bugün

Çaydanlığın üstüne demleyeceğiniz çayın yarısını dökün, sonra sıcak suyu dökün. biraz geçtikten sonra kalan çayı da dökün. Efsanevi tariftir.
Altını kısıp bir süre bekleterek.
içine şeker tarçın vb maddeler katmak ustalık değil hiledir.
Güzelce suyu kaynatın, çayı demleyin demletikten sonra çaya çay kaşığı ile şeker atın sonra tekrar çaydanlığın altına da su ekleyip kaynatın ama demlenene kadar. Demleyin ama demini alsın yani sonra çay doldurunca çay bardağının üzerine çay taneleri çıkıyor ya da çayı içerken su tadı geliyor en nefret ettiğim şey çaydan soğutmayın.
Kaliteli çay, güzel su. Ve çay demlenirken su fazla buharlaşıp demi haşlamayacak. 15 ile 20 dakika arası demleme süresinde demleyin afiyet olsun.
Soğuk su ile. ilk önce soğuk suyu sonra üstüne çayı atın. Kaynayana kadar kapağını açmayın.
formatı delmekten de geçtim üstüne bir de anlatım bozukluğu içeren sorudur.
"çay nasıl iyi demlenir?" şeklinde sorulmalıdır. öpüldün.
Biz çaydanlığa çayı koyup öyle kaynatırdık Karadeniz turunda öyle olmadığını öğrendim.kaynayan suyu çaydanlığa koyup üstüne çayı koyuyorsunuz,bu şekilde demleniyormuş.kısık Ateşte kaynarsa iyi oturur demi.
Siz demleyin ben içerim dir.
Poselen çaydanlıkta tabiki. Eğer porselen olmazsa bakır çaydanlık çayı da tavsiye ederim. Hepimiz çelik çaydanlık ile çayımızı heba ediyoruz.
Bir sorudur.

1- su kaynadıktan sonra hemen demleme yapılmamalı. En az 8 dk daha kaynamalı.
2- doğal kaynak suyu kullanılmalı.
3- demlemeden sonra 8 dk beklenilmeli.
4- bardaklara yavaş doldurulmalı.

Afiyet olsun.