bugün

isminden ve yanağındaki kurban olduğum beninden dolayı itilen kakılan, hor görülen, hakkında "izzet altınmenteşe hoohoohoo" şeklinde iğrenç espri(msi)ler yapılan ağabey. cindy crafford'unki ben de, izzet altınmeşe'nin ki ne ulan? haddinizi bilin.
diğer türk halk müziği sanatçıları gibi ilgi görememiş çok başarılı bir sanatçıdır.
sesine kurban olduğum gecenin bir vakti trt gapta yayınlanan konserini izledikten sonra yorgun bünyeme ilaç gibi gelen kadife sesli abim.
yanagindaki benin sahte oldugunu dusundugum turkucu bir bakiyorsunuz sag tarafta bir bakiyorsunuz sola gecmis ayrica gonul insanidir unlu olduktan sonra ismimi degistireyim izzet altinses yapayim gibi absurd bir caba icine girmemistir..
izzet-i ikram diye bir programı vardı, izzet'e ikram diye okuyup;
"yuhh! nasıl yani?"
demiş idim...
sonra uyandım tabii...
Tek Rakibi ise Güner Ümit.
(bkz: et beni)
halk konserine gece saat 2'de çıkması nedeniyle canlı dinleme imkanını bulamadığım sanatçıdır.
-----hafızadan sıpoylır------
beyle bir yar sevmeylen
ilvanlım ilvanlım ilvanlım amman amman
gayayı gürcü duttu da albistanlım gaytanlım...

türküsü ile tanıdığım sonradan da oy dügümeli dügü dügümeli yar dügümeli dügümeliiii diye teeyy teyyy elinde mendili (burdaki e geniş e aynı zamanda) ile oynayan-oynatan; halay başlarının vazgeçilmezi insan... belkız akkalenin kocası sanırdım küççükkene...

beni de ayrı bir karakter katıyo ayrıca kendisinehııh
iri benleri olan sanatçı.
(bkz: resimdeki sanatçı)
Sarıkamış ormanları
Yar dügmeli dügmeli
Yayılır koyunları
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli
Sarıkamış kızları
Yar dügmeli dügmeli
Savurur harmanları
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli

Meşe meşeye benzer
Yar dügmeli dügmeli
Köşe köşeye benzer
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli
Sarıkamış'ın kızları
Yar dügmeli dügmeli
Billur şişeye benzer
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli

Kale kaleye bakar
Yar dügmeli dügmeli
Kaleden sular akar
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli
Sarıkamış'ın kızları
Yar dügmeli dügmeli
Kibritsiz çıra yakar
Kız dügmeli dügü dügmeli
Yar dügmeli dügmeli

dinlendiği sırada şizofrene sarmaya sebep olan, intihar vakalarının artmasına sebep olan yukarıdaki türkünün seslendiricisi.

seslendirdiği türküde sarıkamışın kızları billur şişeye benzetiliyor. ne alaka çözmüş değilim.
bi insan neden bir bayanı şişeye benzetirki?
Recep ivedik. kim beşyüzbin istemezki yarışmasından;

Resimdeki sanatçı izzet altınmeşe yaz!
hint müziğinden kaptığı avare şarkısı vardı. ne hoş yorumlamış öyle.
avara hu yu söyleyen yorumunu ali rıza binboğaya benzettiğim türkücü insan.
--spoiler--
izzet Altınmeşenin suratındaki o şey ben değil adeta BiZ!
--spoiler--
tappo rappo isimli ilginç bir şarkısı olan halk müziği snatçısı. şuvey şuvey diyor şarkı içinde.ilginç.
başının ağırlık merkezi tam ortada olmayan güzide bir sanatçımızdır. (bkz: antrikot ben)
(bkz: kafa biraz sağa mı çekiyor izzet)
gülüşü :-.) şeklinde olan üstad.
müthiş bir bene sahip sanatçımızdır.

ah o ben ki beni benden alan.
türkiyedeki en yakışıklılar sıralamasında birinciliği ahmet uğurlu ile paylaşan türkücü.
tam bir fenomen, saygi duyulmasi gereken yillarin eksitemedigi sanatci.
yüzüdeki artık ben olmaktan çıkmış, adeta "biz" olmuştur.
s-300 füzeleriyle aynı etkide uzun havaları vardır bu muhteremin, yüzlerce kilometre öteden adamın kanını emer.
izzet altınmeşe oy dügmeli dügmeli şarkısında dinleycileri saykodelik bir havaya sokmaktadır.

ayrıca leyla ile mecnun 48. bölümde çalan dügmeli şarkısı youtube'da 232,000 e ulaşmıştır.

(bkz: izzy)
(bkz: size selam getirmisem)

görsel