bugün

Efe işte bak;

--spoiler--
Hey gidinin efesi efesi
Efelerin efesi...
--spoiler--
Ben seni anladım güzel kardeşim sen ciddi yazmıyorsun da iq şu 2 haneli tipler bunu ciddi ciddi yazacak ben şimdiden yazıyorum.
Ayrıca sparta krallığı da balkan veya anadolu değil mora da kurulmuştur.
Yunan göçmeni olanları ırk olarak da yunan sanan mallar çıkarır bünyesinden bu boy evet.
türkmen,yörük,tatar,kuman/kimek,kıpçak vardır türkler genellikle bu boyların soyundan gelir

türkler dışında bölgede bulgar(pomak),makedon(torbeş),arnavut,zenci,zaza,kürt gibi azınlıklar varken bir de ciddi bir yahudi nüfus vardır

bunun dışında hiç alman,ermeni felan denk gelmedim.
Döger boyunun düverlik oğuz boyundan gelmektedir. Ama Bildiğim kadarıyla daha bir çok boydan da gelmektidir.
izmir göçmenler şehridir her ırktan her boydan her dinden her mezhepten vatandaş vardır.
Asilimile? Olup nasıl türkleşebiliyor? Türkleşmek nedir yav. Biri ya türk yada değildir.
oğuzların kayı boyu şaka şaka, alayı gerçekte helen ırkına mensup olup asilimilasyona uğramış turklesmislerdir.
elit türk boyundan olabilirlerdir.
izmirde yaşadığım 3.5 4 aylık süre zarfında gayet saygılı ve düzgün insanlar tanıdım.Bir defa insanlar rahat.Anadolunun iç kısımlarında ve doğusunda yaşanılan kültür ve düzen burada tamamen farklıdır.alışıldığında başka şehirlerde burada olağan olan şeyler çok absürt karşılanacaktır.
özetle izmir başkadır başka.
izmirlilerin geneli balkan göçmeni türklerdir. Gerek balkan savaşları gerek nüfus mübadelesi dönemlerinde anadoluya dönen balkan türkleri özellikle günümüz izmir ini tercih etmişlerdir. ve ayrıca balkan türkleri türk ırkının en saf temsilcileri olup ki araştırıp öğrenebilirsiniz günümüz izmir inin türkleşmesinde de önemli rol oynamışlardır. kumral saç, beyaz ten, brakisefal kafa yapısı bi çok izmirli de karşımıza çıkan özelliklerdir. tabi çevre il göçmenlerini saymıyorum. siz türkleri ne sanıyosunuz ulan kara kaşlı kara gözlü kara kuru kıl yumağı insanlar mı.
hadi izmirlileri çözdün diyelim. karşıyakalılar ne olacak?
göçmenleri bilmem ama yerlileri asil helen ırkına mensupturlar.

zito!
Ebenizin boyundadır.Çekemediniz gitti kardeşim.Bırakın bir izmirimiz kaldı ona da dokunmayın artık.Bırakın kordono , rakımızı , balığımızı , boyozu , karşıyakayı , göztepeyi.Troll olun ama önce adam olun.
Gav-şar boyundan diye biliyorum.
çekirdekli gevrek boyundan.
rize ile aynı boydan olmadıkları kesin de...

birileri rum demişken;
kayı boyu.
bu soruyu soranı şunu sormak lazım Anadolu yaşayan bizler safkan türkmüyüz burada hititler frigyalılar Lidyalılar yaşadı ve de rpma imparatorluğu vardı yani bizden önce Anadolu zaten olduğu gibi gavurdu o zamam erzurumda konyada samsumda ankarada gavurdur.
Çiğdemliler boyundan.
yunan veya rum diyenler gülünçtür. nbg, finansbank'ı aldıktan (sonra nbg de qnb'ye sattı) sonra bu alıma tepki gösterip en fazla finansbank kart iptali yapan ildir izmir. bunu direkt yöneticisi söylemişti bu bankanın.
Atatürk boyundan.
1.70 boyundandırlar..

uff evet!
Sizin gibi comar boyundan olmadıgımız kesin.
(bkz: arapçıların izmirlileri Rum ilan etmeleri)