bugün

evet arkadaşlar; inanın çok net söylüyorum bu böyle. adamlar kendilerini überlaik, süperçağdaş üstünzeka sanıyorlar. yahu bugün izmir türkiye sınırlarından çıkartılsa kimsenin umurunda olmaz ama gel gör ki bunun farkında değiller.

geçen gün bunlar bir facebook grubunda, çarşaflı kadın fotoğrafları yayınlamışlar. altına da hamamböceği, ninja gibi anti insanlık dışı yakıştırmalarda bulunmuşlar. bende kalkıp yahu onlar bir kadın ve her şeyden önce bir insan, inançları yüzünden bu kadar aşağılanmayı hak ediyorlar mı? dedim. 1 gün sonra bir baktım, bizim überçağdaş, düşünceözgürlüğü yanlısı izmirli arkadaşlarımızın moderatörlüğünü yaptığı siteden, benimkiyle birlikte tüm karşıt görüş yorumlar silinmiş...

çağdaşlarmış, kıçımın çağdaşları...
aynı şişirmeyi izmir için de yaparak bizi izmir'den soğutanlardır ayrıca.
(bkz: gecmis zaman olur ki)
(bkz: ananıda al git)
bir adapazarlı olarak şunları söyleyebilirim ki ;

izmir türkiyenin en çağdaş ilidir.
her anlamda gelişmeye açıktır.
yobazlığa asla izin vermez.
birçok bilimsel çalışmaya ev sahipliği yapar.
ülkenin en önde gelen fuar , sempozyum , spor organizasyonlarının orda gerçekleştirmesi için tüm sivil toplu kuruluşları ortak hareket eder. içki içen adama her zaman saygı duyar.
islama saygılıdır(çarşaf hariç. çarşaf dinde yok.).
izmir laiktir.
izmir atasının izinden yürür.
izmir atasına sahip çıkandır.
cumhuriyet yürüyüşleri yapandır izmir.

her şeyden önce ilk kurşunu atandır izmir!
burası Türkiye Cumhuriyeti. yönetilmek istediğiniz düzen bu değilse, siktir olun gidin nerede yaşarsanız yaşayın denilesidir.
doğru tespit sayılabilir nitekim koca izmirin sadece otobanını seviyorum. öyle otoban bu ülkeye birdaha gelmez. 200km hızla giden arabanın içinde kendini 50kmde gidiyor gibi hisssediyorsun valla. tebrik etmek lazım kim yaptıysa 1.6 motorlu araçlara tavsiye etmiyorum, 2.0 ve üstü araçlar için önerilir.
Herseyden once izmir vatan topraklari dahilindedir ve turkiyenin sinirlarindan cikartilmasi soz konusu bile edilemez. Bir mersinli olarak kendi sehrimden sonra severek yasayabilecegim bir sehirdir. Halki da cagdastir sinirlari asmadigi surece kimsenin dinine, imanina, namusuna, ickisine, karisina-kizina karismaz. Seferhisarindan- karsiyakasina, kordonundan- saat kulesine her yeri guzeldir.
Adres: numara 248, Kordon.
Naim Palas, ikinci kat.
Cumbada oturuyor Mustafa Kemal atatürk.
Sevmez fazla yemeği. Leblebi var yine önünde...
Garson titriyor.
Çünkü çocuk, Rum.
Sesleniyor gazi, şefkatli bir ses tonuyla...
--"Vre dimitri" diyor, "Gel bakayım."

Çocuk,
--"Buyur pasam" diyor, ş' lere dili dönmeyen, kırık dökük Türkçesi'yle.
--"Sizin Kosti" diyor... (işgal sırasında izmir'e gelen Yunan kralı Konstantin'i kastederek) Sizin Kosti, geldi mi buraya?

-Geldi pasam.

-Oturdu mu bu masaya?

-Oturdu pasam.

-Güneş batarken rakı içti mi?

-içmedi pasam.

-E o zaman sormadın mı çocuk, ne halt etmeye almış izmir'i?

Kapak sende kalabilir, biriktir hatta.