bugün

yarım saat önce gözümle gördüğüm heykel. ne gerek var allasen böyle bir heykele anlamış değilim.
fettoş'u yontmak imkansız ondandır.
çok iyi olmuş, çok da güzel olmuş.
izmir'e gittiğim sırada canlı olarak gördüğüm heykeldir. gayet güzeldir ve görüntüyü daha hoş hale getirmiştir. 2. heykeli gören insanında - aa hadi bende çalışıyım - demesi beklenmez.
(bkz: bu kadar takılma bunlara)
son derece güzel bir heykeldir. kimileri görünce korkmuş anlaşılan. daha çok korkacaksınız siz.
gördüğümde hayran kaldığım heykeldir.
islamcı ve kürtçüler tarafından Ata'nın diğer heykelleri gibi hoş karşılanmayan bir heykel.
zamanında akp'li buca belediyesi tarafından yaptırılmıştır.
abi, ben bu heykelle ilgili biyerlere bisiler yazmistim, bulamiyorum simdi. ama yani o kadar komik ki, tam kurt mahallesinin karsisinda, gozlerini gecekondulara dikmis, milyondolarlar harcanmis bir heykel. anliyo musun ? o heykelin baktigi mahallenin okullarinda sira yok, altyapi calismasi yok, iyilestirme gelistirme yok, tam tersine karsilikli gerilimi yukseltecek, diktatorluklerde gordugumuz heykellerden var... dikta isi hakketten.
yeşildere yolu yerine pek çok açıdan görülebilecek daha havadar bir yere yapılması daha iyi olurdu şeklinde düşünülen eserdir.
amerika beş başkanının heykelini o şekilde yapıyo biz ulu önderimizin heykelini yapmışız çok mu?
bir izmirli olarak göğsümü kabartan heykeldir. havaalanına giden yolda olduğundan, yapılma yeri gayet uygun olan heykeldir. yurdun her yerine böyle heykeller kazınmalıdır. ayrıca;

(bkz: genç şakirtler rahatsız)
yeri gayet güzel heykeldir. hava limanından şehre gelenler rahatlıkla atatürk heykelini görebilirler.
dünyanın en boş işidir.Kimse kusura bakmasın okadar gecekondu mahallesinin içerisinde bunu yaparsan sana gülerler.işte ben buna gülerim.

edit: sizde gülün gençler sonra eksilersiniz.
önünden metro geçer ayrıca. gördükçe bi hoş olur gururlanırım.
gurur kaynağıdır. helal olsun düşünenlere.
düşmanı, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şekilde izmirden denize döken başkumandanımın heykelidir. çekemeyen de denize dökülmeyi çoktan haketmiştir.
sadece izmir de değildir. aynı heykellerden türkiye nin her yerinde bulunmaktadır. ve birileri bundan çok rahatsız.
-izmir yeşildere yolundaki atatürk heykeli var ya.
-eeee
-bgkfsbmş
gayet iyi bir yere yapılmış atatürk heykelidir. o kadar yobazların karşısında anca öyle büyük bir liderin anıtı bulunabilir.
(bkz: tepecik)
yobazların kolayca kıramayacakları dev yontudur. tarihi ve ahlaki bir görevin sonucu yapılan bir "yatırımdır" ve gayet de yerindedir. büyüklüğünden rahatsız olanlar vardır.
tamam sev, sev de eşi görülmemiş, mucizevi şekilde dersen dünya savaş tarihi sana götüyle güler.Yap tamam heykelini ama o mahallelere de bişeyler yap,kazandır.baas rejimi süslemeleri gibi durmasın.
Yeşildere yolunun en çok kaza yapılan bölgesidir. Önünde virajı olması ve herkesin geçerken dikkatini atamıza odaklamasındandır.
putların giderek çoğalmasının örneğidir .
putçuluğun alıp başını gittiği memleketimde olması normal karşılanmaktadır.

öte yandan firavunları hatırlatır.