bugün

en çok kazanması gereken esnaftır.
küçükken hayalini kurduğum mesleke sahip ulvi insandır. hala daha özenirim.
zengin sanardım hep ben bu cengaver amcaları, meğer değillermiş ya.
ne kadar iyi olursan ol, insanın iyilikten samimiyetten saçtığı iyilik gibisi yoktur. bu senin iyilik kaynağındır. her zaman ihtiyacın olduğunda paran olmasa bile sunacağı bir şeyleri olan bakkalındır.
mahallede olmaz sa o mahalle olmaz denilendir.
her mahalleye nasip olamamış bakkaldır. olmayan mahallelere hiç gitmeyin bile insanlık bulamazsınız.
temiz yürekli insanların, komşulukların hala bitmediği güzel insanların olduğu yerde olmaz sa olmaz olan bakkaldır.
mahallemizde bulunan kocaman yürekli adam gibi adam olan bakkaldır. çocukluğumda bir arkadaşımın babasıydı, çok gofretlerini çaldık helal et salih amca.
yüzlerde gülümseme yapan her adresi en ince ayrıntısına kadar anlatabilen temiz yürekli insandır.
mahallenin muhtarı olarak da adlandırılabilirler. o kadar iyi o kadar alakalılar dır ki mahalleleri ile özdeşleşmiş insanlardır.
iyilik kaynağım benim canım ya yıllar önce den bir şey geldi aklıma, bi keresinde susuzluktan ölüyordum, param yoktu direk su vermişti buz gibi bi erikli şişeyle.
çocukken koşup oynayıp terler sonra çok susardık. eve gidip su içmek yerine bakkala koşup su isterdik. o yüreği kocaman olan bakkal amca da bize su verirdi kana kana içerdik. öyle iyi insandı.
kötülüğün kaynağı da dev hipermarketlerdir.
mahallenin en kral adamıdır. bizim mahsun abi öyle. sonra ödersin, olunca verirsin en sık kullandığı sözler adamın.
o kadar iyidirler ki; çocukken babamda bakkal olsun ya diye ağladığımı biliyorum.
insanda gülümseme oluşturan enteresan bir havaları vardır.
en sevdiğim şeydir mahallemde bana dair mahalle bakkalımız. sevgi saçar iyilik saçarlar.
kaliteden ödün vermeyen bakkalımızdır. özellikle içtiğimiz suya yediğimiz ekmeğe çok dikkat eder. temizliğinden titizliğinden emin olmadığı yerden ekmek almaz erikliden başka da su satmaz.
bizde olmayan bir kaynağa sahiptir. en azından bende.
bizlerin temel ihtiyaçları olan her şeyi karşılayabilen mahalle bakkalıdır, bazen şuna ihtiyacımız var deriz, bir tek biz bile istesek bu adam gider sipariş verir onlarca adet o üründen alır. üç kuruş uğruna 5 kuruş zarar eder. etse de bizleri sever sayar saygı duyar bizde ona saygı duyarız. böyle bir ilişkimiz vardır genelde.
sömürülesi kaynaktır. bizde yeterince yok.
bizim mahalle bakkalına da erikli'nin uğraması gerek demek ki.
mahalle kültürü diye bir şey kalmadığından yok olmaktadırlar. yazık oldu bakkala çakkala.
mahalle bakkalı candır gerisi heyecandır.
her mahallenin eksik olmayan parçasıdır. samimiyet bizler için en önemli özelliktir, bu da mahalle bakkalımız sayesinde gerçekleşir.
gezer eğlenir yoruluruz, gider buz gibi erikli suyumuzu alır kana kana içer kendimize geliriz.