıkı sarılın mobbing miş şuymuş buymuş dinlemeyin. istifa etmeyin sonra benim gibi kredi kartlarının dibini görürsünüz.
ulan hepiniz mi işsizsiniz. evet ben de işsizim. toplanıp çay da içemeyiz biz.
benim çay açık olsun abi.
(bkz: çay yok bok iç)
işsiz kalmak mı? Bi çayınızı içerim artık.
şu an iş arıyorum ama adamlar hadi tamam gel deseler gidemiyorum. atanma ihtimali de var cılız da olsa..
Torpil arayın öyle bulursunuz.