bugün

izmirliler yine işin kolayina kaçmış. Bunu yapacagima ekmeğin arasına nutella sürerim daha iyi.

insanı Bayar bu.
istanbul’da taklitlerinden sakınınız. izmir’de çelebi unlu mamülleri’ni deneyiniz.
Alıp eve götürüp fırında yapmayınız, aldığınız gibi yiyiniz.
Güzel tatlı, 2 den sonrası tamamen tıkıyor. Fiyatı uygun.
gereksiz bir ürün, biskremden çalmışlar. ufacık bir şeyi 3-4 liradan kakalamaya çalışıyorlar. lan biskrem al 200 gram poşette, 3.5-4 liraya içinde 10'dan fazla biskrem var.

(bkz: izmir para tuzağı)
son zamanlarda Ankara'daki pastanelerin kuru pasta ürün gamına girmiştir.
pastanecinin tavsiyesi üzerine deneyimledim. skimsonik demiş bir arkadaş. maalesef bu tespite katılmamak elde değil.
Ağrımayan dişi ağrıtır. Öyle bir çikolata.
Ekmek arasi nutellayla ayni halt. Eksilenmeyi goze aliyorum evet. Boyle bos bir tatli gormedim.
Ömrümün üçte birini izmir'de geçirmeme rağmen bir kere bile yemiş değilim.
bunu sıvanmadan yiyebilen bordo berelidir.
Entry kek uyumu.
Ankara'ya da yollarsanız Bi tadına bakalım.
Ayıp.
diğer izmir ürünleri gibi, yenecek bir şey değil.
hiç yemediğim için merak ettiğim bombadır.
Şikolatayı ince hamurla sarmışlar budur bir daha da alma ihtimalım sıfıra yakın.
Biskremin bisküvisinin büyük halidir hiçbir fark yok acikcasi. Hem lezzet olarak hemde görünüş olarak aynı bence. Sanki farklı birşeymiş gibi birde bunu ortalığa çıkardılar.
Ne tesadüf bir başlık ama. Bugün izmir'e kuzenimi ziyarete geldiğim için yemek durumunda kaldığım tatlıdır(?) kendisi. Düşüncemi söyleyeyim : overrated.

Hiç bu kadar abartılmış, kalori manyağı bir şey yemedim daha önce. Bir de gittim has mekanından, çelebi bombacısından yedim. Yani ne bileyim, sadece hamurun içine sıcak çikolata doldurup vermiyorlar mı? Hamuru sıcak olduğu için yapış yapış oluyor ve cidden hoş değil. Tek beğendiğim içindeki nutellaydı sanırım.
Çelebiden yediğime bayıldım. Diğer yerler vasat.

Ha birde efsane birşeyden bahsediyorlardı meğer bi böreğin adını da efsane koymuş manyaklar. Öyle bi feyk yedim. bu izmirlilere artık isim ve sıfatın farkını anlatmalıyız. Böyle olmayacak.
izmirle alakası olmayan ama oraya mal edilen, herkesin sevmeyeceği, benimse bayıldığım ağır bir tatlı. eti tutku misali çikolataya doyacaksınız.
Kıbrıs şehitleri caddesi’nde ufak bir fırının önünde insanların bu tatlıdan yemek için çok uzun kuyruklar oluşturduğunu görünce çok merak ettiğim fakat kuyruğa girmediğim bir yiyecek maddesi.
boyoz bile sağlıksız yağ deposu bir şey, bu içi şokalata dolgulu hamur. on tane tutkuyu birleştir al sana bomba tatlısı. yemedim, yiyeceğimi sanmam.
En sevdiğim tatlıdır. Normal insanları çikolataya doyurduğu doğrudur ama ben ne yaparsam yapayım çikolataya doymuyorum. Az önce bir paket çikolatalı hoşbeşi nutellaya banarak yedim hala daha yiyesim var ama çikolatayı ben almadığımdan ayıp olur diye yemiyorum. Ama belli de olmaz bir anda kavanozu önüme alıp sabaha kadar kaşıklayarak bitirebilirim.
Başlığı nasıl açılmamış dediğim allahsız tatlı. içinde nutella değil pralin var imiş.
Çok güzel ya, çikolatalı şeylere aşığım. Hele de sıcak sıcak o kadar güzel oluyor ki.
Ama doğum günüme kadar çikolata yemiyorum ne yazık ki, totem yaptım. Gece gece üzdü bu beni, neyse su içeyim bari.
elime ağzıma fışkırtarak yediğim lezzet.
Çok eleştiri almasına rağmen seviyorum ben. Kim yaptıysa iyiki yapmış.
Ayrıca Ankara için yenecek mekan tavriyeleri alınır.
çok ağır ben bile 1 tanesini zor yiyorum.
Gerçekten bu kadar övdükleri şey bu muymuş dememe sebebiyet verip buna kim tatlı dedi diye düşündürdü.
izmirde ekmek arası saralleye bomba diyorlarmış.