bugün

uydurma ve abartılmış, çoğunlukla gaz verme veya kışkırtma amaçlı ortaya atılmış; eften püften sebeplerdir. ben nefret etmiyorum mesela, kürtlerle de, rumlarla da, çerkezlerle de; türkiye'nin tüm renkleriyle birarada ve dostça yaşamak istiyorum; buna göre hareket ediyorum. ee, ne olacak şimdi?
sevmeyenleri kürtler mi nokta nokta denilebilicek bi başlık. ayıp tabi. yapmayın öyle şeyler.
doğru olmayan bir tespit üzerinden sebep aramak yanlıştır. zira bir kaç ırkçının yaptığı münferit eylemleri izmire bağlamak hatalıdır. izmirde yaşayan biri olarak çok iyi biliyorum ki izmirde kürtlerde türklerde tam bir huzur içinde yaşıyor. siyasi yönlendirmeler ne kadar ortamı gerse de bu asla değişecek gibi durmuyor.
uydurma degil gercegin ta kendisidir. seneler once izmir'de "sevgi yolunda" yururken arkamda konusan bir gencin askerde tanistigi ve turkce bilmeyen bir kurt hakkinda soyledigi asagilayici sozleri gelir aklima.
birkaç absürd olayla ilişkilendiremeyecek olaya sebep aranmaz.
sikerim böyle başlığı, adam resmen bölücülük yapıyor! aloooo, arkadaşlar şikayet edin şu başlığı!
ortamı bozdukları içindir. tıpkı gül bahçesine dozer girmiş gibi...
izmirliler değil sadece herkes nefret eder. tabi kötülerinden. kötü kürtlerden. (bkz: pkk)
izmirliler Kürtlerden nefrette etmez nefret cahillerin işidir...
izmirliler kendileri de dahil herkesten nefret ediyor gibi. çekilmez böyle hayat.
Burada yazılanlara göre sanırım izmirliler izmir'e Kürtlerin göç etmesi için canla başla mücadele vermiş

Halbuki izmirli solcular bile bunlardan bezmiş vaziyette

Bir de her şehri bırakmış izmir'in derdine düşmüşler oğlum Konya'da da Kürt var Konyalı mı çağırdı Ankara'da da Kürt var Ankaralı mı çağırdı en çok Kürt istanbul'da istanbullu mu çağırdı zamanında getirdi Turgut Özal yerleştirdi hepsini Aydın'a istanbul'a ona da oy verenlerin hangi yöre ahalisi olduğunu biliyoruz şimdi boku izmirliye atmayın.
izmir'de izmirli'den çok kürt var aq ne nefret etmesi.
şehir kürt istilasına uğradığı için. medeni insanlar olduklarından pek belli etmezler ama mesafeyi korurular benim gördüklerim böyleydi. aynısı ege bölgesi için de geçerli sanırım.
Kimsenin Kürtlerden nefret ettiği yok.

Her türlü pisliği sosyal yapıya zarar verecek ölçüde sorumsuzca kim ekseriyetle yapıyorsa insanlar bundan nefret ediyor.

Bu sosyal sorumluluğu olmayan ve bir arada yaşama kültürü içinde davranmayan, sürü şeklinde hareket eder ama her seferinde söylem ve eylemleri ile biri kalkıp ben Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş'lıyım dese veya izmir, istanbul Ankara'lıyım dese ya da ingiliz, Fransız, Alman'ım diyerek bunu insanın gözünün içine sokarsa ne yapacağız?

Bir örnek: en fazla kaçak elektrik kullanan (misâl olarak) Muğla'nın olması ile; kaçak elektrik haberi duysak mutlaka muğla'lı oldukları akla gelir.

Türkiye'de kaçakçılığı en fazla yapanlar Yozgat'lılar olsa; bir kaçakçılık operasyonu sonunda ele geçen malları gösterseler "kesinlikle Yozgat'lı bunlar demez miyiz?

Töre cinayetleri yüzünden toplu Ailece katledilen insan haberi olsa her hâlde Norveç akla gelmez.

Gecekondu kaçak yapılaşma için de akla gelen Manhattan olduğunu (New York) düşünmeyiz.

Türkiye'nin bir suç haritasını çıkarın.
Bu suç istatistiklerinde uyuşturucu, (kaçakçılık, töre cinayeti, vergi vermeme, kaçak elektrik vs) suçları işleyen insanlara bakın.
Bakın ki; bu istatistikler devletin emniyet jandarma valilik gibi güvenlik ve mülkî idare amirliklerinde, sorumlu bakanlıklarında devlet idaresinde vardır.
Bir vali bir emniyet amiri göreve gelince onlara bu bilgiler verilir.
Falanca semt (il valisine, emniyet müdürüne) filanca yapı şunu yapıyor, bu bölge bu işle uğraşıyor diye brifing verilir.

Başka bir konu da bir binada, parkda otururken, bir sokak cadde de gezerken öyle sorumsuz insanlara rastlıyoruz ki; bu insanlar kalkıp ben zenciyim diye rengini gözümüze sokarsa, istisnasız hemen hemen hepsi aynı davranırsa ve o insanlara tepki gösterip bunlar hep böyle derseniz zencilerden nefret ediyor mu olacağız?
medeni olmaları.
güncel Önemli Başlıklar