bugün

dünden farkı olmadığı gibi yarın da bugünden farksız olmayacak muhtemelen. işte öyle bir gökyüzü serilmekte semada.
Bu yaşıma dek şahit olmadığım hadise. Ayın etrafında çepeçevre bir çember var hatta yarım saat önce çok daha belirgindi.
şu şekilde görünmektedir. http://www.ultimatechase....on_rings_stock_photos.htm
havanın kristalleşmesiyle oluşuyormuş ama bildiğin nur bu.
konak - karabağlar tarafında gerçekleşmeyen hadise. eğer ay etrafında normalde de oluşan ışık halesinden bahsediyorsanız gülerim, kıkırdarım. *

edit: neden bu entry yi eksilediğinizi anlayabiliyorum. uzun süredir kafanızı kaldırıp gökyüzüne bakmayı unuttuğunuzu açığa çıkarttım diye bu öfkeniz.
hava pusludur ve ay tam tepededir. pus yüzünden etrafında hale oluşmuştur. güzel manzaradır.
hale dedikleri.
dünden farkı olmadığı gibi yarın da bugünden farksız olmayacak muhtemelen. işte öyle bir gökyüzü. Sık sık ay'ı gözleyenler için bir olağanüstülük arz etmeyen durumdur. Her zaman ki hali olmasa da, çoğu zamanki hali böyledir zaten. neticede pırıl pırıl bir gökyüzü yok şuanda. Ayın görüntüsünü de haliyle bulunduğunuz bölgede bulunan bulutların yoğunluğu belirleyecektir.

soda varsa içeriz.
normalden farklı olarak bulutlar yıldızın cogunu kapatmıs olmakla bırlıkte ay da soluktur.
Eve girdiğimde annemin gösterdiği doğa olayı. Güzel bir manzara ama fotoğrafta ay bile sivilce gibi göründüğü için hiç belli olmuyor.
(bkz: ay halesi) (#18386363)
izmir'de gökyüzüdür muhtemelen. izmir'in de bir çeşit gökyüzü olduğunu sanmıyorum.