off şu an yanıyordur canım şehrim. kordon da orta güzellikte hafif balık etli kızlarla biramızı yudumlayıp sevişmek vardı şimdi. kasım gibi oradayım ama iple çekiyorum.
nerde beyinsiz gibi araba kullanan görsem hemen plakasına bakıyorum hepsi 34 plaka. lan siktirin gidin orda nasıl kullanıyorsanız kullanın orospu çocukları.
Türkiye'nin model kentlerinden biridir.

Hoş gerçi her gittiğimde biraz daha bozulmuş, çirkinleşmiş gibi geliyor gözüme. Yine de uzun yıllardır küçük yerlerde yaşamış ben için en ferah ve yaşanılası gelen şehirdir.

Belki de o değil; ben çirkinleşiyorum.
doğum günün kutlu olsun gözümüzün bebeği.

görsel
Bugün Yunan işgalinden kurtarılan güzel şehir.
kendini bir b.k sanan ahmaklarin yasadigi sehir.
9 eylül izmir'in Yunan hırsızlarından kurtulma günü kutlu ve daim olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene!..
Gönlümü kaptırdığım şehirdi bir zamanlar. Sonra gönülden uzak kaldı. Adını duydukça hüzünlenirim hala gerçi.
görsel
Ulan izmirli olmaktan, burada yaşamaktan ne kadar gurur duyduğumu anlatamam.
görsel

görsel
şimdi kordon da biralarımızı yudumlayıp orta güzellikte ki kızlarla sevişmek vardı. bir aksilik olmazsa kasım gibi oradayım. bira olmasa da soğuk bir sonbahar yağmuru eşliğinde saleplerimizi yudumlar sevişiriz bizde.
türklük bilincinin ilk oluştuğu şehirlerdendir, birçok sanat ve spor faaliyetinin ilk gerçekleştiği şehirdir aynı zamanda. menderes'in idamı aleyhinde oy kullanan 7 şehirden biridir yine. şu an ise eski kültürel birikimi resmen yok ediliyor ve beton yığınına döndürülüyor.
1961 anayasa referandumunda "hayır" diyen 5-6 ilden biri, esasında 15-20 yıl öncesine kadar muhafazakarlığın, yobazlığın kalesi.
Özlenen, şu an gidilen şehirdir.
Geliyorum güzel izmir'im.
12 yıldır beni dönüştüren şehir.
kızıyorum.
sevmiyorum.
ama yine de şöyle dönüp bakınca,
ben de izmir olmuşum..

dokuz yıl önce çektiğim bir fotoğraf..
herşey ne kadar da taze hala..
görsel
güzel memleket. üniversite yıllarımda bulunduğum yer.
güzel şehir hoş görüsü bol olan merkez.
Birden soğuyan memlekettir. Geçen hafta yanıyorduk bu hafta ceketsiz dışarı çıkamıyorsun. Sabah uyanınca üşüyorum, uzun kollu ve çorap giydim. Öğlen saatleri biraz ısınıyor ama soğumaya başladı.
Kuru kuru soğuğunu da sevmiyorum ya. Kar yok. Şöyle kordona çimlere kar yağsa muhteşem olmaz mıydı? Kar istiyorum ben kar.
memleketimde gidemediğim yolumun düşmediği bir ege kaldı. umarım yakın bir zamanda oraya da gidip egenin incisi ile tanışacağım.

iple çekiyorum o günü.
bazı insanlarda bariz izmir kompleksi var, anlaşılıyor. ne geldiyse izmir ile alakalı geçmişte başlarına...

tartışmasız türkiye'nin en yaşanılası, en ileri, en demokrat, en güzel şehridir.

çok göç alıyor olması doğru, ama ona rağmen bile kişiliğini halen kaybetmeyen, geleni de kendine benzeten şehirdir.
Köyümsü bir yer. Hiç sevemedim şu gavur izmir'i hiç.
10 sene önce 1 kez gittiğim sonra gitmek nasip olmayan şehir. Aile dostu bile edinmiştik ve insanları modern ve sıcak kanlı insanlar.
gurur duydugum güzide memleketim.
kardeş sen her köyün başlığını up'lıyor musun böyle ?

t: 1 sene iki aydır yaşadığım, bir üniversitesinde okuduğum güzel ege kenti.

çekemeyenler için (bkz: anten) daha büyük hazımsızlıklar için (bkz: baz istasyonu)
fethedilemeyen kaledir.