bugün

ilginç bir uygulama.

--spoiler--
izmir Barosu olarak, baromuz bünyesinde çalışan kadın arkadaşlarımıza ayda 1 gün, menstrüasyon (regl) izni verilmesine karar vermiş bulunuyoruz. Benzer kararların, kadının çalışma şartlarının iyileştirilmesindeki önemini bilerek tüm diğer kurumlarda da uygulama alanı bulmasını diliyoruz."
--spoiler--

https://www.google.com/am...isanlara-regl-izni-267240
Ben izmire geçiyorum orda görüşürüz.
Pozitif ayrımcılık yapayım derken cinsiyetçilik yapmış baro.
(bkz: Kaş yapayım derken göz çıkartmak)
Şov kere şovdur. Tamam bütün amlar sizin olsun.
hayvani sapkınlıkları için insanları rencide etmektir eski nesil regl olduğunu kocası hariç kimseye hissettirmezdi demekki böyle sapkın düşüncelerde var olmadi kullandıktan sonra pedi amirlerine teslim etsinler.
çok acayip geyikler dönüyodur...

# arkadaşlar kim hangi gün regl oluyosa sekretere yazdirsin, o gün izinli sayilacak.

# merve hanim sizin hafta sonu diye biliyodum ama saliya mi döndünüz.

vb gibi...
izin derken zannederim bu cmk listeleriyle alakalı. cunklu avukatlık serbest meslektir. avukatlar isyerlerine gelip gelmeme konusunda herhangi bir otoriteden izin almak zorunda degildir.
Rezillik ya. Bu salakça şey de izmir gibi bir şehirden beklenirdi zaten anca. Şu feminaziler her yeri ele geçirdi kabak tadı verdiler iyice. Tasmayı taktığı amguardlar sağolsun işte ne olacak...
izmiri avukatlara değil de baro kalemindeki personele verilen izindir. Baro serbest avukata nasıl izin versin amk.

Ayrıca pozitif ayrımcılık değil bildiğin seksistliktir bu.
yakında seks izni verilirse şaşırmam ayda belli bir gün. izmir avukatları baya işlek olur benden demesi. *
artık o dönemlerde ne kadar çirkefleşiyorlarsa... adamlar "bari izin verelim de kurtulalım." demiş.